Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Oto je pátek 26.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Odezvy na Internet do škol


Re(Oldřich Suchoradský): V mnohém souhlasím, ale ...

Tento článek k nám do redakce přišel z emailové konference PRESS ONLY, takže pravděpodobnost, že by se autor dozvěděl, že byl publikován v našme magazínu a diskutuje se kolem něj, je myslím poměrně malá. Pro komunikaci s autorem článku tedy spíše doporučuji komunikaci přes email, který je uveden v článku a nebo jej upozornit tímto emailem na diskusní příspěvek. Pak by diskuse byla veřejná a mohli by se z ní poučit i jiní.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 11.10.2002

V mnohém souhlasím, ale ...

Vážený kolego,
máte 3 roky přes šedesátku, mně do ní 3 roky chybí. Takže není divu, že mi článek, který jste o INDOŠI na eKamarád napsal, v mnohém zní na známou notu. Na rozdíl od vás jsem však na své škole ICT koordinátorema zažil jsem "kalvárii" kolem projektu od začátku. Mé nálady se v průběhu realizace projektu střídaly jako současné podzimní počasí. Přesto jsem zůstal a věřím že zůstanu i nadále mírným optimistou To na základě efektu, který INDOŠ přinesl na naši malou venkovskou školu. Instalace 11 počítačů, připojení na Internet a získání balíčku programů, na které by se škola ani město, které ji spravuje, nikdy nezmohlo, to je takový přínos, že dostatečně vyváží potíže a problémy spojené s jeho zprovozněním.
K vašiím připomínkám, i z pohledu konzultací, které jsem včera v Brně vedl na INVEXU s představiteli projektu, kteří se zde dobře prezentovali.
Systém ASD (instalace účtů žáků a učitelů) má hodně chyb, jednu z nich uvádíte. Nezbývá nic jiného, než se ještě jednou v systému přihlásit jako žák a budete míst stejné možnosti jako vaši žá#a;ci.Je# to legračnjí, ale je to tak... Bylo slíbeno, že do konce října bude tato chyba (a další jiné chyby) odstraněna a na školy příjde nová verze ASD.
Výkon sítě není nejlepší, ale v našich specifických podmínkách malého města je přesto velkým pokrokem, proti běžné telefonní lince, kterou jsme dosud na škole používali. Jak jsem se dozvěděl, přístupová rychlost na Internetu bude postupně zvyšována (údajně do Vánoc zdvojnásobena).
Pokud jde o spadnutou síť , tak se mi váš údaj zdá být až neuvěřitelně pesimistický. Server není třeba restartovat, ale prostě ho nechat znovu naběhnout. Nám se to za měsíc provozu zatím stalo 2x, a server naběhl vždy do 20 minut, což je doba, na kterou jsme byli upozorněni při školení ICT koordinátorů, docela standardní.
Problém výuky Internetu a vůbec využití I-netu při výuce - to je na školách "pole neorané". Většinou žáci živelně "brouzdají", což považuji to za zcestné a zcela zbytečné mrhání času školní výuky. Viděl jsem ale pěknou ukázkovou hodinu (tuším ve 4. třídě ZŠ) na škole v Poděbradech u kolegyně učitelky, za asitence p. řed. Jaroslava Zíty, kde byl Internet integrální součástí vyučovací hodiny, s promyšleným cílem a také velkým efektem pro žáky. Také včera na INVEXU proběhlo několik ukázek vyučování s Internetem přímo se žáky v improvizované učebně a zdálo se mi to velmi inspirující.
Pokud komunikujete s pověřenými osobami, asi jste neměl štěstí na ty pravé osoby. Je zbytečné jednat s úředníky (snad mi všichni prominou ten pejorativní nádech), ale se skutečnými praktiky, INDOŠ je ve svém kolektivu také má (za všechny jmenuji ing. Horáka, ale ani p. Chvojka , ač se na něj snáší tolik kritiky, se mi včera v Brně nezdál , že by byl "mimo" !) A když máte konkrétní potíže, je třeba volat příslušné linky AutoContu, nebo e-mailovat Dohledové centrum, kde vám určitě poradí. My to již několikrát zkusili a vždy nám náš problém poměrně rychle vyřešili.
A p. ing. Palata? Jak jinak může v takové situaci hovořit prvý muž AutoContu? A vůbec, chová se tato firma skutečně tak nemorálně? Z globálního hlediska by se jistě mnoho námitek našlo. Ale pokud jde o naši konkrétní zkušenost, tak máme s pracovníky, kteří prováděli instalaci i zprovoznění sítě a počítačů, vesměs velmi dobré. Termíny dodrželi, zaškolili nás a i následně popradili, když jsme v prvých hodinách a dnech tápali. Nemyslím si, že je vhodné napadat firmu a její přestavitele a označovat je za nemorální. Jsem přesvědčen, že kterákoliv jiná firma by se ve stejné situaci chovala stejně. Otázkou je, zda měl získat AUTOCONT takové pravomoci a zda měl být jediným monopolním dodavatelem tak velké zakázky. Ale to vše je věc MŠMT, které zakázku zadalo a určitě její pravidla. V tom má p. Palata plnou pravdu.
Tolik mých několik pozná#a;mek.Snad# jsem vás příliš #a;nerozlobil.Ono# dnes vidět něco pozitivně a dokonce chválit, se jaksi nenosí. Zato se kritizuje "hlava nehlava!. Nejsem agentem, ani tzvláštním příznivcem AutoContu, ale mám dost těsný přístup k informacvím o celém projektu, sám si je navíc sháním a srovnávám s vlastní zkušeností.- Teprve historie zhodnotí celou záležitost objektivně. Osobně si myslím, že to bude z dnešního pohledu hodnocení převážně kladné.
K vašemu závěru - nemyslím si, že by se dnes učitelé v činné službě museli bát podepsat. Chápu, že to nese svoje rizika, ale pokud někdo nedokáže za svými názory stát a obhájit je, tak ať se do takové debaty vůbec nepouští. A obavy z postihů bývají většinou výmluvou a zástěrkou vlastní nejistoty, zda mé názory obstojí. Vy jste se pod své plně podepsal (přestože to zdůvedňujete postavením důchodce). Já se pod své příspěvky podepisuji zásadně i když občas nějakou "slíznu" - i to je zdravé a patří to k životu.
Srdečně vás zdraví a děkuje za názor
Oldřich Suchoradský, učitel M,F a Inf ZŠ Kopidlno

Napsal(a): Oldřich Suchoradský, email: oldrich.suchoradsky@zs01.kopidlno.indos.cz dne: 11.10.2002

Vyčkat hodinu?

Tak to je opravdu super, když vyučovací hodina trvá 45 minut a pokud spadne server, máte čekat 60 minut, v praxi "pouhých" 40 minut. Opravdu skvěle použitelné pro školství.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 11.10.2002




1

© Stránka vygenerována za 0.0027 sec. | Aktuálně máme v databázi 8271 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha