Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Vojtěch je úterý 23.04.2024Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Jaké bylo vysvědčení


Však jsme nebyli lepší

Rodiče by měli být na své děti schovívaví. Měli by si vzpomenout na své dětství a uvědomit si, že sami nebyli lepší. Samozřejmě tím nemyslím nechat děti úplně růst jako kůl v plotě, ale známky by se neměly příliš přeceňovat. Trestat za ně by se rozhodně nemělo. Odměňoval bych píli, známky ne. Vždyť se dítě učí samo pro sebe, ale určité povzbuzení to chce.

Napsal(a): Jakub Drozd, email: dne: 29.07.2000

RE:Za známky netrestat,.. - Je to moje věc

Jak si rozvrhnu čas, je moje věc. Jestli půjdu dál studovat, je taky moje věc. A moje známky na vysvědčení jsou taky moje věc. Nikdo nemá právo mě za ně trestat ani za to jestli se učím nebo ne. Můžete být rádi že chodím do školy.

Napsal(a): Sandokan, email: sandokan.pavel@atlas.cz dne: 15.07.2000

RE: Tresty někdy... - Souhlasím s Tebou

Souhlasím s Tebou, že výprask na zadek je někdy při výchově potřeba a někdy je to opravdu ten nejlepší dar, který může táta svému synovi rád. Je dobré, že to dokážeš ocenit. Celkem by mě zajímalo, kolik Ti je let. Tvé názory Ti dávají šanci, že už třeba další potřebný výprask od svého táty potřebovat nebudeš.

Napsal(a): Lily Cantona, email: cantona@centrum.cz dne: 12.07.2000

Známka opravdu neukazuje úsilí dítěte

     Známka opravdu neukazuje míru úsilí žáka, ale úroveň jeho vědomostí a schopností. Proto opravdu nemůže být měřítkem toho, zda dítě za ni odměňovat nebo trestat. Samozřejmě rodič ale za dítě zodpovídá a musí ho tedy, je-li to třeba, nějakým způsobem motivovat k výsledkům, které odpovídají jeho možnostím. Přednost by jistě měla mít kladná motivace, ale je to asi individuelní věc. Na každé dítě platí něco jiného, každý rodič má taky jiné schopnosti.
     Pokud trestáme dítě, měli bychom přesně vědět, jestli je v jeho možnostech udělat pro své vzdělání víc, protože jinak se můžeme dopustit týrání dítěte (psychického nebo fyzického) a navíc, jak upozorňuje autor článku, získá dítě negativní vztah k učení. Toho se pak v dalším životě zbavuje velice těžko.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 08.07.2000

Za znánky netrestat, ale za lajdáctví ano

 Za známky bych netrestal, ale za lajdáctví ano. Zejména, jde-li o soustavné lajdáctví. Být příliš benevolentní, znamená škodit vlastnímu dítěti. Samozřejmě se nic nesmí přehánět a souhlasím s tím, že musím edítě sledovat, abychom znali jeho schopnosti. Pokud se ale dítě doma vůbec neučí, úkoly píše ve škole a má špatné známky, tak je třeba zasáhnout. Když s eneučí jedničkář, je to vpořádku. Ale dítě, které není tak nadané, se musí smířit s tím, že se bude muset učit víc. Je třeba dobré ho k tomu motivovat pochvalou a občas i drobnou odměnou. Současně ale musí fungovat i záporná motivace, pokud dítě zkusí lajdáctví, je třeba, aby přišel důrazný trest. Dítě pak vidí, že za snahu je odměněno, za lajdáctví potrestáno a ví, jaká je správná cesta. V dospělosti nám pak za větší přísnost jedině poděkuje.

Napsal(a): František Fišer, email: frantaf@centrum.cz dne: 08.07.2000

Testy někdy potřeba jsou

     Tresty určitě někdy potřeba jsou. Já se učím ve škole celkem bez problémů. Ale v šesté třídě mě učení přestalo bavit, protože jsem narazil na kamarády, kteří propadali a byli na to spíš hrdí. Mě se to moc nelíbilo, ale bavilo mě s nima chodit do rokle za město. Učení šlo teda stranou. Úkoly jsme psali o přestávkách ve škole. Známky jsme fixlovali tak, aby se o nich rodiče nedozvěděli. Vše se provalilo až na třídní schůzce. Když z ní táta přišel domů, tak odepnul pásek, přehnul si mě přes koleno a dal mi pořádný výprask přes zadek. Bylo to nejenom za to, že jsem se neučil, ale i za to, že jsem podváděl. Dostal jsem utlimátum, do kdy si musím známky opravit. Nedostal jsem žádný zákaz, ale věděl jsem, že jestli si známky do dvou týdnů neopravím, že dostanu znova řemenem výprask na zadek a tak jsem se radši učil. Známky jsem si opravil a dnes jsem tátovi za ten výprask velice vděčný. Nepotřeboval jsem k tomu totiž ani tolik času, abych vše dohnal.
     V té době byl totiž ještě navíc problém v tom, že jsem s klukama zlobil, abych se před nima vytáhl a tak jsem ani nedával pozor. Díky tomu, že táta zasáhl, tak jsem měl na konci roku zase vyznamenání a díky tomu jsem se dnes dostal na gymnázium. Takže si myslím, že takový pořádný výprask na zadek v pravou chvíli je věc k nezaplacení.

Napsal(a): Josef Fišer, email: pepaf@centrum.cz dne: 08.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0030 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha