Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Tatana je pátek 29.03.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Mají naąe děti volný čas?


Času je opravdu dost málo

     Času je opravdu dost málo, obzvlášť pro toho, kdo má hodně zájmů. Znám i děti, které mají času naopak hodně a nudí se. Rozhodně však nikdy asi není stav takový, aby nebyl volný čas vůbec. Já mám svůj čas rozdělen na tři oblasti - 1. oblast povinnosti povinné, 2. oblast povinnosti dobrovolné a 3. oblast zábava.
     Na první oblast čas zbýt musí. To jsou povinnosti do školy a taky vůči rodičům. Za to, že nás živí a starají se o nás, je třeba aspoň občas pomoct. Tady asi dost záleží na otganizaci času a vůbec na organizasi života. Já tady ušetřil čas tím, že jsem zůstal na základní škole a nešel na osmileté gymnázium, takže si doma jenom napíšu úkoly a do školy se prakticky neučím. Mám tím víc času na zbylé dvě oblasti.
     Oblast druhá, to je zábava, ale taková, která s evztahuje k dalším věcem. Takže se z ní stává povinnost, kterou si na sebe beru dobrovolně. Je to třeba účast v oddílu či kroužku, ale také, když vydávám na Intrenetu časopis to, že se o něj budu starat. Mám určitou povinnost vůči ostatním redaktorům či dopisovatelům a hlavně čtenářům. Záleží pak na tom, kolik si takovýchto povinných zábav vezmu a kolik mi zbyde času na zábavy v třetí kategorii.
     Já osobně strávím nejvíce času právě tou druhou kategorií, protože mám svlj klub Ochránci, dále jsem v Radě organizátorů SKSK ČR a ještě vydávám časopis Speed Express. Mimo to dopisuju ještě do eKamaráda a několika dalších internetových magazínů.
     Na třetí oblast mim moc času nezbývá. I tady jsou činnosti různě důležité. Když si například s někým dopisuju emailama, je slušnost svým kamarádům odpovídat. Tím tedy začínám a pak jde o to, kdy mi zbyde čas si jít popovídat někam do chatu.
     Doba je asi opravdu uspěchanější. Navíc, čím je člověk starší, tím má víc povinností a tedy méně času. Čím je člověk na vyšším stupni školy, tím mu zabere víc času. Sem patří už i zmíněné dojíždění. Základní škola je většinou v místě bydliště, na střední školu se už většinou dojíždí a je mnohem náročnější, takže se na ní je třeba určitě učit i doma.
     Myslím si, že dnešní děti, které mají dost zálib, mají času méně, než tomu bylo dřív. Dnes je totiž daleko větší nabídka činností a různých kroužků, než byla dřív. Vždyť jenom takový Internet má obrovské možnosti zábavy i poučení. Dokáže dost času i ušetřit (to co bych hledal v knihovně několik hodin mám na Internetu za několik minut), ale na druhé straně je na něm tolik informací a tolik zábavy a má tak velké možnosti, že toho času zabere hodně. Navíc si myslím, že informací, které musí lidé znát, postupně přibývá. Je tedy náročnější i škola.
     S postupem času se například urychluje doprava, v Praze je metro, které hodně ušetří. Jsou tedy i vlivy, které čas ušetří. Když se to ale dá všechno dohromady, tak celkově si myslím, že je toho času asi méně.

Napsal(a): Martin Fencl - Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 15.04.2001




1

© Stránka vygenerována za 0.0030 sec. | Aktuálně máme v databázi 8255 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha