Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Hanuš je čtvrtek 06.10.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: S. O. S. Microsoft


:- ()

No tak k tomuto nemam slov. :-))

Napsal(a): Eda, email: nemam@email.cz dne: 01.02.2004

S.O.S

Zdravím Vás jsem tulák po netu a nějak jsem se dostal až sem nedá mi to abych nereagoval.
Předně si uvědomte že počítač je POUZE rychlejší kalkulačka, a udělá jen to o co ji požádáte. Takže pokud je špatně nakonfigurován, nebo jsou použity díly které nejsou schopné spolu dobře komunikovat tak se může stát že zatuhne. S tím souvisí ovladače a další, u počítačů jde vše velmi rychle dopředu,a je nutné si to hlídat. Podle mých zkušeností Windows 3,11 a 95 to byla taková heuristická doba objevování proto komentář o nich vynechám. W98 které když se správně za instalují nemohou spadnout vyjma např. výpadek sítě (nemyslím výpadek el proudu ale prudké zakolísání) nebo něco podobného. Používám je denně a musím říct že mě někdy štvou (prostě nemám rád stohy oken) XP používám 2,5 roku Bohužel jsou to omalovánky ale zase hezké. Jinak perfektní zatím je to podle mého názoru to nejlepší co udělali. Co se týká ukončení práce prostě zmačknete síťové tlačítko a XP éčka si všechno samy uloží a vypnou se, když se podaří a seknou se což jsem zažil jen3x prostě vypnout a zapnout samy se obnoví a rozjedou. Spousta lidí mi říkala že tam něco nejde a sou špatné nedodělané a někdo říká že tam nejdou všechny programy, hlavně hry atd. Zajímalo mě zda tito lidé už s XP éčkama dělali, 80 procent jich vůbec ani ještě nevidělo a ostatních 20 (většinou takzvaní technici) ani nevěděli jak se instalují.(jeden z dotázaných tvrdil že formátování 40GB HDD trvá skoro hodinu, když jsem mu řekl že trvá pouhých 10vteřin tak se tvářil že jsem blázen o to více byl jeho šok když jsem mu to dokázal. Za instaloval jsem mu celý systém a pak jsem se ho zeptal jak se XP éčka vypínají začal pracně zavírat okna, předvedl jsem jak to má dělat to byl něj další šok)
Takže ať nepíši román Pane Fuček jak jsem říkal úvodem počítač je rychlejší kalkulačka, potřebuje své jako každý člověk (když jej nenakrmíte tak jako sebe nebude mít patřičný výkon tak jako by jste jej neměl Vy. Rozdíl je ten že kalkulačky neví co potřebují na rozdíl od nás.) Podle mě za to Windows nemůžou a kdyby jsme byli u toho Vašeho počítače tak bych Vám to s radostí dokázal. Podotýkám že nejsem vyznavač Windowsů a také Bil s tím nemá téměř už nic společného, pouze je majitel. Windowsy dělají zase jen lidé a je jich moc. K Linuxu toto: není pravda že neumí česky, jsou plně v češtině a také jsou interaktivní ( s ikonkama a vším co má Windows) akorád je to jiný systém a tak se trochu jinak ovládá, je taky perfektní až na to že si děti na něm nezahrají zatím téměř žádné hry. Co se týká sítí jak říkáte opět nesouhlasím. Je to zase jenom v nastavení a dobrém ošetření. Síť není jen o tom že se natáhnou dráty a zastrčí do konektorů a Windows se postará, on si karty najde ale potom je spousta práce v nastavení v prioritách atd. Je to zase jen kalkulačka které se musí říci co bude dělat a jak to bude dělat, pokud to neumí správce sítě tak to musí dopadnout jak píšete.
Nebudu se vracet daleko a začnu s větou:" A jedním z nejhorších problémů je............." podívejte počítač neví že jdete na kafe nebo na toaletu, nemyslí a bohužel ani v tu chvíli Vy, s prominutím. Není nic jednoduššího než mu zakázat úsporný režim? Potom není žádný problém ani žádná ztráta dat. Také když projevíte patřičný zájem tak Vám počítač data uloží před odchodem, je to jen párkrát kliknout na myš (cca 5 sekund co to je v lidském životě, no někdy hodně ale u PC?) pokud neumíte klávesové zkratky co myslíte ? A také věřte že Windows samy svévolně neukončují okna ale divoké komunikování s klávesnicí a nebo s myší to jo. Patrně nevíte že ve Windows existují takzvané horké klávesy, tj. že si nastavíte pro případ že Windows usne. Konbinací kláves ctrl+alt+vaše klávesa a Windows se ihned probudí do stavu jak jste jej opustil.
Dále u případu s monitorem, tedy s jeho vypnutím a zapnutím, (předpokládám že máte CRT monitor) k tomu musím dodat jen že kdyby vás někdo budil 220 volty asi byste nebyl rád a jistě by Vás museli taky křísit. Je to napsáno obrazně rozhodně to nezkoušejte ani na počítači ani na sobě nerad bych Vás měl na svědomí. Ale uvědomte si že v momentě kdy vypnete a zapnete monitor dostává počítač velkou el. ránu, následně na obvodech dochází k přetížení a tím také někde v systému ztrátě byť jednoho pitomého bitu a celé se to zhroutí protože data s Vašeho Windowsu nedojdou včas tam kam mají. No a výsledek je takový jak jste napsal už Vy. A pro informaci obvody v počítači jsou na napětí převážně 5voltů a Vy jim pošlete ránu řádově 50-100 voltů byť jen třeba po zlomek sekundy viděl jsem desky na kterých ti pavoučci doslovně i vyskákali z desky a majitel se ještě divil že to nic nevydrží.
Na obrázku s Wordem je to špatně vidět ale nebudu daleko od pravdy že jste měl změněnou znakovou sadu. To může hravě udělat cokoliv z toho co jsem psal výše.
Já mám proti Bilovi taky několik výtek, jedna z nich je že tento produkt který mu vydělal strašné peníze prodává velmi draze. Podle mě by mu bohatě stačilo 1500kč a věřím že by jej koupil každý k počítači. Možná by mu to přineslo větší zisk. Ale bohužel... Linux je zdarma pro veřejnost ale
ještě se na něm musí pilovat.
Pro Vás by to chtělo alespoň nějakou příručku a trochu se zamyslet. Nadávat je ale jednodušší :)). Je to asi tak jako když šel jeden člověk po ulici a zakopl o hranol a začne nadávat který d....a b..... to tam dal, zřejmě se ještě nenaučil používat oči :). Mějte se fajn a zkuste se nad tím zamyslet.

p.s. Doufám že jsem nenasekal moc chyb, jestli tak promiňte nejsem zvyklý psát a toto co jsem vypotil je po deseti letech nejdelší slohová úloha. A jdu spat :)

Libor

Napsal(a): Libor, email: Libor.postolka@seznam.cz dne: 04.12.2003
1

© Stránka vygenerována za 0.0027 sec. | Aktuálně máme v databázi 8172 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha