Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Tatana je pátek 29.03.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Smutný příběh


Jak zamezit krádeži peněženky?

Já osobně jsem řadu let nosil ledvinku. Jelikož jsem v ní nosíval peněženku a všelijaké další doklady, nebyla úplně nejlehčí a kdykoli by mi spadla či zmizela, hned bych to poznal. (To otvírání jsem nosil na přední straně, abych měl o všem přehled). Navic krome letnich mesicu byla vzdy schovana pod bundou, takze pro zlodeje by to bylo jeste obtiznejsi. Uspeli by tak snad jen ty jedni z nejoprsklejsich zlodeju, kteri udajne v zacpe si treba od nekoho odstrihnou kabelku (ustrihnou od ucha a rychle zmizi), apod. Mnohe penezenky jsou take na karabinu ke kalhotum - ovsem rekl bych, ze to uz je mene bezpecne, protoze zlodej muze karabinu pri jiste zrucnosti odcvaknout sam. Kazdopadne lidi, kteri dokazi druhym poradne otravit zivot, je stale dost.

Napsal(a): Michal Řada, email: michal.rada@seznam.cz dne: 09.09.2001

Jak nahradit paragony

Ahoj Mílo, co se týče ztracených paragonů - v našem právním řádu existuje cosi jako čestné prohlašení - místo paragonu lze napsat čestné prohlášení, že v té a v té výši jsem koupil to a to (a paragony byly ztraceny) - takhle nám to nějak říkali na jarním školení MŠMT - a pokud to není příliš podezřelé, je to pro finanční úřad akceptovatelné.

Napsal(a): Michal Řada, email: michal.rada@seznam.cz dne: 05.09.2001

Podmínky čestného prohlášení

     Čestné prohlášení samozřejmě znám a také jsme ho už párkrát použili, třeba, když neměl řidič autobusu dost papíru v bložku jízdenek, aby vycvakal jízdenku pro každé dítě, a tak nám je vycvakal do třech jízdenek dosti podivných částek či v jiných případech. Vždy se sepsalo čestné porhlášení, kde se podepsali tři vedoucí, dle možnosti všichni tři starší 18 let, občas v nouzi třeba i jeden instruktor. Těžko by ale bylo asi akceptovatelné čestné prohlášení pouze s mým podpisem, protože jsem měl v peněžence paragony za nákup jablek, které jsme kupovat ráno sám a ani si nepamatuju přesnou částku (nemám prostě paměť na čísla).

     Jinak jsem byl s dětmi sám jediný vedoucí a děti samozřejmě, stejně jako já, nepostřehly, kdy mně kapsář peněženku v nacpaném autobuse vytáhl. A mám teď tolik jiného vyřizování, že mi už jaksi nezbývá síla psát čestné prohlášení a shánět, kdo by mi ho spolupodepsal. Navíc jsme tou krádeží ztratil daleko více, např. si budu muset koupit kupon na září na MHD (měl jsem čtvrtletní), ale nejvíc mrzí ten čas. Dnes jsme se nechal za 150,-- Kč fotit.

     Teď jsem i zjistil, že v peněžence jsme ještě měl i bezpečnostní kartu k přídavnému zámku, což znamená, že k tomuhle zámku mi už nikdo nepřidělá další klíče, přesto že je budeme v dohledku potřebovat. A tahle vložka pro trojhranný klíč stojí 1.500,-- Kč.

     Je smutný postoj celé společnosti a to i v širších souvislostech. Mluví se o ekologii. Může se ale někdo divit lidem, kteří mají auto, že jezdí o prázdninách radši autem než přecpanou MHD, která je rájem pro kapsáře. Kdybych měl možnost jet autem, tak by mě ta cesta vyšla mnohonásobně levněji. Pohodlněji samozřejmě taky, o rychlosti ani nemluvě.

     Proti kapsářům by snad jedině pomohlo vymyslet nějaké malé alarmy, které by byly dálkově ovládané. Člověk by si ho prostě zapnul v peněžence a ovladač dal do jiné kapsy. Alarm by asi nemusel být ani moc hlasitý, ale tak, aby byl slyšet a reagoval na větší pohyb. Když bych chtěl s peněženkou manipulovat já, tak bych si ho vypnul. Ale stejně v narvaném autobusu, kde jsme v presu, by to asi nefungovalo, protože by se ten alarmu spustil, když by se na mě někdo vecpal ve snaze, se ještě dostat do autobusu a nemuset čekat další půlhodinu na další, stejně plný autobus. Takže by to fungovalo pouze v případě, že by byla zajištěna alespoň minimální kultura cestování, o které se o prázdninách v pražské MHD nedá mluvit ani omylem.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 05.09.2001

Smutný příběh II - zvesela

     Je to skutečně velice smutné, pokud se něco podobného stane, zvláště je-li to vinou cizí a nikoliv vlastní neopatrností. Se ztrátou všech dokladů mám rovněž svou zkušenost, i když se jednalo o doklady mé ženy, poměrně humornou roli jsem v ní sehrál i já.
     Před několika lety, v době, kdy naše děti byly poměrně malé, dostala dcera za úkol, "vyhodit do popelnice ty staré tašky, které byly nachystány u dvěří do bytu", samozřejmě na vnitřní straně bytu a to velice, velice blízko odložené tašky, se kterou se chodilo běžně do práce. Pravda, taška to nebyla zrovna z nejnovějších a jak už to tak někdy bývá, dítě se chopilo svého úkolu s plnou vážností a odpovědností sobě vlastní. Asi už víte, co všechno dcera jednoho krásného odpoledne do té popelnice odnesla. Ano. Se starými taškami odnesla i tu pracovní a to se všemi doklady, peneženkou, průkazy na autobus apodobně.
     Avšak to nejhumornější teprve nastává. Zjištění, že je taška pryč, nastalo až druhého dne v brzkých ranních hodinách při odchodu do zaměstnání. Když jsme konečně zjistili, kam se taška poděla, nezbylo nic jiného, než vzít baterku (poměrně brzký ranní čas byl dosud před rozedněním) a s nejblišší holí, která přišla pod ruku, se vydat před panelák do kontejneru a začít hrabat a hrabat a hrabat...
     A tak si představte situaci, že před šestou hodinou ranní spěcháte na autobus a protože jdete na konkrétní čas odjezdu, nejde vás zrovna málo a koho to nevidíte, jak se ráno, ještě za tmy hrabe v kontejneru? Váš soused! No, zrovna do něj byste to určitě neřekli!
     A tak asi víte, jak mi v ten brzký ranní čas tohodne bylo, když kolem prošla půlka baráku našeho i těch kolem a protože se po tašce slehla zem, nestálo to hrabání v kontejneru za nic.
     Asi jsem to vyřizování dokladů nijak neulehčil a svět od nepoctivců nezbavil, ale doufám, že jsem, milý čtenáři, rozjasnil aspoň trochu tvou tvář. S úsměvem jde všechno líp a určitě i to vyřizování nových papírů.

Napsal(a): Talda, email: dne: 31.08.2001




1

© Stránka vygenerována za 0.0034 sec. | Aktuálně máme v databázi 8255 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha