Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Soňa je čtvrtek 28.03.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Diskuze ke článku: Moje chyby začátečníka


RE: Řekl bych... - O Micro$oftu

     No, máš pravdu, že používání názvů delších než 8 písmen má své výhody.
     Ale chtěl jsem se zeptat k tomu Microsoftu; už jsi se díval na http://www.alt-f4.cz/? Tam se dají o M$ dočíst zajímavé věci.

Napsal(a): Pavel Jůza, email: p.juza@seznam.cz dne: 01.10.2000

Osm písmen je dost

     Ono se to nezdá, ale osm znaků bez diakritiky a bez rozlišení velikosti je docela dost. Umocnění diakritiky a velkých/malých písmen v názvech souborů ve Windows mi připadá jako jeden z kroků MS o zkomplikování komunikace s jinými operačními systémy.
     Ono se to nezdá, ale máme-li k dispozici 26 písmen abecedy bez diakritiky a bez rozlišení velikosti a máme z nich sestavovat názvy souborů po 8 písmenech, pak i bez číslic, podtržítek a podobných znaků můžeme vytvořit 208.827.064.576 názvů souborů. Což s vysokou mírou pravděpodobnosti může stačit každému.

Napsal(a): Pavel Jůza, email: p.juza@seznam.cz dne: 27.09.2000

RE: Osm písmen je dost - Řekl bych, že tady jde trochu o něco jiného

     Řekl bych, že taky jde o něco jiného a to intuitívnost nebo také názornost názvů. Já osobně si pod názvem blcdhgar.htm nic nepředstavím a zcela určitě si ho nezapamatuju. Zatím, co třeba název smlouva_skskcr.txt je na první pohled jasný. Obdobně jde o pojmenování souborů článků v tomto magazínu. Všechny názvy souborů obsahující články začínají "c" jako článek a pak je číselné označení. Ve snaze držet se 8 znaků jsem je začal pojmenovávat c0000001.htm až např. c0000111.htm. Je tam dost velká rezerva, znaků mohlo být míň, ale v té době jsem ještě nevěděl, že zavedeme off line diskusi. Aby byly diskusní příspěvky patrné, jsou pojmenovávány dalším číselným znakem za podtržítkem, čímž se už dostávám nad rámec 8 znaků, např. c0000111_01.htm, c0000111_02.htm a diskutuje-li někdo dále k diskusi jako teď já, tak potom třeba c0000111_01_01. Tak to teoreticky může dále narůstat, ale v praxi jsem se zatím při dnešních 177 článcích na třetí podúroveň ještě nedostali.
     Vpodstatě tím chci říct, že delší názvy jisté opodstatnění mají díky snažšímu zapamatování a větší názornosti. Samozřejmě zktracovat je lze vždycky a zejména na Intermetu se o to aspoň snažím, což si můžete všimnout v názvech souborů rubrik, že třeba Volný čas je v souboru volcas.htm. Zde myslím zůstává mnemotechnická názornost i po zkrácení. Co se týká zmíněných názvů souborů článků, kdybych snížil rezervu v nulách, mohl být i tento soubor o něco kratší a mohl se třeba místo c0000163_01_01.htm jmenovat jenom c163_01_01.htm a nebo s rezervou c0163_01_01.htm. V ani z jednom případů se ale už do 8 znaků nevejdu. Přehlednost tohoto systému je myslím zcela zjevná.
     Jinak narážku na microsoft radši nebudu komentovat. Napsal jsem o Windows již článek a na slova Windows a Microsoft mám už alergii. Proto se nebudu zbytečně rozčilovat.

Napsal(a): Miloslav Fuček, email: ucek@seznam.cz dne: 27.09.2000




1

© Stránka vygenerována za 0.0033 sec. | Aktuálně máme v databázi 8255 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha