Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Marcela je sobota 20.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Slovo do pranice aneb omyl č. 2


M.Tuláčkovi k omylu č. 2


Odpověď k Omylu 2 Michalovi Tuláčkovi „Opravdu si to myslíte“ (z 9.10.2001).

Milý Michale, asi by to chtělo přečíst si Omyl č. 2 a ještě pár dalších, a hlavně nad tím trochu přemýšlet. Vím, že bude pro Tebe těžké přijmout, že žiješ ve společnosti, která žije v omylu o svém původu. Jsi schopen přijmout, že ve dvacátém století bylo zavražděno sto, možná dvě stě milionů lidí? Jsi schopen pochopit, jak je to možné, když „pokrok a vývoj lidstva“ jde neustále dopředu? Nemůžeš jen říci, dříve se také vraždilo. Musíš hlavně vysvětlit, když jsou lidé stále lepší, chytřejší, inteligentnější, proč se vraždí víc jak dřív? Ono to s těmi nesmysly o vzniku života hodně souvisí. Snad jen pár poznámek ke Tvým některým výrokům, ale nemám moc sílu se vyjádřit ke všemu.

Syntetizovat neživou hmotu se nejen nepodařilo, ale hlavně se stále víc ukazuje, že to rozhodně nemohla dokázat náhoda! Jinými slovy věda dokázala, že to jen díky milionům let nešlo! Problém je, že tento závěr vědci odmítají přijmout. Chápeš to? Vytvořit život z neživého se zatím nepodařilo ani inteligentnímu člověku, protože je na to ještě pořád málo inteligentní. Chápeš to? Tudíž na syntézu života z neživota je potřeba více inteligence, ne méně, ne více let, více času, více náhody, ale více intelignece, říká Ti to něco, nebo nic? Víc Ti to nebudu vysvětlovat, připadal bych si jak blázen. Buď to jsi schopen pochopit, nebo Ti není pomoci.

Nejen Bůh není vidět, ale spousta příčin něčeho zcela viditelného není vidět. Nevidíme stavitele pyramid, nevíme, kdo postavil tu kterou budovu, nevidíme vznik vesmíru či člověka. Přesto z věcí viditelných usuzujeme na základě naší zkušenosti na jejich autory. Proč si myslíme, že pyramidy nevzkly následkem zemětřesení? To také dokáže udělat pěknou kupu kamenů na sobě? Proč? Protože jejich uspořádání je složité. Proč tedy ještě složitější uspořádání prvků, buňka, potřebovalo inteligenci? Když je věc hodně složitá, nepřisuzujeme autorství náhodě, ale myslící bytosti. Jsi schopen to pochopit? Takže když počítač má svého tvůce, tak i ten tvůrce toho počítače asi musel mít svého Tvůrce? Ne? Jsi schopen to pochopit? Až dokážeš, že počítač může vzniknout náhodou, pak máš právo věřit, že tvůrce počítače mohl vzniknout náhodou, chápeš to? Ale dřív toto právo nemáš, respektive máš, ale věříš pak nesmyslu, na což máš ovšem právo, jen je mojí povinností Tě upozornit, že víra v nesmysly může vést Tvůj život do katastrofy. To je vše.


Možná Ty jsi nějakou hříčkou vesmíru, jak píšeš, ale já rozhodně ne. Odmítám papouškovat tyto hlouposti, které rozšiřují někteří lidé, bohužel i vědci. V život na jiných planetách moc nevěřím, pokud tam bude, tak jen proto, že ho tam Bůh stvořil. Určitě ne díky „milionům let“. Ale opět jen vidím, že jsi nečetl prvních pár mých omylů, od čísla dvě dál. Proč jsem je asi psal? Tam to všechno je. Pokud bys toto četl, nemohl by ses na to znovu ptát, a hlavně bys nemohl tvrdit, že svoje argumenty nepodporuji žádnými zdroji...? To je kuriózní, tolik, co jsem jich uvedl, Ti nestačí? Můžeš uvést zdroje své víry, že náhoda vytvořila život? Třeba nějaký malý příkládek, jak náhoda udělala něco složitého, to by mi stačilo. Když tomu tak moc věříš, jistě máš „v rukávu“ desítky dokladů, jak „chytrá náhoda“ tvoří složité věci – samozřejmě bez programu, který je v živých buňkách a bez doteku inteligence. Ta, jak víme dobře, tvořit složité z jednoduchého umí, že? Proto věřím v Boha na počátku, ne tuny hmoty a miliony let času. Jsi schopen to pochopit? Obávám se, že nejsi, ne proto, že bys byl málo intelignetní, ale proto, že z nějakého, mně neznámého důvodu, prostě nechceš. Ale to se může změnit, budeš-li trochu pokorný.

Tobě a Tomášovi Laubovi odpovídám: klerik je člověk, který se věnuje práci v církvi, tedy většinou farář, či kněz či nějaký jiný pracovník církve. Já jsem členem americké vědecké společnosti CRS (Creation Research Society), od které (a dalších dvou) dostávám pravidelně měsíčně zprávy o jejich výzkumech a časopisy s vědeckými články, kde jsou dopodrobna rozebírány evoluční omyly, důkazy o stvoření, kosterní nálezy a jejich jasné svědectví o neměnnosti zvířecích typů přibližně na úrovni čeledi, důkazy o celosvětové potopě, vesmíru a pod. - mimochodem o tom dělám na školách přednášky, používám asi 70 diapozitivů. Přednáška trvá přibližně hodinu a půl a jsem ochoten ji zdarma udělat kdekoli (gyml, průmyslovka, základní škola, vysoká škola, veřejnost, církev), kdo mne požádá a zorganizuje to, může si přizvat i oponenta. Kromě přednášek proti darwinismu dělám přednášky o společenském chování, tedy jak se správně chovat na návštěvě, při jídle, jak správně telefonovat, při ježdění autem, k rodičům atd. Tak tím se zabývám, a pracuji na půl úvazku v Armádě spásy. Jsem středoškolák elektro-silnoproud. Tak to jsem snad zodpověděl Vaše dotazy. S pozdravem Pavel Kábrt.

Napsal(a): Pavel Kábrt, email: pavelkabrt@seznam.cz dne: 09.01.2002

Re: Opravdu si to myslíte?

Kdo je to klerik?

Napsal(a): Tomáš Laube, email: tomas.laube@ekamarad.cz dne: 16.11.2001

Opravdu si to myslíte?

Dobrý den,
již delší dobu čtu vaše články, kritizující vše co je považovano za správné, v cyklu "Omyly".
Přesto mi přijde že si v lecčems odporujete. Třeba v tomto článku říkáte "ještě nikomu se nepodařilo syntetizovat živou hmotu". V jiném díle zase tvrdíte: To že nikdo boha neviděl neznamení že neexistuje... To je podle mě jasný protiklad.
To že se zatím nedošlo k přiměřenému ověření JAK se přeměnily základní stavební prvky živých buněk na tyto buňky, neznamená že to tak nebylo!!!
Nevíme přesně jaké bylo složení a atmosféry, tudíž nemůžeme navodit ideální podmínky. Jedna teorie dokonce tvrdí že život na zemi byl zanesen meteoritem z Marsu. Dokonce se tam našly bakterie...
Dalším důvodem proč se to nevede je to, že jsme v podstatě omylem vesmíru, hříčkou... Je velmi malá pravděpodobnost, že by se tyto sloučeniny spojily. Js k tomu potřeba vhodné podmínky - sluneční energie, složení a vnitřní energie obývané planety...
A proč se to stalo nám? No my jsme výsledkem... pokud by se to stalo v jiné soustavě, tak byste třeba byl nějaký inteligentní hmyz (já také) anebo spíše shluk atomů na místě naší sluneční soustavy....
Vaše argumenty nepodporujete žádnými zdroji - kde berete informace o svých důkazech... BTW: Máte vzdělání v tomto oboru, když tak fundovaně píšete o tom co je a co není správné, co se stalo a co ne?
S pozdravem M. Tuláček

PS: Vašich rozporů by se našlo mnohem více, a nejen v oblasti evoluce
PPS: Věříte v život na jiných planetách?
PPPS: Osobní dotaz: Vy jste laik nebo klerik?

Napsal(a): Michal Tuláček, email: tulacek@sendme.cz dne: 09.10.2001




1

© Stránka vygenerována za 0.0027 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha