Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Andrea je úterý 26.09.2023Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Prověřování vedoucích


Zkus X-forum

     Ahoj Mlsoune,
vzhledem k tomu, že s děckama pracuju už docela dlouho, zajímám se o problematiku pedofilie pochopitelně taky. Píšeš, že bys uvítal názor přímo nějakého pedofila. Můžeš zkusit jednoho kontaktovat a myslím si, že Ti vyhoví. Jak jsem si všiml, docela rád diskutuje. Narazil jsem na něj na x-foru, kde založil Marťas diskusi na téma: "Jsou pedofilové na internetu nebezpeční?". Abych řekl pravdu, po přečtení jeho příspěvků se na tenhle problém dívám z trošku jiného pohledu než dřív. Najdeš ho pod nickem Host_224.
     Zatím se měj. Sam

Napsal(a): Martin, email: sam@mujbox.cz dne: 08.02.2001

RE: Zkus X-forum - Už se stalo

Díky za upozornění, ale podobný článek v eKamarádu nedávno vyšel. Je od Jáchyma Brzdy a jmenuje se Pedofil není bájné monstrum. Je to myslím jakési shrnutí toho, co píše Host v tom diskusním fóru. Jinak to diskusní fórum samozřejmě znám. Stejně jako onen článek, je myslím velmi užitečné, protože skutečně objasňuje problematiku i z druhé strany a navíc napomáhá k odtabuizování tohoto problému. Povědomí o těchto skutečnostech by myslím mělo být součástí sexuální výchovy dětí a mládeže, což může myslí výrazně napomoct i k jejich větší bezpečnosti.

Napsal(a): Miloslav Novák - Mlsoun, email: mlsoun@seznam.cz dne: 08.02.2001

Zákaz práce s dětmi navždy?

     Rád bych krátce reagoval na příspěvek zajímavého článku Mlsouna. S článkem nelze nic moc jiného než souhlasit. "Pracuji" (zdarma) v jednom občanském sdružení, kde jsem zodpovědný za práci s dětmi, a jelikož zodpovídám i za příjem nových pomocníků, tak vím, že "kontrola" je velmi důležitá. Mám výhodu v tom, že až na výjimky tam přijímám pouze členy našeho sdružení a většinou jen ty, kteří na to mají předpoklady a mám k nim důvěru. Takhle brát někoho z venku, musí být opravdu těžké a jsem rád, že to nemusím dělat.
     Chtěl bych však reagovat na názor, že kdo jednou zneužije dítě, tak by neměl už s dětmi pracovat nikdy. Toto tvrzení je celkem logické, ale má svá úskalí. Co kdyby vás někdo obvinil z toho, že jste zneužili dítě a nebyla by to pravda, ale naneštěstí by to spiklenecky tvrdilo i to dítě a soud by vás uznal vinným neprávem? Je jasné, že k takovému případu moc často nedochází (snad), ale kdyby se to stalo, myslím, že byste takový zákaz nesli velmi těžce. Někomu by se tím mohl i zhroutit svět.
     Když tento případ pomineme, tak přesto zůstává otázka, zda by to bylo správné. Asi  by záleželo na duševním zdraví dotyčné osoby a na pohnutkách, které ji ke zneužití vedly. Asi ale nejde jednoznačně říci, že celoživotní zákaz by byl to pravé.

Napsal(a): Michal Řada, email: michal.rada@seznam.cz dne: 04.10.2000

RE: Zákaz práce navždy? - Není to jednoduchý problém

     V článku byl na mysli motiv zneužití sexuální. Náš právní řád umožňuje obecně zákaz jakékoliv činnosti maximálně na 5 let. Obecně vzato, chce-li někdo pracovat s dětmi, měl by mít potvrzení od lékaře, že je této práce způsobilý. Alespoň pro tábory je to nutnost, vyžadují to hygienické směrnice. Pochybuju, že si nějaký lékař vezme na svědomí, vydat takovéto potvrzení vedoucímu, o kterém mu bude známo, že někdy v minulosti sexuálně zneužil dítě a byl za to pravomocně odsouzen.
     Zmínka o justičním omylu, tj. odsouzení neprávem, může být těžko v zákoně zohledněna. Bylo by dost absurdní, kdyby zákon připouštěl, že někdo bude odsouzen neprávem. Stát se to zamozřejmě může, justiční omyly byly, jsou a asi i nadále budou. Bohužel! Soudce je jenom člověk, který je omylný.
     Problém je ale ještě složitější, než to např. na první pohled vypadá. V poslední době se poměrně více zajímám o problém pedofilie vůbec. Narazil jsem na Internetu na různé stránky, které se touto problematikou zabývají. Např.: http://www.mourek.miesto.sk/ nebo http://www.mujweb.cz/www/klukomil/menu.html. Z hlediska právního, lékař, který ví o člověku, že má tyto sklony, je vázán lékařským tajemstvím. Vše je vpořádku, pokud tento člověk neporuší zákon. Myslím si, že by byl zajímavý článek, který by se věnoval přímo této problematice, ale asi nebude snadné najít někoho, kdo by napsal článek z hlediska těchto lidí, které bude určitě zajímavé. Čím víc totiž čtu na Internetu podobné informace, tím nabývám dojmu, že toho vím o této problematice méně. Píše se o ní totiž pouze tehdy, když je nějaký průšvih. Je to dost podobné postoji většiny sdělovacích prostředků k práci s dětmi vůbec. O dětských sdruženích se ze sdělovacích prostředků dozvíte většinou, když se stane nějaký průšvih. Taková zpráva je divácky, posluchačsky či čtenářsky zajímavější. Tábory a akce pro děti, které proběhnou vpořádku, jsou brány jako samozřejmost a tak se o nich většinou nepíše. To pak smaozřejmě zkresluje celý pohled na věc.

Napsal(a): Miloslav Novák - Mlsoun, email: mlsoun@seznam.cz dne: 04.10.2000

Nutnost!!!

Myslím si, že prověřování vedoucích je nutnost. Vždyť zodpovídají za naše děti.

Napsal(a): Karel Jiříček, email: dne: 29.07.2000

Zajímavé téma

Je to zajímavé a jistě důležité téma. Děti nemůžeme svěřit někomu, koho vůbec neznáme. Na druhou stranu, když někdo něco dělá dobrovolně, neměli bychom mu dávat hned v úvodu najevo nedůvěru. Obzvlášť asi opravdu bude problém, když to, co po novém vedoucícm chceme, stojí peníze. On defacto musí zaplatit za to, že bude zadarmo dělat s dětmi. Proto souhlasím s tím, že tyto náklady by měly být co nejmenší. Jestliže nejde obejít zdravotní prohlídku, tak pak jsem pro to nahradit výpis z trestního rejstříku čestným prohlášením.

Napsal(a): Miroslav Fišer, email: mirekf@centrum.cz dne: 22.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0029 sec. | Aktuálně máme v databázi 8230 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha