Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Rostislav je pátek 19.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Slovo do pranice aneb omyl č. 18


bleeee

Je mi záhadou, jak je možné, že máte tolik stoupenců. Pro mě je to kopa výmyslů, nad kterými se každý, alespoň průměrně inteligentní člověk, velmi dobře pobaví....

Napsal(a): Ywette, email: dne: 23.03.2009

Kniha ke stažení o jehovistech

#a;http://www.vzdelavaci-institut.com/_files/download/comment.php?dlid=23&ENGINEsessID=93ad08284daaf8521a1af95d692505f8#

Napsal(a): fooggyy, email: fooggyy@centrum.cz dne: 24.02.2007

Pozor na polopravdy!

     Když jsem byl dítě, ještě za “komančů”, říkali mi, že Jehovisté jsou sekta a že je dobré se jim vyhýbat. Protože jsem v té době hledal pevný bod, o který bych se mohl opřít (v Boha jsem nevěřil ), měl jsem podvědomou obavu, že by mne mohli “ukecat”.

     Po revoluci jsem se setkal s křesťany, kteří mi nenásilně vysvětlili podstatu víry a začal jsem ji chápat. U mne je problém, že to, v čem nevidím jasný smysl mne přestane dříve nebo později zajímat. Víra byla to, co jsem potřeboval. Setkal jsem se skřesťany, dal jsem Kristu slovně “povolení” ( nebo spíše prosbu ), aby můj život řídil a jednal s ním. Ne křesťanům, ale Kristu. Od té doby jsem se mnohokrát zažil, že když se blíží nějaký “průšvih”, poprosím o pomoc, dojde k záhadnému, nelogickému vyřešení. Nejvíce to poznám na maličkostech. Přečetl jsem si Bibli a zjistil, že křesťané jsou fajn lidi, ale přesto kolikrát jsem se v nich zklamal. Pochopil jsem, že podstata křesťanství je především na osobní víře. Lidé jsou omylní a občas udělají “botu”. Nejsem žádný příkladný křesťan, ve sboru mne často nevidí, ( což není asi správné) ale víra i přes mnohá úskalí ve mne zůstává. Prostě jsem se s Bohem setkal a setkávám v drobných situacích a to mne ve víře utvrzuje.

     Proč o tom píši. Když si půjdete koupit nové auto – je drahé, chcete, aby bylo vpořádku. Když si jdete koupit nový byt, chcete totéž. To platí i o pračce, ledničce, i vodě kterou pijete apod. Když se člověk stává věřícím, nejde o úspory za 1, 2, 5, 10 let. Jde o rozhodnutí na celý život a za celý život ( může se změnit i po stránce vztahů, práce, majetku a pod.).

     Jde mi o to, že pokud se mám pro něco rozhodnout, chci , alespoň v tomto případě, 100% kvalitu. Chci, aby víra byla 100% pojatá a ve stejné kvalitě. Několikrát jsem se se Svědky ( po uvěření) setkal. A nejen s nimi. Také s Adventisty, Evangelíky i z Jednoty Batrské a dalších křesťanských sborů. U Svědků, na rozdíl od ostatních zmiňovaných, jsem zjistil, že obal víry je stejný. Jak jdete k základu, začnete zjišťovat rozdíly. Pohled na Krista, pohled na Ducha Svatého, na spasení je odlišný, než v ostatních případech. A o to přece jde především. Moje víra je shodná s vírou mnoha starých církví. Najednou je tu další, která mi tvrdí, že cokoliv bylo do jejich příchodu, bylo špatně, ale teprve oni mají ten správný návod na duchovno. To mi jasně zavání sektářstvím. Ano lidé jsou příjemní, milí a ochotní. Alespoň na první pohled. Co dělají v soukromí nevím. Snad opravdu hledají. Ale ti za mne nejsou zodpovědni. Mám z nich dojem , že všechno mají naučené. Opět použiji “ mám dojem”, že nepoužívají svůj rozum. To bych já dlouho nevydržel. Možná někomu je dáno, dostat se k víře přes Svědky. . . Ale kolik lidí se tam “zasekne”.

     Jakákoliv pravda je pravdou pouze ve 100%. Jakmile z pravdy trochu uberete, stává se z ní lež . Pokud takovou polopravdu předložíte laikovi, múže ji pro sebe přijmout za 100% pravdu. pokud vám neřeknou všechny detaily, je to částečná pravda, která se dá sice zkreslit, ale také dohledat. pokud je jen trochu “ upravená”, je to lež. Tomu je potřeba se vyhnout. Pokud jste v nějakém i renomovaném sboru, studujte, zda to, co se tam říká, je shodné s Biblí, a pokud ne, raději odejděte, než tomu uvěříte. Pak můžete celý život duchovně promarnit.

     Příklad: Katolická církev ( vážím si mnohých věřících katolíků ) učí, že existuje něco, jako očistec. Prostě ten, kdo nestihl uvěřit za života, půjde do jakéhosi zařízení, kde bude trpět a pak se dostane do nebe. Tím je popřen fakt, že ten, kdo se nerozhodne předat svoje viny na Krista, který (on jednou provždy a za všechny) trpěl na kříži za něj, bude mít po smrti šanci to změnit. Takže mnozí s tím počítají, ale je to pravda? Učí o tom kniha, kterou by se mělo křesťanské učení především řídit? – BIBLE?

POZOR NA POLOPRAVDY!

Napsal(a): Kamil, email: kamil.kr@post.cz dne: 28.09.2001




1

© Stránka vygenerována za 0.0028 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha