Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Olivie je neděle 02.10.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Proč nemám rád Windows


Plný pytel problémů

Problém Windows je stále aktuální a proto chystáme cyklus Plný pytel problémů s Windows a dalšími produkty firmy Microsoft. Sebraných problémů je už hodně a další stále přibývají. Už byly i odeslány jednomu odborníkovi takže čekáme jen na ospovědi a v dohledné době se cyklus rozjede. Máte-li i vy nějaké problémy můžete nám je zaslat na email #a;ekamarad@ekamarad.cz# s předmětem WINDOWS a my je přidáme k problémům a budou zodpovězeny.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 21.04.2002

Vnitřní chyba

   Vím o výstižnějším názvu pro Windows. Což jim říkat Vnitřní chyba. To je hláška, která se mi dnes už po sedmé objevila na monitoru, aby mi po té Windows zavřely jedno z oken a tím zničily část mé práce, kterou jsme samozřejmě neměl uloženu, protože neukládám v minutových intervalech.

    Vzhledem k tomu, že za Windows jsem zaplatil nemalé peníze, zcela oprávněně se cítím firmou Microsoft okraden. Stěžovat si ale můžu jít tak akorát do lampárny, protože nějaká solidní záruka na tento "software" neexistuje. Jediné, co tuto firmu zajímá, je, jak vyždímat ze zákazníka co nejvíc peněz s co nejmenším úsilím.

    Tento příspěvek jsem chtěl psát už včera, kdy jsem udýchal tuto hlášku pětkrát. Stále jen asi všem dobře známé "Program provedl neplatnopu operaci a bude ukončen" a po té "Došlo k vnitřní chybě a jedno z používaných oken bude uzavřeno." Domnívám se, že 12 smazání dat během dvou dnů, je příliš i na hodně trpělivého člověka. Window jako vysoce organizovaný virus se tedy projevuje s mimořádně silnou agresivitou a destruktivitou. A má ještě jednu specifiku, je to jediný virus, za který se musí ještě platit. A to hodně draze!!!

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 29.09.2001

Spam nebo náhoda?

   Určitě se vám občas stane, že při spustění exploleru se vám otevře jiná než domovská stránka. Většinou je to tím, že vám ji přenastaví nějaký program, např. ICQ či Outlok Express při instalaci. Nám, co nevládneme angličtinou, se to stává poměrně často.
    Už několikrát se mi ale stalo, že se mi otevřela stránka Microsoftu a domovská stránka byla vpořádku. Není to sice příliš často, ale už nejméně třikrát se mě to určitě stalo. Posledně mě to ještě naštvalo tím, že tato stránka navíc "lezla" jako šnek, takže jsem musel nakonec Exploler zavřít pomocí Ctrl+Alt+Del. Docela by mě zajímalo, zda je možno toto nějak nastavit úmyslně, aby se to čas od času stalo, či zda je to pouhé selhání techniky. Možná by to zvládl nějaký skript nenápadně zabudovaný do Exploleru. Kdo ví? Typický spam to asi není, ty chodí většinou po emailech a přes ICQ, ale ve své podstatě to spam je, je-li to úmyslné.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 03.07.2001

Odinstalovaná tiskárna?

Tiskové fronty ve Windows se už asi daly těžko vyřešit hůře. Takže jsem si zvykl, že někdy čekám skoro minutu, než tiskárna začne tisknout. Nedávno jsem ale tisknul něco z Internetu a počítač mi oznámil, že nemám nainstalovanou tiskárnu. Chtěl jsem tedy ukončit program, abych vše zkontroloval. Počítač byl totálně zatuhlý, takže nepomohl ani restart klávesnicí. Musel jsem resetovat natvrdo a pak už jsme se znova na Internet nepřipojoval. Druhý den vše fungovalo, tiuskárna smaozřejmě k dispozici byla. Tohle prostě dokáží jenom Windows!

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 25.03.2001

Smazala se mi pošta

Posledním výstřelkem Windows je, že se mi čas od času tratí nějaká pošta z Outlok Express. Poprvé jsem to přičítal tomu, že se to stalo při tom, když jsem po přeinstalaci Windows přehrával zpět zazálohovanou poštu. Ztratil se jeden příspěvek do diskuse, o kterém jsem s jistotou věděl, že přišel. Stejná věc se mi stala tento týden znovu. Zálohu jsem neprováděl, takže je jasné, že tentokrát to bylo dílo Windows. Nyní nezbývá, než požádat autora diskusního příspěvku, kterého si naštěstí pamatuju, aby příspěvek zaslal znovu. Druhá věc ale je, že nikdo neví, kolik se mi ještě takhle ztrácí jiné pošty, které si ani nevšimnu.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 04.02.2001

Windows

Windows je nejdokonalejší vir, který překonal věechny AIDS, mor apod. Má jej téměř každý, a když sím zápasí - nic nesvede. Dělá si co chce, rozšiřuje se negeometrickou řadou, stále nás nutí kupovat "dokonalejší" a dokonalejší "mašinky", které toho čím dál méně umí, jsou pomalejší, i když procesory se málem zavaří... Ať žije "táta Gejc" a ostatní rádoby milovníci techniky.

Napsal(a): Riki, email: riki.tabor@worldonline.cz dne: 18.11.2000

Destruktivní virus

Nedávno se mi potvrdilo, že se Windows skutečně chodá jako destruktivní virus. Klikl jsem dvakrát myší na ikonce na ploše a ta zmizela. Byla to ikonka adresáře, která obsahovala ještě další podadresáře a v nich byly ikonky na stránky na Internetu, které používám a měl jsme roztřízené na časopisy, moje stránky, informační stránky, chaty, servery a pod. Všechny takto uložené adresy jsou nenávratně pryč. Bylo to dílo ani ne vteřiny. V koši jsem našel pouze dvě adresy z asi sta. Takže Windows jako správný destruktivní virus stihl nejenom smazat adresář z plochy, ale rovnou tyto soubory ještě vysypat z koše. Nic tedy nenechal náhodě, což svědčí o jeho vysoké organizovanosti.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 08.11.2000

FTP

Window zcela nesmyslně řadí nejenom tiskové fronty, ale asi má i nějaké fronty pro FTP. Někdy po označení souborů k nahrátí a jejich odeslání, čekám i několik minut, než se začnou soubory nahrávat. Čím víc jich je označeno, tím déle čekám. Když jsem zkoušel kouskování po menších a více dávkách, zlepšila se rychlost prostojů jedině, když jsem se několikrát od serveru odpojil a znovu připojil. Rychlost výrazně klesá s počtem již nahraných souborů v rámci jednoho přilogování k serveru.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 27.10.2000

Tiskové fronty

Zcela nevyhovujícím způsobem jsou ve Windows vyřešeny i tiskové fronty, které působí jako několikaminutové zpožďovače. Někdy tisk začne pomalu až ve chvíli, kdy už člověk zapomene, že chce něco tisknout. Zpoždění je tak pomalé, že při tisku z některých programů, čeká i tiskárna na dokončení tisku, někdy i celou minutu. Největší problémy jsou při tisku z programu pracujícího pod DOSem, kde mi občas připadá, jestli toto čekání není ve Windows nastaveno takto úmyslně.

Napsal(a): Václav Fabián, email: vasek.fabia@seznam.cz dne: 22.10.2000

Alternativa k Windows!

     Zaznělo několik oprávněných přípomínek a výhrad vůči Windows. Přesto je každý používá dále. Proč si neuvést velmi dobrou alternativu k tomuto "operačnímu systému"?. Po celých 5 let svých vysokoškolských studiích jsem byl nucen použít Windows minimálně. Na fakultě byly k dispozici například stroje Suny s operačním systémem UNIX. Ten disponoval a disponuje dodnes velkým množstvím předností, týkající se stability, přenositelnosti souborů, "vrozená" (nikoli navlečená) podpora internetových služeb a spoustu jiných dalších. Je ale jasné, že málokdo si může dovolit koupit domů SUN nebo Sillicon Graphics (s operačním system UNIX - třeba verze IRIS), aj.
     Existuje však výborná alternativa pro domácí použití s operačním systémem, který je navíc pro běžné použití zcela ZDARMA. Tim je unixová větev LINUX. S LINUXem jsem se seznámil hned v prvním ročníku svých VŠ studií. Používal jsem ho po celých 5 let a nemohu si ho vynachválit. Prodělává v poslední době dramatický rozvoj. Tehdy jsem si instaloval verzi RedHat 2.0, ale již dnes je třeba na sunsite.ms.mff.cuni.cz k dispozici verze 7.0. Výhodou je, že si nemusíte dělat starosti s licenčními podmínkami. (Alespoň ti, kterým ještě pojem legální software něco říká, tak mohou mít klidné svědomí. Většina věcí je pod licencí GNU, která je pro běžné uživatele více než výhodná). K dispozici je spousta programů - Netscape (jako alternativa k MS Explorer) a hitem se stávají i vznikající kancelařské balíky. Velmi známým balíkem je třeba StarOffice. Dokáže prohlížet i dokumenty ve formatu Word, rtf, Excell, PowerPoint, aj. Pracuje se na tom, aby vše mohlo fungovat i s českými znaky, což byl v minulosti mnohdy problém. Uživatel může používat mnoho nastrojů, pracovat na několika konzolích (vše na jednom počítači). Velikou předností tohoto systému je jeho STABILITA. Jádro je totiž tzv. "open-source" a na jeho neustálém vylepšování se podílí spousta odborníků a machrů po celém světě.
     Nač tedy ještě čekat? Distribuce Linuxu lze sehnat na Internetu zdarma či na CD-čku za cenu média, dokumentace je velmi bohatá. Programové vybavení také. Proč si kazit život používáním Windows?

Napsal(a): Michal Řada, email: michal.rada@seznam.cz dne: 07.10.2000

WWW-stránka o Windows

     Dovoluji si připomenout, že existuje stránka, která se zabývá vlastnostmi OS Windows a kde je možno si přečíst i většinu výhrad, které zazněly v článku, a spoustu dalších zajímavých informací. Ta stránka má adresu http://www.alt-f4.cz .

Napsal(a): Pavel Jůza, email: p.juza@seznam.cz dne: 13.09.2000

Vše už bylo řečeno

Vše podstané už bylo řečeno. Windows jsou něco příšerného. Výčet všech chyb a nedostatků by byl na celou rubriku. Ale asi by to bylo dost nudné čtení.

Napsal(a): Petr Galkda, email: dne: 01.08.2000

Článek na Speed Expressu

Vyšel o tom i článek na Speed Expressu, kde je srovnání Windows s Linuxem. Windows to prohrál na celé čáře. V asi 10 kriteriích, je v jednom lepší a v devíti výrazně horší. A to je na trhu už hodně dlouho, zatím co naopak Linux poměrně krátce. Takže Linux brzo dožene Windows i v tom desátém bodu.

Napsal(a): Pepa Fišer, email: pepaf@centrum.cz dne: 29.07.2000

Vlastnosti viru to má

Vlastnosti viru Windows opravdu má. Virus také sám od sebe dokáže restartovat počítač. Windows i virus provádí tyto operace s dostatečnou zlomyslností. Virus se umí skrývat, Window se sice neskrývají, ale skrývají to, že jsou virus. Takže to o nich většina uživatelů neví.

Napsal(a): Milan Nedoma, email: kolumbus1@seznam.cz dne: 19.07.2000

Tak se to naučte

Zkuste se s ním začít naučit pracovat. Třeba ho pak budete mít rád. Já s Windowsy žádné problémy nemám.

Napsal(a): Sandokan, email: sandokan.pavel@atlas.cz dne: 15.07.2000

Chválit se nemá

     Chválit se nemá. Pochválil jsem Windows a další problém. Dost mě udivilo, když uprostřed práce se mi najednou z ničeho nic sám resetoval počítač. Poprvé to bylo, když jsem pracoval na Internetu. Náhle se počítač odpojil a asi dvě sekundy na to proběhl reset. Podruhé s emi to stalo při psaní v textovém editoru. Opravdu "skvělý pomocník", když se mi resetuje počítač uprostřed článku. Zbylé myšlenky mohu "zahodit", protože v jejeich víru si už nepamatuju, co jsem napsal a co samozřejmě není uloženo a je nenávratně pryč.
     Windows je vysoce organizovaný vir. Tedy pardon, co to říkám - systém. Ale vlastně jo, někde jsem to četl, že je to opravdu vysoce organizovaný vir. Je pravda, že některý virus se chová tak, že v určitý čas zcela nečekaně resetuje počítač. Přesně stejně, jako to dělá Windows. Ale tvorba počítačových virů snad je trestná, nebo ne?

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 15.07.2000

To je asi problém každého

To je asi problém každého. Prostě se zatím musíme smířit s tím, že Windows jsou nekvalitní operační systém a radovat se z každého dne, kdy nám počítač nezatuhne. Do roka takových dnů pár mívám, ale k jejich spočítání mi stačí prsty jedné ruky.

Napsal(a): Lily Cantona, email: cantona@centrum.cz dne: 12.07.2000

Musím něco i pochválit

Abych byl objektivní, musím něco i pochválit. Tou věcí je Word Pad, který je součástí Windows. Sice nic moc standart a skoro nikdo to nepoužívá, má to ale jednu unikátní vlastnost. Je to standartem, který drží kompatibilitu všech verzí. Pošlu-li někomu přílohu ve Word Padu, mám jistotu, že ji určitě přečte (za předpokladu že má Windows, který má dnes velká většina uživatelů, kteří pracují s Internetem). Naproti tomu Word ale ani i jiné textové editory kompatibilitu nedrží a to co je napsáno ve vyšší verzi uživatel nižší verze prostě nepřečte. Word Pad má tu skvělou vlastnost, že když někdo vytvoří text ve Word Padu z Widnows 98 a pošle to uživateli, který má Windows 95, tak ten to bez problémů přečte

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 12.07.2000

Chce to trpělivost

Windows chtějí obrovskou trpělivost. Člověk u nich musí počítat úplně se vším, zejména s těmi největšími zlomyslnostmi. Jejich největším přínosem je to, že učí člověka trpělivosti. Jinak jako software jsou hodně mizerný. Bohužel ale zatím nic lepšího není.

Napsal(a): František Fišer, email: frantaf@centrum.cz dne: 08.07.2000

Bohužel to nebyla náhoda

Myslel jsem si, že to zatuhnutí po smazání souborů z adresáře byla náhoda. Ukázalo se, že ne, že to asi patří k vlastnostem systému. Dnes při zálohování verze eKamaráda se mi to stalo znova. Dokonce dvakrát, protože se z nějakých záhadných důvodů všechny staré soubory nesmazaly. Po prvním mazání pomohl CTRL+ALT+DEL, systém mi zavřel všechny pracně otevřená okna a pak jsem mohl pracovat dál. Po druhé, kdy jsem smazával zbylých asi deset souborů, systém zatuhl zcela dokonale a na CTRL+ALT+DEL reagoval ukončením své funkce a oknem "Nyní můžete počítač vypnout". Bohužel popisování všech podobných epizod s Windows byl vydalo na celkem slušný román.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@seznam.cz dne: 01.07.2000
1 | 2

© Stránka vygenerována za 0.0029 sec. | Aktuálně máme v databázi 8172 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha