Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Jáchym je úterý 16.08.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Pedofil není bájné monstrum


Re: Re: Re: Pedofilie, boyloveři

Tak to mě docela udivilo, že jste mi schválili ten druhý odkaz. Nejsou tam zrovna moc vhodné obrázky...

Napsal(a): Henry, email: kinghruza@hotmail.com dne: 15.11.2001

Re: Pedofilie, boyloveři

Tímto tématem se ještě budeme zabývat v rozhovoru s sexuoložkou MUDr. Fifkovou o pedofílii. Myslím, že otázky na velmi podobné téma tam zazní. Dost už je z odpovědí MUDr. Fifkové patrno.
Z toho, co bylo dosud v zmíněném seriálu řečeno, je ale myslím patrno, že existuje dost pedofilně orientovaných lidí, o kterých se to nikdy nikdo nedozví, protože po sexu s dítětem netouží a nikdy k němu nepřistoupí. Je otázka, jak dalece si vůbec své pedofilní sklony uvědomují, někteří ani možná ne a nebo si je částečně uvědomují, ale nepřiznají. Myslím, že to ale není podstatné, hlavní je, že věnují svůj čas dětem a tím vyplňují jejich volný čas, aniž by jim jakkoliv ubližovali.

Napsal(a): Miloslav Fuček - šéfredaktor, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 15.11.2001

Re: Re: Pedofilie, boyloveři

Odkazy se schvalují ručně, proto není jejich schválení okamžité. Odkaz musí být nejprve zkontrolován, zda nevede na nevhodné stránky pro děti. (Alíka samozřejmě kontrolovat nemusím, ale schválit ano, protože já ho znám, ale náš redakční systém ne).

Napsal(a): Miloslav Fuček - šéfredaktor, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 15.11.2001

Re: Re: Pedofilie, boyloveři

Tak to mi povězte, jak se sem ty odkazy dávají. WÉ WÉ WÉ TEČKA ALIK TEČKA CZ a WÉ WÉ WÉ TEČKA VOLNY TEČKA CZ LOMENO BOYLOVE ....!!!

Napsal(a): Henry, email: kinghruza@hotmail.com dne: 15.11.2001

Re: Pedofilie, boyloveři

No, nevím, proč se mi ty odkazy "neschválily", takže to zkusím znovu. Alík a Boylove .

Napsal(a): Henry, email: kinghruza@hotmail.com dne: 15.11.2001

Pedofilie, boyloveři

Dobrý den všichni. Tuhle stránku mi poradil jeden člověk, který chodí na dětský chat "Alík" (#a;http://www.alik.cz#) a který o mně ví, že jsem boylover. Chtěl bych jenom říct pár věcí. Hodně lidí o mně ví, že jsem boylover nebo chcete-li pedofil, a s jedním jsem se i osobně setkal. Píšu si s ním přes e-mail už delší dobu, a on se mi snaží vysvětlit mou chybu. Nikdy bych nechtěl dítěti ublížit, a on mi tvrdí, že ač si to neuvědomuju, tuhle chybu dělám. Neříká mi, že mít rád děti je špatné. To mi asi neřekne žádný rozumný člověk. Mým (a vůbec boyloverů) "prokletím" je naše prý sexuální orientace na děti. On mi není schopen to nějak slovně nebo "logicky" vysvětlit, je to prý otázka citu, musí se to vycítit. Říká mi, že je přirozené a po právu, že společnost proti takto orientovaným lidem bojuje. Opakuji, sám mi napsal, že rozhodně není zločinem mít rád děti. Ale sex prý rozhodně do jejich života nepatří, svádí je to prý na špatnou cestu. Nedokážu ho pochopit, protože já to tak prostě cítím, malý chlapec je pro mě ta nejkrásnější bytost na světě.
Zatím jsem v takovém "stadiu", kdy mě napadá, že můžu škodit leda sám sobě. Když můj milovaný chlapec vyroste, už k němu necítím lásku, to je nesporný fakt. Neznamená to ale, že bych ho snad odvrhl nebo jej nenáviděl. Zajímá mě dál jeho život a to, jaký z něj bude člověk, pouze mě pohled na něj už nevzrušuje. Z mého pohledu je to, jako kdybych ho provedl dětstvím, dal mu to nejlepší, co ve mně je a pak jej bez obav pustil do světa. Čili vlastně to, o co se snaží každý rodič.
Když se se mnou ten člověk bavil, řekl mi jednu větu, která mi utkvěla v paměti: "Co budeš dělat, až ti bude 70?". Musím na to myslet, protože až mi bude 70, opravdu, co budu dělat? Budu se belhat kolem dětských hřiští a žádat dvanáctileté chlapce, zda by si se mnou nezahráli fotbal? To bych si připadal sám sobě směšný. Nebo budu na tyhle chlapce hledět z okna svého bytu a litovat se, jaké to bylo krásné, když jsem se s nimi ještě mohl prohánět po hřišti?
A další věc: Dobrovolnost, souhlas dítěte pro mě prý není povolením, oprávněním k uskutečnění svých tužeb. Mám-li mluvit sám k sobě na rovinu, pak musím přiznat, že právě chlapecké tělo je z velké části to, co mě k němu (chlapci) přitahuje. Samozřejmě že mě nesmírně zajímá i jeho duše, strasti, problémy a tužby, a bylo pro mě nesmírně bolestné číst, že nám boyloverům, je paradoxně duše dítěte skrytá, že nám uniká. Kdo chce číst slova onoho člověka (má přezdívku Januš), ať se podívá na #a;http://www.volny.cz/boylove#, do sekce Galerie, tam je Janušova reakce na "Top ten mýty o pedofilii".
Chtěl bych poznat pravdu, a proto uvítám, když mi kdokoliv odepíše, pokud možno prosím na mail.
Děkuji, Henry (své pravé jméno sem radši nebudu psát, promiňte).

Napsal(a): Henry, email: kinghruza@hotmail.com dne: 15.11.2001

RE: Mám pár otázek - Otázky mohou zůstat otázkami

     Slova jsou vždycky jenom slova a jejich význam si může každý posunout podle toho, co je schopen pochopit. I slovo boylover si už za krátkou dobu stačilo vytvořit mnoho různých významů - od označení vrozené orientace až po idealistický kodex zásad, které by takový člověk měl dodržovat. Sebeušlechtilejšího slova lze zneužít k ospravedlnění špatností a i hanlivé slovo se může stát pochvalou. Zvlášť pokud se tím vrací svému původnímu významu. Slovo "pedofil" znamená doslova "ten, který má rád děti". "Filia" v řečtině znamená družnou přátelskou nebo otcovskou lásku. Chlapec se, mám takový pocit, ve starořečtině řekl stejně jako dítě, jen s jiným členem. Anglické slovo "boylover" znamená zhruba totéž jako "pedofil", pro ty, kdo mají rádi holčičky, se obdobně užívá slovo "girl-lover". Jedním z nejznámějších girlloverů byl Lewis Caroll, anglický fyzik a slavný spisovatel, který napsal Alenku v říši divů. Jenže v té době se ještě nepořádaly hony na pedofily, takže nikomu nepřišlo tak moc divné, že se kamarádil s malými děvčaty a nebo je na přání rodičů i fotografoval (také nahé), aby měly památku na to, jak byly v dětství krásné. To, že se neoženil, bylo u tehdejších univerzitních vědců obvyklé - dokonce se to požadovalo.
     Každý člověk je jiný, i mezi normálně orientovanými lidmi jsou lidé něžnější a citlivější i lidé hrubší nebo rozumovější nebo chladnější, každý své city prožívá trochu jinak.
     Stejně tak i mezi pedofily (tedy i mezi boylovery) jsou takoví, kterým nejlépe vyhovuje mít s klukama či holkama obyčejné kamarádství, a ani je nenapadne, že to nějak souvisí se sexuální orientací, a jsou takoví, kteří si mnohem více uvědomují, jak se cítí šťastni, když mají s dítětem fyzický kontakt - každé obejmutí, pohlazení, přitulení dítěte pro ně znamená hrozně moc.
     Samozřejmě by mělo v každé lásce - i v lásce milenců, i v lásce manželů - platit, že ti dva se mají rádi, důvěřují si, respektují se, a na tom musí stavět i všechno ostatní, co dělají. Vztah dvou lidí jen kvůli "holému" sexu bez lásky a bez úcty k druhému je spíš vzájemným zneužíváním.
     Obvykle vztah pedofila k dítěti nezacházívá běžně až k tomu, čemu se obvykle říká "sex" - spíš se projevuje podobným způsobem, jakým se dítě dotýká třeba s rodičem, kterého má rádo. Ale za prvé je nutné pamatovat na to, že pedofil je v mimořádně neobvyklé a náročné životní situaci - a mimořádná situace může znamenat mimořádné řešení. A za druhé - každé dítě je jiné, má jiné cítění, jiné potřeby, jiné rozumové schopnosti, jinak prožívá své vztahy. Problém zdaleka není jen v tom, jestli se někdo může někoho dotýkat na "těch" místech. Je mnoho důležitějších otázek, například, jestli je pro dítě škodlivé, když jeho nejlepší kamarád, se kterým tráví nejvíc času, není stejně starý, ale třeba dvakrát starší. Jestli se ten dospělý má snažit cosi skrývat a hrát a něco si vymýšlet a odpovídat vyhýbavě, nebo jestli je prospěšnější, když si o tom promluví otevřeněji, aby se později dítě necítilo oklamáno a podvedeno. A taky třeba otázky, co pro dospělého znamená, když jeho milovaný kluk začne mít zájem o dívky a zapomene na něj, a co může znamenat pro dítě, když pedofilovi někdo poradí, že je pro děti nebezpečný, a on svoje (svého) kamaráda(y) opustí a přestane se s nima bavit - a přitom třeba těm dětem mnohem víc záleží na tom, aby o ně stál a kamarádil se s nima, než na tom, jestli by jim někam šáhnul nebo nešáhnul.
     Je prostě třeba co nejvíc lidem rozumět a mít je rád a přemýšlet. To platí pro pedofily stejně jako pro kohokoliv jiného. Je k ničemu vyrábět pořád nějaké "zásady" jenom kvůli tomu, aby si někdo dokázal, že on je ten správný a "oni" jsou ti špatní.
     U žen se většinou o podobných odchylkách nemluví. To proto, že doktoři umějí o sexu změřit tak akorát, kdy se komu co postaví, ale neumějí měřit lásku, neumějí měřit štěstí a podobné věci. Takže u žen nejsou schopni sexuální náklonnost odlišit od normálního ženského mateřského pudu - na ženu, která dítě pohladí, obejme nebo třeba poplácá po zadku, se většinou ostatní dívají, jako že to je normální. U chlapa už to vypadá podezřele.
     Doufám, že jsem ti na to nejdůležitější odpověděl. Ale v životě je i mnoho otázek, které nejsou určeny k odpovídání, ale k tomu, aby zůstaly otázkami a aby si je člověk pokaždé znovu kladl. Živé svědomí nekomanduje a nepoučuje, ale ptá se.

Napsal(a): Jáchym Brzda, email: pro_me@seznam.cz dne: 11.02.2001

RE: Otázky mohou... - Proč?

     Proč by měl kluk zapomenout na dospělého kamaráda, když si najde holku? Pokud je to opravdové kamarádství, tak nezapomene. Je-li ten dospělý opravdový kamarád, tak i když je boylover, mu to bude přát a bude z toho mít radost. Horší to je, pokud v něm vidí budoucího partnera a přeje si, aby byl radši homosexuál než heterosexuál.
     Já mám napříkald po internetu několik virtuálních kamarádů, kteří jsou homosexuálové. Nejhezčí na tom kamarádství je to, že ač máme každý jinou orientaci, vzájemně to respektujeme a tomu druhému přejeme jeho štětsí.
     Mám hodně dospělých kamarádů, a myslím, že je to pro mě prospěšné. Když si píšu s dospělým, je to o něčem jiným, než když si píšu se stejně starým kamarádem. Někteří stejně staří kamarádi nedokáží napsat pořádný dopis, posílají emaily o jedné nebo dvou větách typu "Jak se máš? Těšíš se už na prázdniny?" a podobně. Pro mě není důležité u dospělých kamarádů zkoumat, jestli jsou boyloveři nebo ne. Jsou to prostě kamarádi, kteří mě mají rádi a respekutjí mě. Jeden můj kamarád měl podezření, že jeho dospělý kamrád je boylover a tak na něj naléhal, až to z něj vytáhl. Jenže, co z toho měl. Ten dospělý z toho měl pak nějaký čas psychické trauma. Nebyl na to připravený. Na co z někoho něco páčit. Navíc, když ani přesná definice není. Myslím si, že to třeba ten dospělý ani nemusí vědět. Já třeba slyšel, že i Foglar byl boylover. Byl nebo ne? Myslím si, že to není důležité. Byl to kamarád dětí a záleží na tom, jak si kdo boylovera definuje. Podle jedné definice třeba byl a podle druhé ne. Hlavní ale je, že napsal spoustu pěkných knížek pro děti.
     Nějaké zásady by být stejně ale měly, i když třeba volnější. Je dobře, že je boyloveři mají. Já mám třeba ve styku s rodičema také určité zásady, přestože mi rodiče nechávají velkou volnost. Myslím si, že úplně bez zásad to nejde. To by si každý dělal, co by chtěl.

Napsal(a): Martin Fencl - Marťas, email: martin.fencl@seznam.cz dne: 11.02.2001

Mám pár otázek

     Článek je opravdu zajímavý. O pedofilech se toho moc neví. Hlavně se to tají před námi dětmi a to myslím není správné. Rozumní dospělí s tím tajnosti nedělají. Já si myslím, že sice jsou i nebezpeční pedofilové, ale že jich je i spousta, kteří nebezpeční nejsou. Jsou prostě orientovaní na děti, místo na opačné pohlaví. To je podobné jako homosexuálové. O nich se taky pořádně skoro nic neví a mluví se o nich jenom ve špatném. Když si ale přečtete třeba Pohádku?, tak si uvědomíte, že je pár homosexuálů, kteří obtěžují ostatní ale daleko víc těch, o kterých ani nevíte, protože si hledají člověka stejné orientace a s ním jsou šťastní někde o samotě, aniž by o tom ostatní věděli.
     Pokud má někdo opravdu rád, tak neubližuje. Proto si myslím, že ta definice slova pedofil je moc rozsáhlá a divná. Navíc, jestliže pedofilie je vlastnost a není trestná, proč pořád v novinách píšou, že se někdo dopustil pedofilie a byl za to odsouzen. Vypadá to, že tomu sami nerozumějí. Mají napsat, že zneužil dítě.
     Mě se slovo pedofilie moc nelíbí, protože jsou jím označováni většinou ti lidi, kteří děti zneužívají. Na Xku mám diskusní fórum "Můžou být pedofilové na Internetu nebezpeční?". Rozvinula se tam moc zajímavá diskuse a z té jsem se toho dost dozvěděl. Hlavně jsem se tam dozvěděl o stránkách boyloverů. Jsou moc zajímavé. Boylover je myslím mnohem hezčí slovo než pedofil. Slovo pedofilie je mnohem širší.
     Boylover je muž, který má rád chlapce. Zajímalo by mě, zdy patří mezi pedofily nebo ne? Někde se píše, že ano. Na některých stránkách se ale zase píše, že ne. Myslím si, že pokud opravdu nic nedělá proti vůli chlapců a jenom je má rád, že pedofil není. Ještě by mě zajímalo, jestli mají nějaký specielní název ženy, které mají rády děvčata. Myslím, že určitě taky jsou. A co ženy, které mají rády chlapce a nebo muži, kteří mají rádi děvčata?
     Jinak hodně jsem se toho dozvěděl ze stránky Klukomila. Je tam i zajímavý Příběh jednoho chlapce. Je to o chlapci, který si moc oblíbil jednoho vedoucího. Netušil, že je to boylover. Ten boylover udělal jednou chybu a sáhl mu v noci kam neměl. Chlapec, místo aby mu řekl, že se mu to nelíbí, se svěřil vedoucímu tábora a ten vedoucí boylover musel pryč. Chlapec toho litoval, protože ho měl rád a dost dlouho se trápil. Potom se s ním zase setkal. Ten vedoucí sice udělal chybu a udělal něco, co udělat nikdy neměl. Ale udělal to jen jednou a každý někdy děláme chyby. Já osobně bych to nikomu neříkal, kdyby se to stalo mě, ale abych řekl pravdu, tak by u mě ten vedoucí měl už trochu menší důvěru. Mohl by to ale odčinit. Nesměl by to ale už nikdy zopakovat. Protože hlavní zásada boyloverů je, že nedělají chlapcům nic proti jejich vůli. Kdo to nedodržuje, tak si myslím, že není boylover. Pokud boyloveři patří mezi pedofily, tak si myslím, že je to elita, která má své zásady. Dost jich například vůbec neuznává sexuální styk s dětmi do 15 let. Nemá chlapce ráda kvůli sexu, ale prostě proto, že je má ráda. V takovém případě myslím nemá cenu zkoumat, zda ten člověk je boylover nebo ne. Stejně myslím nikdo neví nějakou přesnou definici. Lidí, kteří mají rádi chlapce, je hodně. Jsou to učitelé, vedoucí i rodiče.
     Jsem tedy proti škatulkování lidí. Pokud je nějaké rozdělení, pak má oprávnění pouze z vědeckého hlediska. Pro vědu to určitě zajímavé bude. Mě to třeba zajímá kvůli mojí velké kamarádce, aby ji někdo neublížil. Jak je to s klukama, to už jsem díky svému diskusnímu fóru zjistil. Ale teď jde o to, jestli hrozí nějaké nebezpečí holkám.

Napsal(a): Martin Fencl - Marťas, email: martin.fencl@seznam.cz dne: 01.02.2001

Chce to osvětu a ne tabuizovat

     Článek je velice zajímavý. O pedofili se toho všeobecně ví velmi málo. To, že je toto téma tabuizované, myslím rozhodně není správné. Tento článek se na problém dívá z druhé strany, avšak objektivně. To myslím nelze rozhodně upřít. Problém může být v tom, že asi lidi mají pod pojmem pedofil dost různé představy. Zmíněná definice je hodně obecná, ale většina lidí si pod pojmem pedofil představí člověka, který znásilňuje dítě, tedy člověka, který se už dopouští trestného činu. To by tedy byl asi druhý extrém té definice, že je to ten, kdo zneužil dítě.
     Pedofilie ovšem není sama o sobě trestná. Líbí-li se někomu děti, pokud jim neubližuje ani je nezneužívá způsobem, kterým by porušoval zákony, nedopouští se ničeho špatného.
     Myslím, že na podobné téma by mělo být více článků a že by se o pedofilech nemělo psát jenom v případech, kdy zneužijí zákon. Nabízí se mi zde paralela. Kdy vidíte v televizi pořad o dětských organizacích? Málo, že? Ale vždycky, když dojde k nějakému průšvihu. To je prostě senzaci a po té velká média jdou. Píše-li se v novinách o dětském táboře, většinou čtete o problémech, které tam byly. Málo kdy čtete článek o táboře, který se povedl.
     Doufám, že se k tomuto článku rozproudí zdravá diskuse a že to není na toto téma článek poslední. Co vím od dětí z našich klubů, toto téma je dost zajímá a rádi by se o něm něco dozvěděli. Myslím si, že na tyto informace právo mají.

Napsal(a): Miloslav Novák - Mlsoun, email: mlsoun@seznam.cz dne: 24.01.2001

Kolik to tedy je?

     Zajímavý článek, který vzbuzuje dojem, že pedofil je v podstatě člověk podobný jako my, který také myslí a cítí, má své smutky a problémy.
     Za důležitou považuji větu "Ovšem podobnou logikou bychom mohli dojít k závěru, že heterosexuální muži jsou tvorové, kteří v nočním parku přepadávají a vraždí ženy."
     Docela k zamyšlení jsou poslední dva odstavečky. I ten, kdo s autorem článku zásadně nesouhlasí, si může položit otázky: Kolik je to vlastně procent? Kde je přesně hranice té "škatulky"? A je skutečně nutné to dělit do škatulek??

Napsal(a): Pavel Jůza, email: p.juza@seznam.cz dne: 11.01.2001
1 | 2 | 3

© Stránka vygenerována za 0.0037 sec. | Aktuálně máme v databázi 8168 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha