Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Igor je sobota 01.10.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Kvalifikace vedoucích ano nebo ne


Chce to systematický systém

Chce to systamatický systém, který bude pamatovat i na případné doškolování. Děti se vyvíjejí, mění se i legislativa. Ideální by byly další nadstavbové semináře, kde by byly jak přednášky odborníků o změnách, tak i vzájemná výměna zkušeností již zkušených vedoucích mezi sebou. Některé věci je třeba osvěžovat, protože se zapomínají. Jsou to věci, které se nepoužívají každý den, ale přesto jsou důležité, protože potřeba jejich znalosti může přijít nečekaně a může pak třeba i zachránit život.

Napsal(a): František Zíka, email: zika.fr@atlas.cz dne: 19.07.2000

Určitě ano

Kvalifikace je rozhodně potřebná. Dítě se chová v kolektivu svých vrstevníků určitě jinak než ve společnosti svých rodičů. Je spontánnější a je třeba mít zkušenosti. Plně souhlasím se čtyřmi vytýčenými body jako hlavními. Jsou opravdu potřeba. Jsou nezbytné pro bezpečnost svěřeného dítěte. K tomu postupně bude směřovat i dotační politika MŠMT ČR. Ve sdruženích většinou nějaké to povědomí o práci je, vedoucí mají zkušenosti, ne vždy bohužel papír. Problém bývá s různými agenturami, jejichž vedoucí nemají žádné zkušenosti ani žádnou kvalifikaci.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 12.07.2000

Něco by to určitě chtělo

Nějaká kvalifikace je určitě potřeba. Provozovatel tím kryje sám sebe a je tím kryt i vedoucí. To, že ji vyžadovali pionýři nebyl rozhodně přežitek komunismu. Jejich systém byl propracovaný a dobrý. Rozhodně bylo v té době méně průšvihů, i když uznávám, že se v té době skoro každý průšvih tutlal. Demokracie neznamená, že je možno zahodit všechny povinnosti. Mít kvalifikaci je jedna z mála povinností, kterou vedocí má. To, že to dělá dobrovolně neznamená, že nemůže mít žádné povinnosti.

Napsal(a): Miroslav Fišer, email: mirek.f@centrum.cz dne: 12.07.2000

Souhlasím

S článkem plně souhlasím. Myslím, že je to zcela jednoznačné. Každý k tomu, co dělá, nějakou kvalifikaci potřebuje. O to je důležitější, jde-li o práci s dětmi. Se srovnáním s rodiči to je trochu komplikovanější. Spíš bych srovnával s učiteli a vychovateli a ty na svou profesi studují poměrně dlouho. Proto by vedoucí určitě měli mít přinejmenšímkurs zakončený zkouškou.Rovněž se mi líbí i nastíněné rozdělení do třech stupňů. Myslím si ale, že určitou kvalifikaci by měli mít už i pomocníci starší 15 let, i když zatím nepracují s dětmi samostatně.

Napsal(a): Lily Cantona, email: cantona@centrum.cz dne: 12.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0028 sec. | Aktuálně máme v databázi 8172 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha