Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Hanuš je čtvrtek 06.10.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Bezpečnost dětí na Internetu


Dotaz

Myslíte si, že zásady bezpečnosti na internetu platí pro všechny děti bez ohledu na věk?

Napsal(a): G-E-O-R-G-E, email: o.twist@email.cz dne: 03.01.2001

RE: Dotaz - Odpověď

Bezpečnost na Internetu platí samozřejmě pro každého, nejenom pro děti. Její míra je ale samozřejmě věcí čistě individuální. Třeba chránit své osobní data, zejména pak třeba IP adresu platí pro všechny uživatele Internetu. Pokud se týká rizika zneužité jinými osobami při schůzkách s neznámými osobami, pak samozřejmě záleží na schopnostech osoby se bránit. Dvanáctileté dítě, které ovládá sebeobranu může například přemoct dospělého, který ji neovládá. Neumůže ale vědět, koho proti sobě bude mít. Každou bezpečnostní zásadu je třeba nutno zvažovat individuálně s ohledem na věk a schopnosti dané osoby. Věk nemusí být vždy tím správným měřítkem.

Napsal(a): Miloslav Fuček , email: fucek@seznam.cz dne: 03.01.2001

Na světě nejsou pouze úchylové!

Jsem rád, že se mluví o bezpečnosti na Internetu, ale jelikož na světě nejsou pouze úchylové, tak by to neměl bejt problém číslo jedna. Uvítal bych spíše, kdybyste psali, co taková schůzka naslepo obnáší, protože i to je docela důležité. Díky George.

Napsal(a): G-E-O-R-G-E, email: o.twist@email.cz dne: 26.11.2000

RE: Na světě nejsou ... - Bezpečnost se netýká jenom úchylů

     Na světě zdaleka nejsou jenom úchylové a bezpečnost dětí na Internetu má daleko širší dopad. Dokonce tado bezpečnost se netýká jenom dětí, ale i dalších potenciálně ohrožených skupin, kam mohou beze sporu patřit starší lidé, pokud na Internet chodí a nebo ženy. Prostě lidé, kteří se mohou hůře bránit. Internet může zneužít nejenom úchyl, ale např. i zloděj. Ten si může vytypovat, kdy je dítě nebo starý člověk samo doma a pak se vypravit na lup. Nezanedbatelným nebezpečím jsou i hackeři. Řekl bych, že těch se na Internetu vyskytuje podstatně více než úchylů.
     Je otázka, co si představuješ pod pojmem úchyl. To by ale bylo na širší diskusi. Máš-li na mysli nebezpečného člověka - násilníka, tak ty jsou na Internetu stejně nebezpeční jako po telefonu. Zde bude asi dosti velká podobnost. Samozřejmě procento těchto lidí je asi dosti malé, přesto se s ním ale počítat musí.
     Problematice schůzek s neznámými lidmi se budeme podrobně zabývat na stránkách Virtuálního oddílu informatiky. Něco málo z bezpečnosti tam už nastíněno je. V současné době však nemám z časových důvodů možnosti se tomu víe věnovat. Virtuální oddíl se nám zatím nerozjel tak, jak bych si představoval. Nejsou dospělí spolupracovníci, takže jsem zatím na vše zůstal sám. Protože teď rozjíždíme v Praze internetstudio pro děti, což mi zabírá denně zhruba 12 hodin, tak mi na Virtuální oddíl zatím nezbývá čas. K tomu musím aktualizovat eKamaráda, což je také časově náročné a aspoň týdně Dětskou seznamku.
     Virtuální oddíl informatiky by se měl naplno rozeběhnout po novém roce, kdy už bude v provozu internetstudio a já budu přestěhovaný do nové kanceláře. V lednu nebo únoru se také snad už uskuteční i pražský sraz, který se měl původně konat v prosinci, ale který časově zatím letos absolutně nezvládám.
     K problému schůzek aspoň stručně nastíním základní zásady. S člověkem, kterého osobně neznáš, si nikdy nedávej schůzku na odlehlém místě. Vždy zvol místo, kde je dostatečná frekvence lidí. Na schůzku nikdy nechoď sám, vezmi si s sebou aspoň jednoho kamaráda (lépe dva) a o tomtéž pouč i toho, s kým si schůzku dáváš. O Tvé schůzce by měl vědět někdo dospělý. Dodržíš-li tyto tři zásady, mělo by být riziko minimální. Nulové ale nebude nikdy. Proto plánujeme onen sraz, na kterém se budou moct děti setkat bezpečně pod dohledem zkušených vedoucích. Dřív než v lednu nebo v únoru ho ale nezvládáme. V současné době je pro mě prioritou číslo jedna internetstudio a nová klubovna, do které se stěhuje můj oddíl. Současně s tím musím zvládat eKamaráda a Dětskou seznamku, které nelze zastavit, protože by tím utrpěla jejich návštěvnost, kterou získáváme dosti pracně.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 26.11.2000

Bezpečný Internet

Bezpečný Internet by měl být přáním nás všech. Souhlasím s autorem, že je to věc všech uživatelů Internetu a jak si děti vychováme, takové budou. Musíme se smířit i s tím, že některým dospělým (rodičům), Internet nic neříká a třeba ani už říkat nebude. I oni ale mohou regulovat to, co jejich dítě na Internetu dělá a hlavně kdy a kolik hodin denně. Neopominutelné nebezpečí je totiž i závislost na Internetu.

Napsal(a): František Fišer, email: frantaf@centrum.cz dne: 29.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0029 sec. | Aktuálně máme v databázi 8172 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha