Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Marek je čtvrtek 25.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: První doplňky pořadí soutěže


Poděkování a náměty

     Po celý rok plnila PC PARTA Základní školy v Kopidlně úkoly celoroční soutěže. Chtěl bych za všechny účastníky z Kopidlna poděkovat organizátorům, zvláště pak panu Miloslavu Fučkovi, za organizaci a hladký průběh soutěže. Dovedu si představit, kolik práce musel on a jeho spolupracovníci při organizování takové soutěže vynaložit. Poděkováním a výrazem úspěšnosti soutěže mu  byla vytrvalost účastnníků, kteří vydrželi plnit úkoly až do posledních dnů školního roku.  A také velká suma vědomostí a dovednosztí, které při plnění úkolů museli zúčastnění osvědčit. To vše jim zůstane jako vklad do praktického  života. A ze všeho nejvíce poznání - že Internet je příležitost k poznání a hledání.Možnost dobře a přesně a spolehlivě  pracovat. Tohle vše soutěž na eKamarádu účastníky naučila. Na rozdíl od jiných podobných  soutěží organizovaných po Internetu pro děti, kterým tyto základní znaky dobré a přínosné soutěže chybí (napíši o tom v jiném samostatném článbku na eKamarádu).
   A teď reakce na možné změny a zlepšení v příští 4. etapě. Nemám teď u sebe své soutěžící  žáky, jsou na prázdninách. Jistě by přišli na mnohé další náměty a třeba by to mohl být hned prvý úkol po prázdninách pro všechny účastníky. Jako učitel bych ještě rozšířil okruh otázek - třeba na naši historii. Reagoval bych v otázkách na současné dění u nás a nevyhýbal bych se ani otázkám na  aktuální politické dění a události, které v průběhu roku nabíhají. Snad by bylo možné zadat úkol, vyžadující poslat fotografii z činnosti party , aby se účastníci mohli navzájem vidět. Vymyslet přání, gratulaci k svátkům, plakátek k vlastní  pořádané akci, vytvořit  vlastní vizitku a pod - protože na tom se vhodně naučí pracovat s textovými programy, které budou v životě nejvíce potřebovat. A nebo sehrát nějaký turnaj na dálku (třeba v šachu - to my v Kopidlně umíme, ale jinde umí třeba zase  něco jiného). Vymyslet otázky pro nějakou známou osobnost, kterou eKamarád pozve a která otázky zodpoví. Prostě námětů je mnoho.
     Ještě jednou naše poděkování pořadatelům, pozdrav a přání našim soupeřům, kterým děkujeme za čestný a přátelský způsob hry. Už se těšíme na září, kdy zahájíme 4. etapu soutěže.
           za PC Partu  jejich organizátor a pak teprve učitel,
                                                    Oldřich Suchoradský

Napsal(a): Oldřich Suchoradský, email: zskopidlno@razdva.cz dne: 01.07.2001

Jsem rád, že se soutěž líbí

     Jsem rád, že se soutěž líbí a děkuju za první podněty a nápady. První tři kola jsem měl na starosti zcela sám. Tato rubrika soutěží je u nás ještě trochu specifičtější než ostatní. Nebyli zapojeni patroni, kteří se hodně pohybují mezi kluby, které soutěžily. Ne, že by se jim nevěřilo, ale nechtěně podříct se může každý.
     Připravil jsem 36 otázek ve třech kolech a v současné době mi opravdu docházely nápady. Už poslední tři úkoly jsem "vařil z čisté vody" a ještě hodinu před tím, než jsem zasedal k počítači, jsem mnohdy nevěděl, čeho se bude úkol týkat.
     První inspirační nápady, za které moc děkuji, mě vnukly další náměty, které samozřejmě nemohu prozradit. Šachy jsou nápad zajímavý, pouze mám obavu, zda by se v době trvání jednoho kola stihla partie přes emaily dohrát. Co mám zkušenosti, tak Marťas hrál své partie po emailech vždy několik měsíců. Více méně šachový turnaj by mohl být asi úplně samostatnou disciplínou, sejde-li se o něj dost zájemců. Pak by bylo i celkem jedno, jak dlouho by trval, pokud by se stihl za školní rok.
     Za zmíněný článeček o internetových soutěžích moc děkuji a objeví se v průběhu příštího týdne. Magazín eKamarád teď přechází do režimu jednoho článku denně.
     K 3. kolu soutěže se na eKamarádovi ještě vrátíme s komentáři jednotlivých úkolů a pak s prázdninovými plány PC Party a Gladiátorek, kteří tento úkol splnily nejlépe. Neposlali pouhý, sice někdy podrobný, výčet toho, co bude kdo o prázdninách dělat, ale popsali to čtivě, takže to stojí za to se o to podělit s našimi čtenáři.
     Doufám, že po prázdninách přibude dalších soutěžních družstev a že soutěž nabude v září zase plných obrátek.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 01.07.2001




1

© Stránka vygenerována za 0.0026 sec. | Aktuálně máme v databázi 8271 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha