Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Marcela je sobota 20.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Role odměn a trestů ve výchově dítěte


komentař

Ja bych zakazal dětem mobilní telefony ve škole protože utracejí hodně peněz za kredit. A dělají s nimi akorát hlouposti.

Napsal(a): Vlada Slavík, email: nemam@email.cz dne: 25.02.2003

Informatika

No toto je velmi zajimave tema ke kteremu bych mel par slov o kterych by se melo vazne,ale opravdu vazne uvazovat. Moje prvni veta zni: Mlatite doma deti???Jestli ze jo meli byste se nad sebou zamislet. Vam bi se taki nelybilo, kdiby vas nekdo mlatil. Moje rada zni, pokud zmlatite dite zmlatte i svoji manzelku, aby dite vedelo ze ho spatne vychovala. To je asi muj nazor na tuto otazku.Papapapapapapapapapa Matej

Napsal(a): Matyas Zcvehling, email: www.matej a spol @s.r.o.seznam.cz dne: 18.02.2003

Re(TriplX): Dulezite

Ses fakt trida hele!!!Souhlasim s tebou Kriplex

Napsal(a): Nevim,neznam, email: Tak to uz vubec nevim dne: 18.02.2003

Dulezite

No k tomuto tematu bych se rad vyjadril: Nejdrive se zamislete sami nad sebou.: Mlátite děti,dáváte jim ruzne odměny?? Samozřejmě že ne! A proto bych to kapánek poupravil: 1. Kdyz chytnete dítě při činu, ihned byste ho měli zmlátit!! #a;2.Kdy#ž dítě udělá to samé zmlátit ho do krve!! #a;3.Kdy#ž si dítě dá pozor tak bychom mu měli dát nějakou odměnu!! A timto zpusobem bychom dosáhli k velmi male kriminalitě v našem státě!!!!!!!!!!

Napsal(a): TriplX, email: nemam@email.cz dne: 11.02.2003

Doličný

Tak jsme tu zase my a nase parta. Moc se omlouvame za neprijemnosti, ktere jsme zpusobyli. Tresty by meli byl, ale pouze ve vysi rozsahu. Dekujeme

Napsal(a): Parta od lesa, email: nemam@email.cz dne: 11.02.2003

Doličný

No ja osobne si myslim ze tyto tresty jsou v naprostem poradku: jako jsou tyto tresty: Trest smrti,zbicovani,otrava jedem,hod krokodylum,zakopani pod hlinu

Napsal(a): Parta od lesa, email: Nicht dne: 11.02.2003

Názor

Já jsem už delší dobu trestaná nijak nebyla,ale dříve to byl zákaz chození ven a televize. Občas jsem dostala pár pohlavků,ale to už to muselo se mnou být nesnesitelné. Teď si to zpětně uvědomuji a myslím,že tresty jsou za potřebí, protože si dodnes pamatuji za co byly, a o tom ty tresty jsou. Dnes,když něco provedu(třeba sestře, nebo mám špatné výsledky ve škole), tak následuje výhružka, že mi vezmou šňůru od rádia, protože i u úkolů ho mám puštěné, ale zatím na to nedošlo. Druhý den už opět slyším, jek jsem moc hodná.No snažím se, je lepší vyjít vstříc rodičům, než se s nimi hádat. Odměňovaná nejsem nijak. Nevím jestli je to dobře, ale mě to nevadí. Myslím, že chtít peníze za to, že budu chvíli hodná je hloupost, to by naši asi za chvíli přišli na mizinu.

Napsal(a): Dana Nalezinková, email: nemam@email.cz dne: 05.01.2003

Bez názvu

Já si myslím že některé tresty bi se neměli používat, ale některé tresty se prozměnu používat mohou.
Já mám ale radši odměny, hlaňe takové ne kterési můžu sáhnout. Jako třeba peníze.

Napsal(a): Milan Ryba, email: nemam@email.cz dne: 28.12.2002

Re(fuglová martina): Re(Marťas): Re(fuglová martina): názor

No a to je právě ono. Mě by ale zákaz seriálů nevadil, protože se stejně na žádné nedívám. Občas se kouknu an něco poučného, třeba i nějakou naučnou soutěž. A z her střílečky nehraju, nebaví mě a připadá mit o jako ztráta času. Pokud něco hraju, tak třeba na Internetu on line strategie, např. Osadniky. Vyjímečně si občas na počítači zajezdím závody. Prostě moje zájmy jsou z 95% tvůrčí, takže jejich zákaz by mě brzdil v rozvoji.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 18.12.2002

Re(fuglová martina): názor

Na peněžní odměnu mám trochu jiný názor. Myslím si, že v nějakých případech je i dobrou motivací. Od pátý třídy mám s tátou domluvu, že když budu mít na stránce v žákovský samý jedničky dostanu 100Kč. Začala jsem se víc snažit. I když je to možná hloupý, snažit se kvůli penězům, ale byl to pro mě takový cíl, kterého jsem vždy chtěla dosáhnout. I když si to třeba nechceme připustit-peníze v životě hrají hodně velkou roli...!

Napsal(a): Kristýna, email: tyna.c@seznam.cz dne: 18.12.2002

Technická poznámka

Milí diskutující, pokud budete za tečkami dělat mezery, které tam patří, protože věta končí až za tečkou, pak se bude text rovnou správně zobrazovat a nebudou vznikat plané neschválené odkazy. Takhle musíte čekat, až příspěvek schválím, protože jinak je díky těmto planým neschváleným odkazům z velké části nečitelný. Stačí tedy jenom jedno - za tečkou dělat vždy mezeru! Předem děkuji.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 18.12.2002

Re(Vadim): Re(Mlsoun): Re(Vadim Sedláček): Názor 2

Kdyby u všech lidí fungovala Tvoje úvaha, tak by bylo na zemi krásně, nebylo by třeba vězení, policie a soudů, protože by lidi nekradli a nevraždili. Podle této teorie yb každý ikrad jenom jednou, pak by si uvědomil, že je to špatné a víckrát by to už neopakoval. V tom případě by bylo zbytečné ho za to trestat, protože by se podle této teorie napravil sám. Stejné by to bylo i u vrahů a lidí, kteří dělají dopravní přestupky, třeba se smrtelnými důsledky.
Život ale ukazuje, že tato teorie neplatí. Jsou lidi, kteří kradou a kradou opakovaně. Jsou lidi, kteří zavraždí. Pro některé z nich to poučení sice je, že to neopakují, ale přesto jsou lidi, kteří zavraždí opakovaně. Prostě je to dáno tím, že každý člověk je jiný. To, že je jiný, ale závisí velkou měrou právě i na tom, jak je vychován.

Napsal(a): Milosalv Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 18.12.2002

Re(Marťas): Re(fuglová martina): názor

s tvým názorem tak úplně nesouhlasím. myslím si, že televize se dá velice efektivně využít i při výuce. možná, že jsi slyšel o programu ,,putování s pravěkými zvířaty´´ byl to velice naučný a zajímavý dokument. špatné programy nejsou ani ty, které se týkají naší historie. zkus se někdy na nějaký podívat.
zákazem televize myslím zákaz seriálů, ze kterých si člověk do života nic nepřinese. další možností zákazu může být hra na počítači jako jsou střílečky. ještě bych souhlasila se strategickými, protože nad nimi se musí přemýšlet.

Napsal(a): fuglová martina, email: martinafuglová@zs.01indos.cz dne: 18.12.2002

Re(Mlsoun): Re(Vadim Sedláček): Názor 2

Dám vám otázku. Když někomu zlomite ruku bude vám to jedno nebo ne? Já si myslím, že ne poněvadž si uvědomíte, že jste udělal něco špatného, že jste to ani udělat nechtěl. Vidíte tak myslíte na to co jste provedl (hlavou). Sice možná nevím o čem píšu, vždyť mi je jenom 14 let, ale je to moje úvaha.

Napsal(a): Vadim, email: vadmajl@centrum.cz dne: 18.12.2002

Re(Marťas): Re(Andrea): komentář

Je pravda,že mě buh nevichová. Podle toho jak my se chováme k osatním, tak se chovají oni knám.

Napsal(a): Andrea, email: andrea.capkova @zs01.kopidlno.indos.cz dne: 18.12.2002

Re(Marťas): Re(Tera): Komentář

To víš, že je tak půl hodiny poslouchám a pak se seberu a jdu ven.Tam jsem přes hodinu a pak se vrátím dom a doufám, že už rodiče zatím schladli. Na holou jsem naposledy dostala asi tak před 13-lety. Jinak jsem zatím tak velkej průšvih neměla.

Napsal(a): tera, email: tereza.podzimkova@zs01.kopidlno.indos.cz dne: 18.12.2002

Re(Oldřich Suchoradský): Re(Miloslav Fuček): Výchova a diskuse

No i když to není ta pravá diskuse a případné diskusní příspěvky se v tom ztrácejí, přece jenom to svojí vypovídací úroveň má. Je z toho vidět úroveň výchovy rodičů, která jak zjišťuji, je asi horší, než jsem si myslel. Je to již Vámi zmíněná nedůslednost ve výchově, o které jste již psal v článku Diskusního stolu a kterou jsem zde komentoval. Část toho se samozřejmě časem srovná v dospělosti, kdy budou tyto děti, až dospějí (ovšem mnohem bolestivěji) vychovávat jejich šéfové či jiní dospělí. U části ale špatná výchova přetrvá a promítne se to do výchovy další generace. O tom ale již také v Diskusním stolu byla řeč.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 12.12.2002

Re(Miloslav Fuček): Výchova a diskuse

Chtěl bych panu M. Fučkovi a všem diskutujícím vysvětlit, proč je diskuse k tomuto článku taková, jaká je. Vedou ji žáci, kteří byli účastníky ankety zveřejněné v článku. Jako učitel informatiky na škole, kde se od září v rámci IDOŠe žáci učí pracovat s Internetem, jsem je touto anketou a jejím zpřístupněním na eKamarádu motivoval Zároveň se na ankětě učí najít příslušnou webovou stránku a poprve zkouší zapsat na web svůj komentář. V situaci, kdy to většina žáků dělá vůbec poprve a má značné technické problémy (většina žáků doma počítač nemá), je obsah toho co píší až druhořadý. Omlouvám se tím správci eKamarádu i všem návštěvníkům, že zneužívám takové možnosti, ale zdá se mi, že jinak než vlastní, byť neumělou praxí se to žáci jen těžko naučí. A pevně věřím, že alespoň někteří brzy nejen techniku, ale i etiku komunikace zvládnou a stanou se stálými návštěvníky těchto zajímavých stránek. Děkuji za popchopení a spolupráci těm, kteří na názory žáků reagují a tím mi pomáhají vychovat z nich budoucí dobré a zvídavé návštěvníky těchto stránek.
P.S. Reakce dětí je zpožděná, protože na 9 počítačích se střídá na škole 250 žáků. Dostanou se k počítači tak 1x za týden, což je žalostně málo, aby po měkkolika dnech byly vidět nějaké průkazné výsledky. Přesto se mi zdá, že někteří se již orientují...

Napsal(a): Oldřich Suchoradský, email: olda.suchoradsky@worldonline.cz dne: 12.12.2002

Výchova a diskuse

Poněkud jsem touto "diskusí" zklamán, dá-li se vůbec nazvat diskusí. Spíš bych to nazval vyjadřováním svého názoru k názvu článku. Připadá mi totiž, že většina diskutujících si článek ani nepřečetla a nebo hodně povrchně. Nenašel jsem tu téměř žádnou reakci na některý z konkrétních názorů, které v článku zazněly. Rovněž je zde minimum reakcí na to, pokud někdo na nějaký názor reaguje. Diskuse není monologem, ale dialogem nejméně dvou osob a je k ní třeba i umění naslouchat názorům druhých.
Závěrem mi připadá, že rodiče ve většině případů neumějí děti vychovávat. Jinak si nedovudu vysvětlit, že někdo uloží trest a pak nekontroluje jeho dodržení. Takový trest má pak přesně obrácený účinek a ujistí provinivší se dítě o jeho beztrestnosti.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 11.12.2002

Re(Darina): Komentář

Myslím si, že máš pravdu. Ale na druhou stranu je někdy milejší 10 minut domlouvání než pár facek.

Napsal(a): Čepus, email: nemam@email.cz dne: 11.12.2002




1 | 2 | 3

© Stránka vygenerována za 0.0036 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha