Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Svatoslav je sobota 03.12.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Prázdninové změny a výhledy internetsudia ICOK

Jak to vypadá v internetstudiu ICOK o prázdninách mezi příměstskými internetovými tábory, o kterých se psalo celkem dost? Jaké jsou výhledy na září a celý podzim? Zaslechl jsem, že se chystají velké plány a změny, tak jsem šel zjistit, co je na tom pravdy.

      V internetstudiu je teď celkem klid, i když občas je tu chvíli i celkem pohyb. Jak jsem se dozvěděl od vedoucího Miloslava Fučka, průměrné denní tržby jsou kolem 100,-- Kč, což je málo, ale je to nárůst. "Internetstudio by potřebovalo mít denní tržbu mezi 800,-- až 1.000,-- Kč", řekl mi vedoucí. "V pondělí jsme měli zatím rekordní tržbu přes 400,-- Kč".

      Situaci zjišťuju v internetstudiu v úterý, tedy o dne později. S ohledem na včerejšek je tu očekáván klid. Po tak velkých tržbách bývá prý většinou den s malou tržbou. Takže prý nemusím mít obavy, že by nebyl čas na to, odpovídat na mé zvídavé otázky.

     K rekordní tržbě 400,-- Kč stačily tři zapnuté počítače. Teoreticky by tady tedy mohly klidně bez větších problémů denně utržit i 1.200,-- Kč, ale i více. Na to, že jsou prázdniny, tržby narůstají. Praha je dost vylidněná. Celý provoz "tahne" nyní vedoucí sám. "Brigádník by byl prodělková záležitost. Zatím nepokryjeme ani holou režii, bez odměn za práci", říká mi vedoucí.

     Tento týden stejně jako předchozí, drží internetstudio plný provoz. Večer je dokonce otevřeno i o něco déle. Příští týden ale omezení budou. Je to jasné, vedoucí Miloslav Fuček si potřebuje vybrat "dovolenou". Dovolenou v tom smyslu, že bude mít delší dopoledne volné a půjde samozřejmě o pracovní dovolenou, protože si potřebuje doma uspořádat vběci, které ještě zůstaly neuklizeny od doby, kdy se ústředí SKSK ČR a ICOK přestěhovalo od něj z domova do Viktorinovy uklice.

     "V pondělí a úterý budu tedy uklízet doma. Pokud to stihnu, ve středu mě čeká práce kolem skladu, kde budeme s tátou dělat poličku do výklenku, který tu je, aby tu byly lépe urovnané věci. Na to také padnou nejméně dva dny. Další dva dny mám jako rezervu."

     Internetstudio totiž vyhlásilo pro příští týden omezenou otvírací dobu. Od pondělí do pátku bude otevřeno až od 16 hodin místo od 14 hodin, ale otevřeno bude o hodinu déle, tedy do 21 hodin místo do 20 hodin. Na sobotu se plánuje, že bude otevřeno pouze odpoledne od 14 hodin, ale též do 21 hodiun. Tato otevírací doba již je na stránkách internetstudia. Pak bude otevřeno normálně v neděli a další týden by tu měl opět probíhat příměstská internetový tábor. "Máme zatím dvě přihlášky, ale rodiče se zajímali o umístění dalších tří dětí. Je tedy reálná naděje, že by v turnusu bylo opět pět dětí. Jedním z nich bude asi Míša, který se účastnil předchozího turnusu a dalším dvěma kamarádům tábor doporučil Martin Veverka."

     Co se chystá od září? ICOK bude provozovat ještě i vedlejší internetstudio, které je přes ulici a které zatím provozoval Deafnet jako klub Sépie. Počítá se s propojením počítačové sítě a tím i sdílení dosavadní konektivity od firmy MPS ha-vel. To samozřejmě umožní i sdílení části software. Jde jenom o to, vymyslet nejvhodnější systém propojení. Samozřejmě obsluha bude pak mít i propojení přes domácí telefon. Budou potřeba brigádníci.

     V Sépii je vznešenější prostředí, výhodou je vchod přímo z ulice a i poněkud silnější počítače. Vchod přímo do magistrály umožňuje lepší viditelnost Sépie. Proto asi zůstane zachována současná cenová hladina, která je i v Sépii velice příznivá. Naše internestudio se přizpůsobí cenami her, ty budou nejpozději od září, ale možná už od 27. srpna sjednoceny na 30,-- Kč za hodinu pro děti do 15 let. "Zavedeme zde, že nejkratší možnou dobou na hry bude 30 minut a půlhodina bude stát 18,-- Kč, hodina 30,-- Kč. Delší doba bude samozřejmě cenově zvýhodněna, takže dvě hodiny budou stát 50,-- Kč. Je to dražší než Internet, který nyní stojí 44,-- Kč za dvě hodiny pro děti do 15 let. Internet je ale tvůrčí a děti rozvíjí, je tedy důvod ho dotovat, aby byl levnější a pro děti dostupný."

     Zajímalo mě, jestli se dvě internetstudia takto blízko od sebe uživí? "To samořejmě ukáže čas. Musím vše udělat tak, aby si vzájemně nekonkuovala a spíš se doplňovala. Do nóbl prostředé Sépie se budeme spíš snažit umístit náročnější klientelu, která si radši připlatí za pohodlí. Současnému internetstudiu zůstane charakter pro děti a mládež, i když tu jsou vítáni samozřejmě i dospělí. Vzhledem k umístění ve sklepních prostorech a slabších počítačích zůstane zachována nepatrně nižší cenová hladina. Rozdíl není tak velký. Samozřejmě budeme pružně reagovat na další skutečnosti, které se objeví časem. V Sépii bude muset být zcela určitě doplňkový prodej různého zboží. Půjde ale spíš o zboží levnější, protože nemáme kapitál na to, kupovat něco na sklad. Určitě by ale nebyl problém zde třeba rezervovat stůl a skříňku někomu, kdo by zde chtěl sám prodávat např. mobilní telefony. V našich možnostech určitě bude třeba sběrna filmů apod."

     "Obě studia budou zajišťovat téměž plný komplex služeb na Internetu. Proto asi i vzniknou nové stránky a celý komplex se zřejmě bude jmenovat AZ Studio - Internet. Prostě zde najdete všechny služby od A až do Z. Jediné, co se zatím nechystáme sami provozovat, je poskytovat webhosting. V rámci tvorby www prezentace ho ale budeme zprostředkovávat."

     Jak to chápu, spojení obou internetstudií do spolupracujícího celku, by mělo prospět oběma. Na Sépii se bude spolupodílet Deafnet, i když hlavní těžiště služeb bude zajišťovat ICOK. Provozovat jej bude asi samostatný nižší článek ICOK, který patrně bude mít i vlastní delegovanou právní subjektivitu. To umožní průhlednější financování Sépie.

     "Vzhledem k nárustu počtu návštěvníků internetstudia o prázdninách, věřím, že je jen otázka času, kdy budeme mít potřebnou návštěvnost. Pořádná reklama je velice drahá. My tedy využíváme tu nejlevnější a návštěvníci si k nám déle hledají cestu. Sépie už jistou zaběhlou klientelu má a i naše internetstudio ji začíná získávat. O neinfomovanosti svědčí i z velké části neobsazené příměstské internetové tábory. Velkou část našeho internetstudia snad vytíží také kroužky pro děti, které budeme zahajovat od září. Všechna dopoledne jsme schopni za velmi příznivé ceny pronajmout agenturám na školení. K dispozici je deset počítačů a velmi rychlé připojení na Internet 256 kbyte/s. Prostředí je sice zatím skromnější, ale postupně hodláme vše stále vylepšovat."

     Aktuální dění v internetstudiu najdete na stránkách http://www.internetstudio.ekamarad.cz . Internetstudio se stane součástí AZ Studia - Internet. Až bude mít své stránky i tento komplex, budeme vás o tom opět informovat. Nyní se shání brigádníci, kterým nabízejí podle toho, jak se osvědčí od 20,-- do 50,-- Kč/hod s možností bezplatného přístupu na Internet v době služby. Pro studenty, kterým nestačí čas poskytovaný školou, to může být zajímavá šance. Obsluha není nikdy tolik vytížená, aby alespoň 50% z času nemohla strávit svojí prací na Internetu. To samozřejmě částku odměny zdvihá nejnéně o 40,-- Kč za hodinu. Tím pádem se už dostáváme do rozpětí 60,-- až 90,-- Kč/hod a to už zase tak malá odměna není.

  • Autor: Mejta Jakub - Stopař
  • Datum publikace: 15.08.2001
  • Článek zařazen do: Zajímavosti
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2233 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0034 sec. | Aktuálně máme v databázi 8180 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha