Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Rostislav je pátek 19.04.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Jednobarevnost eKamaráda


Bez názvu

#a;http://www.ekamarad.cz#
Mam také dojem, že povodně hodně lidí zaměstnaly Ja jsem skoro celý měsíc byla v jižních Čechách. Jen dvakrát jsem měla možnost dostat se na internet. Cením si všech autorů. Je to dost těžké se zapojit. Neumím správně pojmout téma a sloh nepatřil k mým silným stránkám. Raději komentuji, ale slibuji, že se pokusím jeden článek napsat, již dlouho ho nosím v hlavě. Prosím o přivření očí, bude své hrát i tréma. Jinak jste opravdu super a jsem ráda, že jsem časopis na internetu našla. Jana Bondarenkova

Napsal(a): jana bondarenkova, email: jana.bondarenkova@centrum.cz dne: 21.09.2002

Re: Re: termín soutěže a těžké časy

Nebudu a ani nechci tady polemizovat o tvaru minulém a přítomném. Počet soutěžících mi taky není a ani nemůže být znám. Ani jsem se na nic nevymlouval, ale je pravda, že co jsem se vrátil z tábora, tak jsem se nezastavil. Povodně nám totiž trochu zamíchaly kartami a práce je teď víc, než dost. Takže taky vítám prodloužení termínu soutěže pro dospělé. Nebyl jsem si totiž jistý, jestli jsem nepřehlédl ještě nějaký jiný článek. Neslibuji, že se do soutěže zapojím, ale beru tuto reakci a reakci Kolumba jako výzvu.
Pokud jde o psaní příspěvků, ne každý je schopen poutavě a čtivě psát, nemusí to být nutně jen otázka vyjadřovacích schopností a znalostí gramatiky. Někdo má talent pro tvůrčí práci duševní a tak píše, jiný je zase kutil ale moc toho nenamluví, natož aby to ještě popisoval. Takže to, že někdo nenapíše o svých akcích, nemusí být leností ani neochotou. To je ale pouze můj osobní pohled na věc.
I já bych si rád přečetl na eKamarádovi, co se děje nejen v jiných organizacích, ale i v jiných klubech SKSK a ne jen aktivity a akce spojené s Mílou a Internetstudiem. To ale neberte jako kritiku, já sám sem prakticky nepřispívám, tak mi kritika ani nepřísluší.

Napsal(a): Jiří Staněk, Mikra, email: stanek.jiri@volny.cz dne: 19.09.2002

Těžké časy

Vypadá to, že přišly těžké časy. Opravdu ve srovnání s loňskými prázdninami autorů mimo SKSK ČR ubylo. Věřme, že je to stav jenom dočasný. S těmi soutěžemi je to stav trvalý, to bylo, je a asi bohužel i bude, že budou děti i dospělí pohodlní soutěžit. V každém případě nápad soutěže pro dospělé se mi taky líbí. Měli by to brát jako vzpruhu a jakési zpestření každodenní práce s dětmi, která se tak aspoň nestane rutinní. Spíš je otázka, zda na to po prázdninách je dostatek času. Ale myslím, že termín do konce září by stačit měl. Věřme, že by měl stačit i vedoucím na to, aby se rozhoupali něco napsat o svých oddílech a kroužcích, ale i dětem, aby si všimly eKamaráda a ty, které se ještě umí vyjadřovat, něco napsaly. Ostatně nová soutěž, vyhlášená společně s Tuláckým Bratříčkem jim k tomu dá příležitost a ta trvá až někdy do prosince.

Napsal(a): Martin Fabián, email: marfab@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Chtělo by to nové autory

Chtělo by to nové autory. Zkouším je shánět přes Dětskou seznamku. Možná jednu autorku seženu. Zatím to vypadá slibně. Uvidíme, jak to dopadne.
S těmi soutěžemi je to pořád stejný. Já měl na Speed Expressu také problémy, aby se někdo vůbec zúčastnil.

Napsal(a): Marťas, email: martas@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Re(Miloslav Fuček): Re(Jiří Staněk): termín soutěže

Soutěž pro dospělé je podle mě zajímavý a moc prima nápad. Jednou ročně je podle mě ideální doba, kdy by se měli dospělí zastavit a vzpomenout si na to, že taky sami byli dětmi a nestydět se si zasoutěžit. Já osobně beru takovou soutěž jako odměnu za celoroční činnost s dětmi, ale může být odměnou i pro rodiče, kteří nezapomínají na své děti či vedoucího, který část své dovolené věnoval dětem. Pouze jsem jaksi prošvihl termín a proto vítám prodloužení uzávěrky soutěže. Žil jsme v mylné představě, že uzávěrka je koncem září.
Protože ale sylším, že se nikdo jiný nehlásí, tak se rozmýšlím. Jsem také z SKSK ČR a nerad bych s jediným příspěvkem vyhrál. Byl bych radši, kdyby jsme v soutěži byli aspoň dva. Přidá se někdo?

Napsal(a): Kolumbus, email: kolumbus@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Re(Yankee): Jo, jo, je to tak

Nápad s recenzema na PC hry je dobrý, ale bohužel....
Vyjadřovací schopnosti některých dětí mohu potvrdit. Stačí se podívat na Dětskou seznamku. Od doby, kdy je dynamická a kdy jsme přestali upravovat text inzerátů, by nad tím češtinář zaplakal. Mám obavy, že za chvíli se děti písemně nebudou umět vyjadřovat jinak, než SMSkami.
Škoda, že zatím nemáme na Dětské seznamce statické statistiky, ale jenom dynamické. Většina dětí totiž předpokládá, že všichni vyhledávají jejich inzerát přes vyhledávač, ale já si to nemyslím (možná se pletu, ale to by mohly prokázat pouze ty statické charakteristiky). Do vyhledávače sice píší své zájmy a věk hledaného kamaráda, ale do inzerátu to nenapíší. Nejlepší je, když někdo napíše, že hledá kamarádku ze stejného okresu, ale nenapíše, v jakém okresu bydlí. Ale vše má své výhody i nevýhody. Toto jsou nevýhody nové verze Dětské seznamky.
Jinak soutěže na Dětské seznamce se také zúčastnily pouze děti z SKSK ČR. Asi byla chyba, že jsem u soutěže pro dospělé vyřadil ze soutěže redaktory. Jenže, kdo by pak vyhodnocoval. I když je pravda, že kdybych se do soutěže zapojil já sám jako jediný soutěžící, pokud by to pravidla povolovala, asi bych dokázal zdůvodnit i to, že jsem jako vítěze vybral sebe. O takové vítězství bych ale nestál a tak na začátku října radši ceny vrátíme mezi další ceny a použijeme je v jiné soutěži. A nebo zkusíme podobnou soutěž vyhlásít třeba společně s Moravainfo. Třeba bude úspěšnější.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: fucek@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Re(Yankee): Jo, jo, je to tak

Koukám, že mi vypadlo cca 300,-- Kč u ceny kazety. Jo, kdyby měl eKamarád na to, dávat ceny za desítky tisíc korun, to by bylo soutěžících. Jenže, bylo by to výchovné?

Napsal(a): Yankee, email: yankee@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Jo, jo, je to tak

Tak jsem myslel, že budu první, kdo dneska otevře diskusi a koukám, že už jste mě předběhli. Popsaný problém je opravdu problémem. Mě nepřipadá eKamarád žánrově chudý, ale evidentně zde poslední dobou ubývá článků pro děti, kterých je podle anket většina. Takže pokud sem stále chodí, chodí zákonitě na starší články.
Žebříček čtenosti článků jednoznačně ukazuje, co děti nejvíce baví - recenze na hry. Ale právě pro ně eKamarád nemá autory. Ti starší renomovaní píší na speciální herní magazíny a samozřejmě ne zadarmo. Děti, které by zadarmo i psaly, zase už mají většinou od her natolik zeslabenou vůli a jsou na hrách závislí, že než by hodinu věnovaly napsání recenze, raději tu hodinu "paří". Tyto děti mají navíc velmi nevalné vyjadřovací schopnosti, většinou tak dokáží poslat SMSku s holými větami. Ty děti, které píší sem, zase nehrají hry vůbec nebo málo, takže na ně těžko napíší recenzi. A v tom je problém. Jediná šance by byla sehnat jako sponzora nějakého výrobce PC her, který by hru daroval za recenzi. Autor by tedy dostal místo honoráře tuto darovanou hru. Na ní by si také vyzkoušel, jak vlastně hra funguje. Jenže výrobci PC her takto raději sponzorují speciální herní magazíny. Důvodem bude jistě to, že nejde ani tak o sponzorink, jako o reklamu.
Samozřejmě v žánru pro děti toho chybí víc. Chtělo by to více autorů typu Milana Janouška, kteří dokáží napsat svůj názor. Motivace soutěží je dobrá, ale v dnešní době jsou lidé pohodlní soutěžit o videokazety za cca ,-- Kč. Dospělý si ji radši koupí a dítě si o ni řekne rodičům a má to bez práce. Bohužel!!!
O vztahu oddílů k médiím nedávno napsal zajímavý sloupek Slávek Hrzal na Adamu. Většina vedoucích bude naříkat, že se o nich nepíše, ale sami o sobě nenapíší nic. Budou čekat, až přijde někdo z médií sám, až je vypátrá. Zapomíná ale, že média nemají k tomuto účelu své detektivy. Pokud o někom píší, tak o tom, kdo je vidět.
Bohužel mě v tuto chvíli nenapadá žádné efektivní řešení. Budu o tom přemýšlet. Určitě by to chtělo vzájemnou spolupráci a podporu. Tu právě eKamarád nabízí, ale zatím asi bohužel zbytečně a bez odezvy.

Napsal(a): Yankee, email: yankee@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Re(Miloslav Fuček): Re(Jiří Staněk): termín soutěže

Také se přimlouvám za prodloužení uzávěrky soutěže do 30. 9. 2002. Pokud někdo měl akci až v posledním týdnu, mohly by se mu skutečně ty dva týdny navíc hodit.

Napsal(a): Václav Fabián, email: vasek.fabian@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Problémem je konzumnost

Problémem žánrové jednobarevnosti eKamaráda je myslím konzumnost této společnosti. Většina lidí je zvyklá s naprostou samozřejmostí brát, ale neumí také dávat. Myslím, že je víc než jasné, že eKamarád je neziskový projekt, který je naopak dotován. Je tedy logické, že když si přečtu nějaké zajímavé články a sám také něco zajímavého dělám, mělo by mě to inspirovat k tomu, abych také sám něčím přispěl do společného díla. Bohužel, většina lidí to takto nevnímá.
Já se chystám sám také něčím z prázdnin přispět, bohužel to však ale nebude to, co žánrově eKamaráda příliš zpestří, protože to bude zase z dění SKSK ČR, které je vydavatelem tohoto magazínu.
Škoda, že se nenajde nikdo mimo FoS, DTA a Malého prince ze stovek sdružení dětí a mládeže, které v ČR působí, aby něco napsal o tom, co se svým sdružení dělá. Pokud jsou tak dobří, že nepotřebujou nové členy ani propagaci a nepomohou tím sami sobě, pomohou tím ostatním, že jim předají zkušenosti. A o tom je přece přátelství rozrůzněných. Nenechávat si vše po pokličkou, ale podělit se o své zkušenosti s ostatními, nevnímat je jako konkurenci. Vždyť jsme přece všichni na "společné lodi" a jde nám o stejnou věc.

Napsal(a): Václav Fabián, email: vasek.fabian@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

Re(Jiří Staněk): termín soutěže

Soutěž není inzerována, pouze je konstatováno, že zde byla a jaký měla účel. To, že je patrně pod úroveň dospělých soutěžit a na soutěž se totálně vykašlali, je druhá věc. Je tedy otázka, zda má smysl se ještě jednou vnucovat a termín prodloužit.
Odkaz jsem se pokusil opravit. Proč pokusil? Protože pod OS Windows si nikdy nemůžu být jistý, co z toho vzejde. Když mi jednou neuložil odkaz do bloku a nechal tam ten předchozí, tak to myslím mluví samo za sebe. Dál to nechci rozebírat, myslím, že jsem zde o Windows toho napsal již dost.
Neoficiálně považujte soutěž pro dospělé za prodlouženu do konce září. Oficiálně to potvrdím v novinkách co nedříve. Déle se ale již opravdu vnucovat nehodláme. Buď se někdo zapojí, nebo ne. Myslím, že pokud se někdo zapojit chce, tak mu na to měsíc stačí. Pokud mu nestačí, neměl by sám sebe obelhávat výmluvami, ale měl by si přiznat, že ve skutečnosti nemá dost velký zájem.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: ekamarad@ekamarad.cz dne: 19.09.2002

termín soutěže

Nepochopil jsem, proč je 18. září inzerována "Letní soutěž, tentokrát pro dospělé", jejíž uzávěrka skončila už 14. září. Navíc odkaz na článek je nesprávný, protože je stejný jako předchozí odkaz na článek, popisující soutěž "Moje zájmová činnost". Jirka

Napsal(a): Jiří Staněk, email: stanek.jiri@volny.cz dne: 18.09.2002




1

© Stránka vygenerována za 0.0030 sec. | Aktuálně máme v databázi 8270 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha