Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Alexandra je neděle 21.04.2024Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Komu prospěje rovná daň 15%?


Re(L.A.): rovná daň

Poněkud divná argumentace. Jistěže většina lidí nebere 9.000,-- Kč, ale většina lidí nebere ani průměrný plat. Tipnul bych si, že u nás bude zhruba stejně lidí, kteří pracují za minimální mzdu a stejně lidí, kteří dosáhnou na průměrný plat. Jde o to si totiž uvědomit, jak se průměrný plat počítá.
Zkusme si spočítat průměrný plat 11 lidí, z nichž deset bere 10.000,-- Kč a jeden je manažerem a bere 100.000,-- Kč. Pak nám vyjde jejich průměrný plat cca 18.000,-- Kč. A lidí s platy kolem 100.000,-- Kč měsíčně i více, není sice většina, ale není jich tak málo. A jak vidět, tyto platy zvedají průměr velice výrazně, viz uvedený příklad, kdy jeden takovýto plat zdvihne průměr na deset dalších menších platů skoro na dvojnásobek. Není tedy třeba být ekonomem, ale stačí umět matematiku.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: m.fucek(Z)icok.cz dne: 04.06.2006

rovná daň

Dobré odpoledne,
nejsem žádným odborníkem přes ekonomiku, ale musím se pozastavit, že autor článku vypočítává nevýhody u občanů s výdělkem cca 9.000 Kč/ měsíčně. Tuto částku určitě nebere v našem státě většina lidi, když průměrný plat v ČR je cca 19.000 Kč/ měsíčne. A při tomto průměrném platu, je určitě návrh pro rovnou daň zajímavý i pře zdražení potravin na 15 %.

Napsal(a): L.A., email: adamek@cedes.cz dne: 02.06.2006

Re(Jan Šebelík): Odečitatelná položka

Záporná daň, to je pojem, který je mi odněkud povědomý. Nebyla náhodou záporná daň už před sametovou revolucí? To pokud vím, narovnávali soudruzi ceny zápornou daní na potraviny, které se prodávaly za cenu nižší, než byla cena výrobní.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: m.fucek(Z)icok.cz dne: 02.09.2005

Re(Jan Šebelík): Odečitatelná položka

Případné nepřečtení "modré šance" lze vcelku dobře chápat. Byla ODS a její přívrženci, kteří za pádný argument nekvality smlouvy pro evropu udávali její velikost / téměř 70 000 znaků/ ale " modrá šance má desetkrát tolik / více než 700 000 znaků/.
"Modrá šakce je naprosto nečitelná, se spoustou chyb. Soudruh Tlustý v ní např. uvádí jako současnou výši DPH 21% a uniklo mu, že sazba je 19%.
Jak můžete předpokládat, že tohle vůbec má někdo brát vážně a celé to číst.

Napsal(a): Martin Marek, email: Preambule@seznam.cz dne: 30.06.2005

Odečitatelná položka

Autor článku Modrou šanci buďto nečetl (v lepší případě) nebo schválně zatajuje některé podstatné skutečnosti (v horším případě).

Vůbec se v článku nezmiňuje o prvním parametru rovné daně, totiž o odečitatelné položce. Rovná daň znamená NULOVOU daň pro ty, kteří mají přijem do výše odečitatelné položky, rovná daň zdaňuje 15% jenom to, co odečitetelnou položku přesahuje.

Není pravda, že velké firmy budou odvádět třetinu daně. To by byla pravda za předpokladu, že dneska odvádějí 45% a to pravda není. Zrušením daňových výjimek budou české firmy zrovnoprávněny s firmami zahraničními.

Autor se vůbec nezmiňuje o institutu "záporné daně", která má jednoduše a spravedlivě nahradit státní sociální podporu.

ČSSD nemá monopol na sociální stát. Sociální politika ČSSD jsou pouze nekonzistentní výkřiky. Složité, drahé, byrokratické. Stať o sociální politice "Cesta k lidské důstojnosti" (Alena Páralová) je podle mého soudu jeden z nejkvalitnějších materiálů Modré šance.

Napsal(a): Jan Šebelík, email: honza@haes.cz dne: 02.05.2005

Re(ref): Rovná daň

Bohužel ale nyní, co se podařilo vyvolat kampaň proti Grossovi, na které, soufě podle velmi silných politických tlaků, některým skupinám velmi záleželo, má nyní sociální demokracie, která jediná v současném politickém spektru může ODS konkurovat, velmi malé preference. Tak vše nasvědčuje tomu, že v příštích volbách vyhraje ODS. Nebude-li mít dostatek hlasů na koalici s lidovci, dojde nejspíše k patové situaci. Prostě zde chybí nějaká nová politická strana, která by měla rozumný program a měla šanci na úspěch ve volbách. Budou-li v parlamentu po volbách ODS, ČSSD, KSČM a lidovci, možná se z toho těžko sestaví jakákoliv rozumná koalice, zejména, když ČSSD se nyní spíše přiklání více ke středu, což je dle mého názoru dobře. Přesto je ale pro ODS příliš vlevo. Ale necjme se překvapit, co předvede nová vláda, pokud ji lidovci nechají žít až do řádných voleb.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: miloslav.fucek(Z)ekamarad.cz dne: 14.04.2005

Rovná daň

Tento článek přesně vystihuje postoje ODS, coby strany s populistickými hesly. ODS umí pouze poučovat a házet klacky pod nohy, sama přitom je hlavním viníkem současného bídného stavu v České republiky. Je nutné připomenout, že v době, kdy se příjmaly nemorální zákony, které umožnily vytunelovat Českou republiku, byla u moci právě ODS. Volit tuto stranu by proto bylo čirým nerozumem a záhubou sociální i ekologické politiky.

Napsal(a): ref, email: redakce@pelmel.cz dne: 14.04.2005
1

© Stránka vygenerována za 0.0029 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha