Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Igor je sobota 01.10.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Dotace


Nová metodika pro rok 2001

     MŠMT ČR už má novou metodiku pro rok 2001. Přišla nám prostřednictvím obvodního úřadu, takže je vidět, že někde se s tím už pracuje. Některé OÚ a MÚ jsou už prostě zapojovány do problematiky. Metodika se oproti roku 2000 příliš nemění, ale odstraňuje jablko sváru - vrací do hry malé místní organizace. Spodní hranice počtu členů je tuším 20. Opět tedy budou MŠMT ČR podporovány jak velká celorepubliková sdružení, tak regionální, tak i místní sdružení. Pro regionální a místní sdružení se vyžaduje potvrzení od OÚ nebo MÚ. To lze pochopit, protože to je jistou zárukou, že sdružení pracuje, že ho znají. Podpora, která je podmínkou, nemusí být finanční. To už ale bylo i letos. Zatím jsem to četl jen povrchně a větších zásadních změn jsem si tam nevšiml.
      Jo přibyl tam ještě požadavek kvalifikace vedoucích na tábory, které budou dotovány. Je tam, co by měla obsahovat výroční zpráva občanského sdružení. Jasně je konečně řečeno, co se bude po sdruženích chtít, takže by neměly být zaskočeny, jako letos.
     Novou metodiku tedy hodnotím kladně, odstraňuje nedostatky a sporné body. Není však zcela od základu překopána, aby se zase autoři projektů museli učit vše znovu. Mohou tedy použít starou kostru projektu a jenom ho aktualizovat, což se běžně dělá ve většině sdruženích, protože činnost se rok od roku cyklicky opakuje. Nějaké to vylepšení (akce navíc) se do projektu prostě přidá. Nebylo by nic horšího, než mít každý rok úplně jinou metodiku.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 29.07.2000

Kladně motivujte

Pánové z MŠMT ČR, uvědomte si, že ve sdruženích jsou dobrovolníci a proto je kladně motivujte. Jakékoliv likvidační či jiné postupy, přinesou naší společnosti velké ztráty. Tak jako víme, že děti mají mít kladnou motivaci, mají ji mít i občanská sdružení. Je velkou moudrostí, že člověk je vychováván celý život. Máme-li vychovávat kladnou motivací dítě, je třeba potom stejně vychovávat i dospělé, tedy zástupce těchto sdružení. Dobrovolníků není mnoho a odradíme-li je, velmi to ublíží neziskovému sektoru, pro který toho tenhle stát dosud udělal velmi málo.

Napsal(a): Milan Nedoma, email: kolumbus1@seznam.cz dne: 26.07.2000

MŠMT ČR by určitě mělo působit výchovně

MŠMT ČR by určitě mělo působit výchovně. Vždyť výchova a vzdělávání jsou věcí celoživotní. A jestliže někdo udělá šetření se zjevným likvidačním charakterem, jako to udělal OÚ Klatovy, měli by to vzít v potaz a zajímat se, co tím sledují. Dobrovolníky lze odradit snadno, ale noví se získávají velmi těžce. A jednou odrazený dobrovolník se získává znova obzvlášť špatně, zejména byl-li pro věc hodně zapálený a hodně jí obětoval.
     Zmíněný postup OÚ Klatovy je popsán v článcích Spolupráce s OÚ Klatovy a Kauza Loreta pokračuje.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 22.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0038 sec. | Aktuálně máme v databázi 8172 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha