Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Soňa je čtvrtek 28.03.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Role odměn a trestů ve výchově dítěte


Re(Darina): Komentář

Co to je slovní trest? Kde je podle Tebe hranice mezi domluvou a slovním trestem?

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 11.12.2002

Re(Igor Osadčenko): Můj názor

Máš pravdu

Napsal(a): Anonymní zápis, email: nemam@email.cz dne: 11.12.2002

Re(Darina): Komentář

Plně s Tvým názorem souhlasím a opravdu se mi už mockrát potvrdilo, že někdy trest psychický je horší než ten fyzický.

Napsal(a): Kamil, email: nemam@email.cz dne: 11.12.2002

odpověd

Já si myslim, že je lepší, když se jen napomene, protože když dostaneme trest, tak máme zlost, a pak je to horší.

Napsal(a): Vladislav Kučera, email: nemam@email.cz dne: 10.12.2002

odpověd

Mě rodiče moc netrestaji. jen mají stale přiipomínky. Měli bychom být potrestáni jen když uděléme něco hodně špatného. Jinak ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsal(a): Lenka Havelková, email: www.Lenka.Havelková@zs01.kopidlno.indos.cz dne: 10.12.2002

odpověd

Podle mého názoru by se mělo trestat pokud uděláme vážně velkou blbost. Jinak myslím, že je to zbytečné. Stejně to zase uděláme znova!

Napsal(a): Josef Vácha, email: www.Josef.Vacha@zs01.kopidlno.indoš.cz dne: 10.12.2002

Re(Anonymní zápis): Bez názvu

S kterým názorem bys souhlasila? Klikneš-li na "Přidej komentář", předpokládám, že s názorem přímo v článku. Protože jde ale o článek diskusního stolu, je zde názorů více a ne všechny se musí plně shodovat. Chtělo by to tedy specifikovat s názorem koho konkrétně souhlasíš (Marťase, pana Suchoradského, Majkiho, pana Kábrta či Míši).
Pokud komentuješ názor, který je diskusním příspěvkem pod článkem, pak klikni na "Reaguj" u příslušného komentáře a bude z předmětu patrno, ke kterému příspěvku diskutuješ. Budou-li zde ale samé anonymní zápisy, brzo s ev tom nikdo nevyzná, vit předmět tohoto diskusního příspěvku Re(Anonymní zápis): Bez názvu.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 06.12.2002

komentář

Předchozí příspěvek jsem psala já. Eva Zajícova

Napsal(a): Eva Zajícová, email: eva.zajicova@zs01.indos.cz dne: 06.12.2002

Re(Anonymní zápis): Bez názvu

předchozí příspěvek nemá autora, protože jsem se zapoměla podepsat.

Napsal(a): Eva Zajícová, email: nemam@email.cz dne: 06.12.2002

Bez názvu

S tímtro názorem bych souhlasila. Možná že bych ještě něco doplnila. Mně rodiče doma kázání nedělají, protože se se mnou doma moc nebaví. Ale řekla bych, že rodiče kteří se nebaví se svými dětmi, dělají velkou chybu, protože se tak citově oddalují. A pak se diví, že se jejich drahé ratolesti chytnou nějaké nevalné party\nebo se můžou uchýlit k drogám\ a proto je rodiče začnou nepřiměřeně trestat a zakazovat jim jejich záliby, ale třeba jen "obyčejná" záliba pro dítě může znamenat velice hodně. A nevšímavost rodičů může vést k útěkku dětí z domova.

Napsal(a): Anonymní zápis, email: nemam@email.cz dne: 06.12.2002

Re(Vadim Sedláček): Názor 2

Jak chceš někoho donutit k tomu, aby si něco uvědomil? Je to myšleno opravdu vážně? Donutit můžeš někoho k tomu, aby něco udělal, třeba sebral papírek ze země, tedy něco hmatatelného. Uvědomit si něco, ale hmatatelné není, stejně jako myšlení. Nemůžeš tedy nikoho donutit k tomu, aby si něco myslel nebo něco uvědomil. Když nebude chtít myslet nebo si to uvědomit, tak nemáš žádné prostředky ho k tomu donutit. To, že Ti řekne, že si to uvědomil nebo myslí, nemáš možnost ani zkontrolovat. Nebo snad umíš číst myšlenky?
Z 19. století máš na mysli patrně tresty, kterými se kapsářům sekaly za krádež ruce, či bičování na náměstí nebo lámání kostí v kole a jiné kruté tresty. Kdyby sis ale přečetl článek podrobněji, zjistil bys, že tady jde o něco jiného. Ostatně míru trestů vymezil v závěru článku Marťas.
Já byl dítětem před 10 až 15 let. Připadá mi, že je to pro Tebe hodně dávná minulost. zažil jsem situaci, kdy jsme měl od rodičů domácí vězení a měli jsme akci našeho klubu, který jsme si sami udělali a sami si v něm řídili jeho činnost. V té době jsem uvítal, že se rodiče sželeli a dali mi na vybranou možnost přerušit toto domácí vězení na jeden den, ale za cenu pětadvaceti řemenem na zadek. Vybral jsem si radši výprask, protože ta akce stála za to. Ten klub byl mým opravdovým zájmem, který mi hodně dával do života. A mohu tě ujistil, že to nebyl žádný výprask, po kterém bych měl na zadku jelita. Ale přesto příjemný nebyl a byl pro po ponaučením, si příště dávat na své chování pozor. Zároveň jsem ale byl moc rád, že jsem na tu akci mohl.
Dnešní generace dětí má ale ve velké míře (ne všichni) jiné životné hodnoty. Většina dnešních dětí to asi nepochopí, protože ony by takový výlet s klidem obětovaly. Je to něco za něco. Výlet je sice zajímavý, ale musí se ráno brzo vstávat (a to v sobotu, kdy je jinak možnost si přispat), není možno se celé dopoledne dívat na televizi a být pěkně v pohodlí a v teple v křesle před televizí nebo hrami na počítači. Takže takový zákaz výletu pro většinu dnešních dětí vlastně ani není tak velkým trestem.
Píšeš o odpovědnosti. A není třeba právě ta odpovědnost v tom, podstoupit i něco nepříjemného jenom proto, abys na tu akci mohl. V mém případě jsme třeba sbírali s klukama starý papír, abychom si mohli vybavit klubovnu. To je jistě odpovědnost, nenechat v tom kluky samotné. Prostě nebýt na té brigádě, bych si připadal nesvůj, že využívám vybavení, na jehož zisku jsme se nijak nepodílel. Přijme ale většina dnešních dětí takovou odpovědnost? Odpovědnost totiž nejsou jenom práva, ale také povinnosti.

Napsal(a): Mlsoun, email: mlsoun@ekamarad.cz dne: 05.12.2002

Re(fuglová martina): názor

To je dobrý názor, který se mi líbí. Záliby by se rozhodně zakazovat neměly, protože dětí, které mají nějakou vážnou nepovrchní zálibu, je čím dál tím méně. Proto by je měli rodiče v jejich zálibě podporovat. Pouze se zákazem televize však nevystačíš. Já například se na televizi nedívám skoro vůbec, takže by mi takový zákaz vůbec nevadil. Mám radší tvůrčí zábavu, než pasivně koukat na bednu.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 04.12.2002

Re(Andrea): komentář

No to je proto, že vychovávat musí lidi. Bůh Tě nevychová.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 04.12.2002

Re(Jaroslav Plocar): Názor na tresty

To je právě to, že někteří rodiče neumějí vychovávat a nevědí, že na každého platí něco jiného. Navíc dát někomu trest, jehož dodržení si nemůžu kontrolovat, mi připadá hodně hloupé. Pokud je trest dobře zvolený, tak je myslím účinný vždycky.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 04.12.2002

Re(Tera): Komentář

Neříkej, že je celý den posloucháš? Tohle je podle mě úplně na nic a na citlivější dítě to může působit jako psychické týrání. Než poslouchat celý den kázání, tak to už je myslím lepší dostat raději pár na zadek a mít pokoj.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 04.12.2002

názor

rozhodně nesouhlasím za odměnu ve formě peněz, protože peníze získané za známky nebo za pomoc, nejsou vydělané a tím děti zkazí. naše elita národa tím ztrácí důležitou část a to poctivě vydělané peníze. rodičům peníze také nikdo za nic nedá. děti by se měli naučit peníze získat lepším a složitějším způsobem, aby si jich vážili a nepovažovali je za samozřejmost.
na druhé straně nesouhlasím s trestem ve formě zákazu oblíbené činnosti. naopak děti by se měly podporovat v zájmových činnostech. jako optimální řešení bych považovala zákaz televize.

Napsal(a): fuglová martina, email: fuglová.martina@zs01indoscz dne: 04.12.2002

Názor 2

Já tělesné tresty moc neuznávam, protože nejsme ve 19. století. Tresty jsou sorovostí a nikdy se tím nic nevyřeší, protože když stáhnete po někom ruku, stejně to udělá zas.
Zkuste dítě donutit, aby si uvědomilo co vlastně provedlo. Třeba mu dejte nějakou ódpovědnosta potom si začne vážit věcí mnohem více.

Napsal(a): Vadim Sedláček, email: vadim.sedlacek@ZS01.Kopidlno.indos dne: 04.12.2002

Tělesný tresty

Docela mě překvapuje, že spoutu mých spolužáků a přátel rodiče tělesně trestají třeba jen za špatné známky nebo za nějaký malý průšvih. Každý chybuje a dříve nebo později si svou chybu uvědomí a bude se ji snažit napravit. A proto by bylo lepší, kdyby rodiče raději počkali a uklidnili se, než začnou v afektu rozdávat rány, nechali si vše vysvětlit a dáli svým dětem možnost vše napravit.

Napsal(a): Petra Kučerová, email: petra.kucerova@ZS01.INDOS.CZ dne: 04.12.2002

komentář

Trestat je lidské a odpouštět je božské.
Naši mě trestají pouze slovně, ale také lítají pohlavky.
Někdy dostanu práci, abych se odreágovala nebo domácí vězní a úkoly navíc.
Celkem mě ty tresty vadí, ale chybama se člověk učí.
ANDREA :-)

Napsal(a): Andrea, email: andrea.capkova @zs01.kopidlno.indos.cz dne: 04.12.2002

Re(DAVID JAMPíLEK): Názor

Davide cos napsal je podle mého názoru pěkná blbost.

Napsal(a): Prci, email: prci@prci.seznam.cz dne: 04.12.2002




1 | 2 | 3

© Stránka vygenerována za 0.0033 sec. | Aktuálně máme v databázi 8255 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha