Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Tatana je pátek 29.03.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Učitel nebo novinář


Malé platy učitelů?

     Pravdou je, jak napsal Marťas ve svém článku, že učitelé jsou v naší společnosti špatně placení. Přesto mi v jednu dobu připadalo, že až tak špatně placení nejsou.
     Když jsem ještě studoval v Praze na MFF UK, neváhal jsem využít volného času a po dobu 3 let jsem učil informatiku na jedné pražské základní škole. Časem se k tomu přidaly i kroužky. Takováto externí práce byla velice výhodná. Neměl jsem sice svůj kabinet, své zázemí, svůj stůl s šuplíky. To mi ale vůbec nevadilo. Konec konců jsem měl určité zázemí v přímo v učebně počítačů, kde jsem jako jediný učil. Neměl jsem ale také žádné povinnosti, které učitelé obvykle kromě učení mají, tzn. žádné dozory v šatně či školní jídelně, žádné povinné schůzky, apod. Jediný můj čas navíc byly přípravy, které obzvláště v prvním roce byly docela náročné, ale později ani ty netrvaly příliš dlouho. No a pak vám takováto práce připadá velice výhodná. Učitel má sice relativně malý plat, ale za to byl tehdy úvazek 22 nebo 24 hodin. Pokud jsem tedy učil třeba 8 hodin týdně, počítal se mi plat přirozeně: běžný měsíční plat/24*8. Tedy během 8x45 minut si člověk vydělal na tehdejší dobu docela slušné peníze. Nemluvě o tom, že to vlastně není 8 hodin, ale 8x45 minut = 6 hodin. Kroužky byly placeny dokonce o hodně lépe, protože šly z jiných zdrojů než výplaty.
     Samozřejmě pravdou je, že pokud budu chtít opravdu dělat učitele, asi bych si to nepředstavoval takhle externě, ale daleko více bych se své profesi věnoval a dělal to na plný úvazek.
     Nicméně dělat třeba na půl novinařinu a na půl externě učit, (tzn. co se týče učení, tak odučit 12x45 minut, tj. 9 hodin), pro některé lidi nemusí být tak úplně k zahození a učitelský plat jim nemusí připadat až tak malý.

Napsal(a): Michal Řada, email: michal.rada@seznam.cz dne: 06.12.2000




1

© Stránka vygenerována za 0.0026 sec. | Aktuálně máme v databázi 8255 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha