Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Jiří je středa 24.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Sháníme vedoucího k dětem v Praze


Naše střediska končí ve středu

1. a 2. St KSK se v sobotu na mimořádné valné hromadě dohodly, že k datu 29. 1. 2003, kdy se koná konference oblasti Praha SKSK ČR, vystupují z SKSK ČR. Více se o m můžete dočíst na Tuláckém Bratříčkovi - #a;http://www.tulackybratricek.ekamarad.cz# , kde o tom píše Zorro. Naše trpělivost už vypršela a když náčelník neřečí neustálé invektivy pana Staňka vůči naším střediskům, padlo toto rozhodnutí, ke kterému by ale stejně došlo příští rok.

Napsal(a): Martin Fabián, email: marfab@ekamarad.cz dne: 26.01.2003

Re(Jiří Staněk - Mikra): Vrátí se děti na Internet?

Pěkně se pan Staněk vybarvil. Samozřejmě na základě těchto sprosťáren, které zde napsal o SKSK ČR a o ICOKu podpořím Martinův návrh na naše vystoupení z SKSK ČR. S panem Staňkem nechceme mít nic společného ani hodně vzdáleně.
Na závěr píše, aby mu někdo nabídl Internet, nejlépe za darmo. Proč ne, on se bude nějaký čas přetvařovat a pak se odvděčí stejně jako v SKSK ČR. Pokud mu ho nabídne INDOšovská škola, tak je zepsuje, protože tam jak známo multimediální počítače neumožňují použítí diskety ani cédéčka (oproti tomu je TimeWatcher král). Pokud mu to nabídne tzv. červená škola, která má dobré vybavení PC, tak tu zase sepsuje za pomalé připojení. Důvod si najde vždycky. Nebo třeba za malou ochotu školníka, který bude nerad dělat v sobotu zadarmo či za to, že jim tam zadarmo nenakluše uklízečka, aby hned průběžně uklízela WC. Vždyť to jsou přece běžné morální praktiky pana Staňka, které již delší dobu předvádí a kdo je nerespektuje, tak na něj dělá podrazy.
Takže chcete-li rozvrátit vaše sdružení, pozvětě si tam pana Staňka, ať má zase co rozvracet. On se samozřejmě k ničemu nezaváže, jako v SKSK ČR, takže proti němu potom budete mít i horší obranu.
Teď jenom čekám, kdy vytáhne na Mílu, že ho nechal jezdit s Klánovicemi, když od něj nemá žádné papíry. Ty mu totiž důveřivý Míla vrátil, přesto, že měly zůstat uchovány v dokumentaci vedoucích, kde jsou i dokumenty těch vedoucí, kteří v SKSK ČR nepracují. Existuje totiž zákoná lhůta pro jejich archivaci. My naštěstí tak naivní nebyli a do našich středisek jsme jej proniknout nenechali a tak snad přežijí mimo SKSK ČR.
Takže začíná kauza Staněk, která nápadně připomíná kauzu Loreta, kde stejně vystupovaly závistivé vedoucí Němečková a Jungerová, které na Loretu poštvaly hygienu a Okresní úřad Klatovy. Těm ale trvala likvidace aktivit na Loretě trochu déle, pan Staněk v tom má větší praxi a tak SKSK ČR patrně skončí už za pár měsíců nebo možná týdnů. Inu, kdo umí ten umí.

Napsal(a): Mlsoun, email: mlsoun@ekamarad.cz dne: 24.01.2003

Re(Jiří Staněk - Mikra): Vrátí se děti na Internet?

Pan Staněk považuje za nejhorší vlastnost lhaní. Má patrně na mysli lhaní jiným. Ano souhlasím, ale mnohem horší je lhaní samo sobě. To totiž člověk obelže sám sebe a pak vlastně už nelže, protože říká to, čemu sám věří. Tohle běžně dělají lidi, trpící chorobnou podezíravostí ke všem, kteří jsou velmi špatnými společníky a mají mimořádné schopnosti rozhádat přátele a ostatní lidi.
Pozastavím se nad zajímavou skutečností, kterou mi vyprávěl Marťas. Kdysi do Klubu ekamarádů na Xku přišel jistý Jakub, který tam pana Staňka sprostě a demagogicky napadl. Pak následovala chorobná podezíravost pana Staňka, a tak, co Jakub začal, pan Staněk dokonal a do místnosti už chatovat skoro nikdo nechodí. Proč se o tom zmiňuji? Protože nyní úplně stejným způsobem postupuje pan Staněk a likviduje vše kolem sebe, co souvisí s SKSK ČR a prací s dětmi. Evidentně mu hodně záleží na tom, aby se pro Klánovice nesehnal jiný vedoucí, což ale samozřejmě otevřeně nikdy nepřizná, protože sám věří tomu, že to tak není. Jeho diskusní příspěvek k tomuto článku je však tím nejúčinnějším způsobem, jak zabránit, aby se nový vedoucí přihlásil a to pan Staněk moc dobře ví.
Pan Staněk píše, že je škoda, že v internetstudiu, kam děti chodily, je zabezpečení počítače laciným Timewatcherem, který neumožňuje některé funkce. On není laciný, ale je zadarmo. Když vám to ale tak upřímně vadí kvůli klánovickým dětem, proč jste internetstudiu darem nezakoupil nějaký pořádný placený zabezpečovací systém na počítače, bez kterého internetstudio provozovat nejde? Nebo patříte mezi ty závistivce, kteří si myslí, jak takové internetstudio vynáší desetitisíce korun a že by si ho mohlo koupit z tržeb? Ty jak vím, jsou v průměru kolem 100,-- Kč za den při 6 hodinách provozu. Vzhledem k tomu, že jenom za připojení na Internet se měsíčně platí přes 8.000,-- Kč, umí si i malé dítě spočítat, že tržba nepokryje ani zdaleka poplatek za připojení, natož další náklady, jako třeba nájem, elektřinu apod.
Co jste napsal o 1. a 2. St KSK, tak na to mohu pouze napsat, že jsem větší sprosťárnu dlouho nečetl. Loni naše střediska nečerpaly dotaci od MŠMT ČR vůbec, protože po krácení peněz oproti původní výši, se vzdaly většiny peněz ve prospěch 5. St KSK Vlčice, kde pracují děti z dětských domovů a na příměstské internetové tábory, kde se kvůli povodním v posledních turnusech sešlo více dětí, než se počítalo a původní výše dotací nestačila.
Píšete o populismu a při tom si nevidíte ani na špičku nosu. Na jedné straně chválíte jistě poprávu 5. St KSK a akce pana Choury, na druhé kritizujete to, že na ně ústředí SKSK ČR sehnalo peníze, bez kterých by se těžko uskutečnily. Jak chcete pořádat celorepublikovou akci pouze s peněz vyšších územně správních celků, které vám přispějí pouze na děti ze svého kraje a v dost případech pouze pokud na jejich území máte sídlo? Takže už v jediném Vašem příspěvku se sám dostáváte do nelogičností a v nich sám sebe usvědčujete ze lží (i když lží, kterým asi sám věříte).
Píšete o podrazech, ale asi jste z toho nějak popletený. Podrazy děláte vy, např. cílená likvidace klánovického klubu (když ji nevedete Vy, tak nikdo!). Píšete o jistých důkazech, které jsou však pochybné a patrně sehnané protizákonným způsobem. Proč jste se nedávno tak bál o svoje osobní data v internetstudiu? Nemáte s tím náhodou sám nějaké vlastní zkušenosti, jak by se třeba daly vynést? Vy jste se vyhnul sepsání jakékoliv dohody (jak rafinované), takže na rozdíl od všech ostatních, kteří tam mají přístup, nejste ničím vázán, aby jste tato data nezneužil.
Navíc jak jinak lze nazvat váš závěr příspěvku? Ředitel internetstudia se věnuje dobrovolnické práci několik desítek hodin týdně. Kolik se jí týdně věnujete vy, že mátu tu drzost ho napadat, že tam ještě další hodiny nevěnuje úklidu, napadat ho za to, že nemá několik desítek tisíc korun na opravu omítky vlhké zdi, kterou by musel zaplatit ze svého? Proč na to nepřispějete Vy? Proč nepomůžete Vy? Protože o to Vám nejde? Vám jde o něco úplně jiného. Třeba ukrást nápad někoho jiného a brát děti na Internet jinam. Tohle je podle Vás čestné jednání? Pak má asi i ve Vašem významu slovo podraz jiný význam, který asi normální člověk nepochopí. Jenže vychovávat v tomto duchu děti, toho bych se opravdu bál, protože tu existuje i něco jako morálka, co Vy ale asi vůbec neznáte.
Už chápu, proč napadáte, že v článku je psáno sháníme v množném čísle. Protože na zpáteční cestě jste si jistě již děti otočil kolem prstu, tak aby řekly, že ony tam již bez Vás nepostradatelného nechtějí. Že to tedy není jejich přání, ale jenom pana Fučka. Opravdu rafinované, ale mě je z Vás po tom, co jsme si uvědomil všechny tyto souvislosti, které jste na sebe prozradil, na zvracení.
Váš cíl, o který usilujete, tedy rozpad SKSK ČR, se vám podaří. U nás již problémy byly, protože klubová činnost je o volnosti. Ty jste Vy cíleně Vaším rejpáním, kde se dalo, umocnil a po této Vaší sprosťárně budu inicializovat vystoupení 1. a 2. St KSK už na konferenci oblasti Praha. Budu zvědavý, jak pak začnete obelhávat pana Chouru a jak si to budete zdůvodňovat. Na jednu stranu ho budete litovat, jaká je to škoda, že nejsou peníze na Kamarád Cup a opět budete špinit ústředí SKSK ČR, jak je zlé, že mu v turnaji zůstaly jeho peníze, které do jeho příprav již investoval. Máte to pravdu dobře promyšlené. Teď bude záležet, na důvěřivosti pana Choury, jestli si přečte tyto příspěvky a jestli konečně prohlédne, s kým spolupracuje. Sám nedokážu pochopit člověka, který mu na jednu stranu pomáhá a na druhou ho velice rafinovaně podráží. Pana Chouru teď nejspíš čeká přechod do nějakého velkého sdružení dětí a mládeže. Je ale otázka, jak se vyrovná s tím, že tato sdružení mají několikanásobně vyšší členské příspěvky (oproti 12,-- Kč za dítě z DD např. ATOM tuším 80,-- Kč) a hlavně na zálohy, které mu dává SKSK ČR dopředu, bude moct asi také zapomenout, protože ve větších sdružení je zvykem dotace posílat až dodatečně po předložení vyúčtování.

Napsal(a): Martin Fabián, email: marfab@ekamarad.cz dne: 24.01.2003

Re(Jiří Staněk - Mikra): Vrátí se děti na Internet?

Mám-li být upřímný, konec spolupráce s panem Staňem jsem uvítal. I když tím končí klub pro děti z dětského domova z Klánovic, je zde jiný faktor. Pan Staněk je člověk, který patrně trpí fóbií a musí každého podezírat z toho, že jej chce podvést, že chce zneužít jeho osobní data, atd... S takovýmto člověkem se opravdu spolupracuje velmi těžko, není-li člověk mimořádně psychický silný. Těžko se můžete přátelit s někým, kdo úplně vše obrátí vždy proti vám, ať jste to myslel sebelépe. A napadne-li jej v chatu někdo, koho vůbec neznám, rozšíří kolem sebe tolik nedůvěry a podezírání, že zkazí veškeré vztahy s desítkami lidí. S tímto čkověkem opravdu spolupracovat nemůžu. Prostě na to nemám. Nejprve jsem si sice myslel, že to dělá schválně, že je takový rejpal, ale až nyní jsem plně pochopil, že za to patrně nemůže a že už jiný asi nikdy nebude!!! Jde patrně o psychický stav.
Klánovický klub končí, protože vedoucího nemáme. Pan Staněk se tímto komentářem právě k tomuto článku snaží odradit případné zájemce. To je plně v souladu s jeho popsanýcm chováním. Nechť to odnesou i děti z DD Klánovice. Tím pádem ale pro mě ztrácí SKSK ČR smysl, protože dělat pouze úředníka, který nemá vlastní aktivity dělat nebudu. S ohledem na pokles členské základy 2. St KSK bylo naplánováno ukončit činnost SKSK ČR k 31. 12. 2003. Tento záměr po výpadu pana Staňka však měním a dojde k němu hned po konferenci SKSK ČR, na které dám k dispozici funkci Náčelníka SKSK ČR. Vše bude projednáno už na konferenci oblasti Praha.
Rád vás budu informovat o morálních kvalitách pana Staňka, protože jsem přesvědčen, že ten začne následně sponzorovat 5. St KSK Vlčice, které tak chválí. Je to v pořádku, Český Telecom jej za náročnou práci nadstatndartně platí a proto nevidím důvod, proč by nemohl zasponzorovat turnaj pro dětské domovy Kamarád Cup, který již Zdeněk Choura chystá a do kterého již investoval velkou část svých peněz, stejně tak jako jeho letní tábor ve výši cca 5 až 7 tisíc Kč. Na ty totiž už bohužel z dotací MŠMT ČR peníze nedostane, protože já s ohledem na likvidaci SKSK ČR smlouvu o dotaci již nepodepíši. Ostatně pan Staněk dává jednoznačně najevo, že dotace jsou vedlejší, takže předpokládám, že tento záměr již sám od sebe má. A nebo, že by snad sehnal jako sponzora Český Telecom, který by mohl dát tomuto středisku ještě více? Na to jsem sám zvědavý a budu vás o tom jistě informovat. Po zániku SKSK ČR eKamarád nezanikne, ale přejde jako mé další aktivity, pokud pod SKSK ČR zbydou, pod ICOK.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 24.01.2003

Vrátí se děti na Internet?

Děti z Dětských domovů potřebují naší pomoc a kamarádství a dokážou být za ně velice vděčné. Zdá se potom nelogické, že najednou zaběhnutá spolupráce končí.

Tak proč jsem vlastně skončil? Já totiž mezi nejhorší lidské vlastnosti považuji lhaní. Po téměř roce „spolupráce“ se SKSK ČR jsem získal důkazy, že prezentace tohoto sdružení je založena převážně na neexistujících lidech a tedy na virtuální členské základně v podání jejího náčelníka a šéfredaktora eKamaráda, pana Fučka a tím na nepravdivých a lživých informacích. A já s člověkem, který mi lže do očí a navíc mi dělá podrazy, spolupracovat nehodlám…

Ale podezření mám již delší dobu. Ono se totiž těžko dokazuje, že se nějaká akce, byť dodatečně popsaná v magazínu eKamarád nebo i jinde, nekonala. Všechny akce a články, které se nějak týkají členů 1. a 2. střediska SKSK ČR Bratrstvo a Tuláci, jsou totiž jen populistické výmysly pana šéfredaktora, jejichž účelem je „zviditelnit“ neexistující střediska a navodit dojem, že pořádají tolik akcí, že není možné o všech ani napsat, natož někoho na nich i mimo ně zastihnout. A proč to všechno pan Fuček dělá? No přece kvůli dotacím…

Mimochodem, název článku zní : „Sháníme vedoucího k dětem v Praze“. Kdo MY? Já jsem za celý rok poznal ze SKSK ČR jen dva lidi, pana Fučka a vedoucího velmi aktivně fungujícího 5. střediska Vlčice, Zdeňka Chouru, ale ten s Klánovicemi nemá nic společného. Takže jsem asi opět někoho přehlédl, kdo s námi spolupracoval – zřejmě jen virtuálně. Protože mě asi autor nemyslel…

Pan Fuček zde v článku mj. píše, že: „Program jsme dělali společně. /I>“ Pravda je ale poněkud jiná. Více se blíží tomu, co napsal ve svém článku (přestože ho, jako i spoustu jiných článků, podepsal někým jiným): Přání a předsevzetí, #a;http://www.ekamarad.cz/magazin/index#.php?cid=2156 , který vyšel 1.1.2003 a ve kterém píše: „ „… já jsme tvůrčím typem vedoucího, který si svůj program vymýšlí sám a těžko realizuje program vymyšlený někým jiným.“ Asi proto můj návrh, pojmout schůzky třeba také jako kurz práce s počítačem, neměl žádnou odezvu. Ono by to totiž ani dost dobře nešlo, protože díky lacinému timewatcheru se počítače chovají nestandardně a bez pomoci obsluhy si ani neotevřete složku. Takže když se v článku píše, že: „„Znalosti Windows a počítačů jsou vítány...“, moc vám nepomůžou.

Navíc Internestudio ve Viktorínově 8, v Praze 4, v Nuslích je zanedbané, plné nepořádku a tím ve značně hygienicky závadovém prostředí. Vlhká zeď je jistě nepříjemná záležitost, ale to by nemělo být důvodem k neuklízení. Zkuste si tam jen odskočit na WC, potom si jít umýt ruce a dáte mi za pravdu, že to zvládne jen člověk s velmi silným žaludkem. A vodit do takového prostředí děti mi nepřipadá moc vhodné. I když je to zadarmo. Děti přitom ani netuší, že jsou členy nějaké organizace, dokonce i já jsem se dozvěděl až po několikáté schůzce, že i když nejsem členem SKSK ČR, tak jím společně s dětmi stejně jsem, protože jsme vlastně Internetklubem obnovili jedno téměř zaniklé středisko…

No a pokud jde o Klánovice jako takové, nemám v úmyslu s nimi přerušit kontakty. S dětmi jsme si na sebe za ten rok docela zvykli a kamarády mám i mezi těmi, co na Internet nechodí. Tak si myslím, že by byla škoda nepokračovat třeba i jinou formou spolupráce. Kdyby měl někdo zájem pokračovat se mnou a chtěl by se mi ozvat, napište mi prosím, na e-mail: #a;stanek.jiri#@#a;volny.cz# . Uvítám i nabídku, kam by se občas dalo v sobotu chodit s dětmi na počítače a na Internet. Třeba o víkendech v nějaké pražské škole zahálí počítačová učebna…

Jirka Staněk – Mikra

Napsal(a): Jiří Staněk - Mikra, email: stanek.jiri@volny.cz dne: 24.01.2003

Vrátí se děti na Internet?

Děti z Dětských domovů potřebují naší pomoc a kamarádství a dokážou být za ně velice vděčné. Zdá se potom nelogické, že najednou zaběhnutá spolupráce končí.

Tak proč jsem vlastně skončil? Já totiž mezi nejhorší lidské vlastnosti považuji lhaní. Po téměř roce „spolupráce“ se SKSK ČR jsem získal důkazy, že prezentace tohoto sdružení je založena převážně na neexistujících lidech a tedy na virtuální členské základně v podání jejího náčelníka a šéfredaktora eKamaráda, pana Fučka a tím na nepravdivých a lživých informacích. A já s člověkem, který mi lže do očí a navíc mi dělá podrazy, spolupracovat nehodlám…

Ale podezření mám již delší dobu. Ono se totiž těžko dokazuje, že se nějaká akce, byť dodatečně popsaná v magazínu eKamarád nebo i jinde, nekonala. Všechny akce a články, které se nějak týkají členů 1. a 2. střediska SKSK ČR Bratrstvo a Tuláci, jsou totiž jen populistické výmysly pana šéfredaktora, jejichž účelem je „zviditelnit“ neexistující střediska a navodit dojem, že pořádají tolik akcí, že není možné o všech ani napsat, natož někoho na nich i mimo ně zastihnout. A proč to všechno pan Fuček dělá? No přece kvůli dotacím…

Mimochodem, název článku zní : „Sháníme vedoucího k dětem v Praze“. Kdo MY? Já jsem za celý rok poznal ze SKSK ČR jen dva lidi, pana Fučka a vedoucího velmi aktivně fungujícího 5. střediska Vlčice, Zdeňka Chouru, ale ten s Klánovicemi nemá nic společného. Takže jsem asi opět někoho přehlédl, kdo s námi spolupracoval – zřejmě jen virtuálně. Protože mě asi autor nemyslel…

Pan Fuček zde v článku mj. píše, že: „Program jsme dělali společně. /I>“ Pravda je ale poněkud jiná. Více se blíží tomu, co napsal ve svém článku (přestože ho, jako i spoustu jiných článků, podepsal někým jiným): Přání a předsevzetí, #a;http://www.ekamarad.cz/magazin/index#.php?cid=2156 , který vyšel 1.1.2003 a ve kterém píše: „ „… já jsme tvůrčím typem vedoucího, který si svůj program vymýšlí sám a těžko realizuje program vymyšlený někým jiným.“ Asi proto můj návrh, pojmout schůzky třeba také jako kurz práce s počítačem, neměl žádnou odezvu. Ono by to totiž ani dost dobře nešlo, protože díky lacinému timewatcheru se počítače chovají nestandardně a bez pomoci obsluhy si ani neotevřete složku. Takže když se v článku píše, že: „„Znalosti Windows a počítačů jsou vítány...“, moc vám nepomůžou.

Navíc Internestudio ve Viktorínově 8, v Praze 4, v Nuslích je zanedbané, plné nepořádku a tím ve značně hygienicky závadovém prostředí. Vlhká zeď je jistě nepříjemná záležitost, ale to by nemělo být důvodem k neuklízení. Zkuste si tam jen odskočit na WC, potom si jít umýt ruce a dáte mi za pravdu, že to zvládne jen člověk s velmi silným žaludkem. A vodit do takového prostředí děti mi nepřipadá moc vhodné. I když je to zadarmo. Děti přitom ani netuší, že jsou členy nějaké organizace, dokonce i já jsem se dozvěděl až po několikáté schůzce, že i když nejsem členem SKSK ČR, tak jím společně s dětmi stejně jsem, protože jsme vlastně Internetklubem obnovili jedno téměř zaniklé středisko…

No a pokud jde o Klánovice jako takové, nemám v úmyslu s nimi přerušit kontakty. S dětmi jsme si na sebe za ten rok docela zvykli a kamarády mám i mezi těmi, co na Internet nechodí. Tak si myslím, že by byla škoda nepokračovat třeba i jinou formou spolupráce. Kdyby měl někdo zájem pokračovat se mnou a chtěl by se mi ozvat, napište mi prosím, na e-mail: #a;stanek.jiri#@#a;volny.cz# . Uvítám i nabídku, kam by se občas dalo v sobotu chodit s dětmi na počítače a na Internet. Třeba o víkendech v nějaké pražské škole zahálí počítačová učebna…

Jirka Staněk – Mikra

Napsal(a): Jiří Staněk - Mikra, email: stanek.jiri@volny.cz dne: 24.01.2003




1

© Stránka vygenerována za 0.0038 sec. | Aktuálně máme v databázi 8271 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha