Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Dobroslav je pondělí 05.06.2023Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Tulácko-bratrská úmluva


Dobrý nápad

Je to dobrý nápad. Myslím si, že každý kluk, který soustavně ubližuje mladším a slabším, by měl dostat od svého vlastního táty pořádně naflákáno na zadek. Pokud mu to jeho táta neudělá, je dobré, když je tu nějaká taková parta, jako je ta vaše, která to udělá za něj. Někdo se slabších musí zastat. A takový vejtaha tak aspoň pozná, jaké to je, když sám dostane.

Napsal(a): Míla Fišer, email: milaf@centrum.cz dne: 08.07.2000

RE: Dobrý nápad - Proč myslíš, že vždy pomůže jenom násilí?

Proč myslíš, že vždy pomůže jenom násilí? Myslím, že vždy by se to mělo zkusit nejdřív po dobrém. Ostatně myslím, že Zorro to tak myslel a že v Úmluvě to tak dělají. Až když není řešení, přisoupí k represi, tedy trestu. Sanozřejmě to řeší po svém, tedy trochu jinak, než bychom to řešili mi dospělí. Souhlasím ale s tím, že je to dobrý nápad a že je lepší, pokud si své problémy dokáží vyřešit děti samy mezi sebou.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 08.07.2000

Taky si myslím, že to sami vyřešíme líp než dospělí

Myslím si, že svoje dětské spory si vyřešíme líp než dospělí. Je dobré, že máte takovou party - Úmluvu, která hájí mladší a slabší. Myslím si, že je dobré, že jenom netrestá, ale i usmiřuje. Myslím si, že totiž v mnoha sporech není jeden viník, že jsou vinni třeba i oba. Někdy třeba jeden víc, ale málo kdy je vinen úplně jenom jeden. V případě šikany to tak asi bude, ale je lepší, když si to vyřeší kolektiv, než když třeba učitel dá takovému dítěti poznámku nebo táta doma výprask. Taková Úmluva má asi dost velkou výhodu, že děti nemusí žalovat. Žalování tady navíc stejně myslím nepomáhá, protože ten na koho je žalováno, si na svoji oběť zase počká a za žalování se jí pomstí.

Napsal(a): Kamil Pachman, email: dne: 08.07.2000
1

© Stránka vygenerována za 0.0026 sec. | Aktuálně máme v databázi 8181 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha