Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Filip je neděle 26.05.2024Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Výprask v přímém přenosu


Videotelefony

Videotelefony sice ještě nejsou, aspoň ne mobilní, ale už by šlo oba provinilce při výprasku vyfotografovat a poslat dispečerovi jako MMS. A myslím, že v hodně brzké době už půjde přes mobilní telefony posílat i pohyblivé obrázky. Pokrok jde hodně rychle kupředu. Takže ten přímý přenos v pravém slova smyslu už může být za pár let možný.

Napsal(a): Šmoulák, email: smoulak@ekamarad.cz dne: 17.11.2002

Přes zadek jo, ale přes hlavu ne

Článek je to zajímavý a řekl bych, že si to ti kluci zasloužili. A to sám nejsem žádný svatoušek. Je dobře, že dostali na zadek a že je nebil nikdo přes hlavu, protože to je dost nebezpečné. To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Po jediné facce od táty (byla první a doufám, že i poslední), jsem na víc než tři roky oslepl. Zrak mi vrátili doktoři až při hodně drahé operaci, na kterou táta přes rok vydělával v zahraničí peníze.

Napsal(a): Misa Jeřábek, email: dne: 13.07.2001

Za hloupost se platí

Volat zbytečně hasiče je dost hloupá zábava. Za hloupost se platí. Takže to bylo celkem spravedlivé. Myslím, že si v tomhle případě výprask zasloužili. Měli ještě štěstí, že hasiči nepřijeli, protože pak by jejich rodiče platili za zbytečný výjezd a výprask by měl možná ještě večer reprízu od tatínka, která by sice už nebyla v přímém přenosu, ale jistě by byla vydatnější.

Napsal(a): Martin Fencl - Marťas, email: martin.fencl@seznam.cz dne: 22.02.2001

Jasný případ

     Myslím si, že tento případ je jasným případem, kdy se uskutečnil výprask tam, kde se uskutečnit měl. Ze zprávy předpokládám, že šlo už o školní děti, které moc dobře vědí, k čemu slouží číslo tísňového volání hasičů a k čemu se naopak nikdy nepoužívá.
      Předpokládám, že ten přímý přenos byl spíše náhodou, než úmyslem oné moudré maminky. Přesto ale jistě umocnil žádoucím způsobem účinek trestu. Jinak za našich mladých let, kdy byli učitelé přísnější, než jsou teď (a též rodiče - a myslím, že to nebylo na škodu) existovaly dvě varianty. Buď veřejný výprask na zadek, zpravidla před třídou, který ale byl menší, více symbolický a jeho razence byla nahrazena ostudou před ostaními spolužáky a nebo bez ostudy v kabinetu či jinde beze svědků, ale potom opravdu pořádný. Většinou jsme byli radši, když se zuskutečnil ten první případ. Do kabinetu si pro výprask chodili většinou jenom nenapravitelní grázlové, kteří měli z ostudy kabát a na které ty symbolické výprasky neučinkovaly.
     Vzpomínám na největšího grázla ve škole, který si nedělal nic skoro z ničeho. Ten dostal několikrát výprask osobně od ředitele školy. Většinou to bylo za šikanu a bylo to s vědomím jeho rodičů, kteří si s ním nevěděli rady. Na něj neplatil ani symbolický výprask před třídou ani pořádný výprask v ředitelně. Když došla ředitelovi trpělivost, dostal tedy pořádný výprask na zadek přímo ve třídě před svými spolužáky a to ještě za přizvání některých mladších žáků, které nejvíce šikanoval. Ti tom měli jako satisfakci, vidět jak dostal opravdu pořádně napráskáno na zadek. Jeho ostudu umocnily slzy v jeho očích. Byl to ale zlom a zabralo to. Nechal se slyšet, že kdyby věděl, že dostane veřejně takhle pořádný výprask na zadek, že by to nedělal. Přestal šikanovat. Ostatně pro příště měl od ředitele slíbeno, že mu klidně i stáhne kalhoty. A to už by byla ostuda nevídaná.
     Na každého ale platí něco jiného. Je ale pravda, že nyní se výchova bere moc vědecky, horuje se proti tělesným trestům a morálka dnešních dětí je čím dál uvolněnější. Nemá to nějakou souvislost?

Napsal(a): Lily Cantona, email: cantona@centrum.cz dne: 05.01.2001
1

© Stránka vygenerována za 0.0027 sec. | Aktuálně máme v databázi 8271 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha