Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Vojtěch je úterý 23.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Odpadlíci těsně před natáčením


Re(Ondra Martinek): Nevhodný článek

Tady nejde tak o čas, toho máme tak asi stejně, ale o to, umět odhadnout své síly. A Ty jsi bohužel v ohledu ke mě přecenil již dvakrát. Prvně, když jsi slábil podporu s pomocí získat granty z EÚ, pro nízkoprahové centrum, které jsme chtěli udělat. Naštěstí jsme ten barák do nájmu nedostali (zní to asi hloupě, když říkám naštěstí, ale po zralé úvaze si za tím dnes bohužel stojím, protože kdybychom ho získali, by to asi skončilo fiaskem právě kvůli financím).
Zde jde o to, že jsem Ti několikrát jasně vysvětloval situaci a kdyby jsi tu SMS poslal o 2 hodiny dříve, tak se mohlo ušetřit spousta zbytečné práce. Přál bych Ti, aby si viděl režisérský scénář po natočení poslední klapky. Vyznat se v něm, je opravdu umění a ty neustálé změny, mě budou pronásledobvat ještě při celém střihání. Nehledě k tomu, že mi nezbývalo, než se omlouvat dětem, za chyby, které prostě bylo nad mé síly aby tam nebyly, protože to bych od té Tvojí SMS až do počátku natáčení nesměl jít vůbec spát.
Teď se jen mohu modlit, aby technické nedostatky neodradily děti od dalšího natáčení, protože role byly obsazeny díky škrtům nerovnoměrně (jinak jsem to ale již nedokázal zvládnout, protože 48 hodin bez spánku fakt nezvládnu).
Takže by pro nás bylo daleko jednodušší, kdybys prostě řekl, že dětí máme dost (což byla po Bambiriádě pravda) a tak do toho s vašimi dětmi nepůjdeš. Nic by se nestalo, neslyšel bys jediné slovo výčitky. Ale podle scénáře, kde je ve 100 klapkách kolem 300 oprav se opravdu hraje těžko. Tomu věř. Navíc když to umocnili další lidi, kteří odpadli a to v takovém termínu, že jsem neměl možnost dát ani na natáčení upravený scénář a tak si korekce ve svých scénářích dělaly děti vždy až těsně před natáčením každé klapky z režisérského scénáře, který byl ale tak seškrtaný, že nebýt upozornění jedné maminky, která byla přítomna, tak by nám vypadlo několik klapek s dívčími rolemi. Její dcera totiž zaskakovala právě za jednu z dívčích rolí, kterou jsem tam vymýšlel právě kvůli děvčatům od vás, což jsme Ti ale několikrát stále připomínal, když jsem Tě uháněl. Dvě třetiny této práce nakonec skončily v koši, třetinu jsme s vypětím všech sil nakonec použili.
Očekával bych tedy, při Tvém vytížení, že si budeš umět více vážit mého času, protože víš, jaké to je být plně vytížen a jak je pak čas vzácný. Zklamalo mě to, že to tak není a že jsi postupoval tak, že několik hodin mého času na scénáři přišlo zcela vniveč. Ještě víc mě ale zklamalo, že to mělo dopad na děti, které v tom filmu hrály a kterých máme opravdu nedostatek.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: m.fucek(Z)icok.cz dne: 10.06.2006

Nevhodný článek

V článku na magazínu Ekamarád "Odpadlíci těsně před natáčením" autor Miloslav Fuček tvrdí, že jsme se zachovali podpásově, pokud jsme nedorazili na natáčení stínadelského příběhu. Jistě má pravdu, ale celá věc žádá jasné vysvětlení z mé strany, protože je tam uvedeno mé jméno a jméno Malého prince v souvislosti s bezohledností: Článek najdete tadyhle

Míla si musí uvědomit, že jedu NONSTOP od rána do noci, učím na škole, kde končí školní rok, každý víkend makám na nějaké akci, celý týden něco připravuji. Rád bych, aby pochopil a to jsem mu vysvětloval, že mám nějaké priority, které mám. Rád bych všecko pro něj zorganizoval, ale už nemám čas to dělat. Celý víkend zařizuji spoustu jiných věcí a všichni členové Malého prince jsou na jiných aktivitách. Není možné každý víkend věnovat dětem. Omlouvám se mu za to, že jsem to nechal vlatně plavat, ale prostě není v mých lidských silách to zvládat. Dost mi ale vadí, že se v článku objevuje moje jméno a jméno našeho sdružení Malý princ jako partnera, na kterého není spolehnutí. Upozorňuji, že takové veřejné osobní články poškozují sdružení i jednotlivce. Nejsme povinni zajišťovat servis dětí na aktivity jiných. Mám dojem, že si ale řada organizací plete Malého prince s kastingovou firmou.

Napsal(a): Ondra Martinek, email: ondra@frikulin.cz dne: 10.06.2006




1

© Stránka vygenerována za 0.0026 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha