Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Ivana je sobota 04.04.2020Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Informační centrum dětí na Internetu

Informačnímu centru oddílů a klubů se nepodařilo zřídit informační centrum pro děti a mládež v realitě kvůli nedostatku peněz a kvůli tomu, že na to nebyla vhodná místnost. Proto ho zřídili na Internetu.

     Informační centrum dětí (ICD) vzniklo po té, co se nedařilo ho založit v klasické podobě. Záměr byl původně širší, jak jsem se dozvěděl od ředitele Informačního centra oddílů a klubů (ICOK), mělo zde být původně vedeno několik databází, v kterých měly být klubovny, které nejsou zcela vytíženy a jejich uživatelé (oddíly, kluby, kroužky) je chtějí nabídnout k dovytížení za podíl na nákladech na provozu. Další databází měla být databáze tábořišť a ubytoven. Třetí databází je databáze oddílů, kroužků a klubů, kteří přijímají nové členy a poslední databází byla databáze táborů. Ta byla pro svoji náročnou údržbu zrušena. Ostatní databáze ještě existují, několikrát do nich sbíral data Zpravodaj ICOK, jehož novější čísla můžete nalézt na stránkách ICOK. Bohužel se však nedařila propagace těchto třech databází a proto nebyly zaplněny. Od září by propagace těchto databází měla být obnovena právě na stránkách ICD a na nich také zprovozněna.
     Co na těchto stránkách, které jsou zatím ještě ve výstavbě, můžete najít? Je toho už poměrně dost. Hned na úvodní stránce najdete několik odkazů. První z nich se věnuje sdružením dětí a mládeže, kde se můžete dočíst, které dětské organizace tu ještě jsou mimo Junáků a Pionýrů. Zatím jich tu je sice jenom asi kolem desíti, ale postupně budou doplňovány o další. Naleznete zde vždy stručnou charakteristiku sdružení a potom odkaz na jeho vlastní stránky, pokud je mají.
     Další odkaz se věnuje nadacím podporující volný čas dětí a mládeže. Ta je zde zatím bohužel jenom jedna. Obdobně v rubrice Sport je zatím jediná TJ. Z jejích stránek jjem se ale dočetl, že její činnost je dost rozmanitá. I tato stránka bude samozřejmě časem doplňována.
     Přehlédnout nelze Zajímavé adresy. Zde je několik podrubrik. V rubrice Vyhledávání najdete různé prograny na vyhledávání jako např. Annonci, ale dále rejstřík ARES, kde najdete všechny právní subjekty v ČR a samozřejmě i obchodní rejstřík. V rubrice Počtení jsou odkazy na Dětský příběh, který pro vás připravilo Sdružení amatérských novinářů, časopis Zavináč, román Mstitelé, stránky pro děti Novoty, časopis Amonitor, stránky pro děti Mozaika a další časopisy Tulácký Bratříček a eKamarád. Jsou zde i dva v současné době nefungující odkazy na Rádio Domino a Hrocha. V Zajímavostech a informacích najdete odkazy na známé serwery Borovice, Adam, Českou školu, Živě i zatím méně známé eKamarád, Ježíšek a dočasně nefungující Rádio Domino. Poslední odkaz se věnuje zábavě a poučení a jsou zde odkazy na Dětskou seznamku, Virtuální oddíl informatiky, eKamarád, Majáky, TheGate, Eškolu a Xchat. Samozřejmě všechny rubriky budou postupně stále doplňovány, protože nové stránky na Internetu stále přibývají. Pokud i vy máte nějakou zajímavou stránku, kterou chcete, aby ICOK na svých stránkách ICD představil, napište jim na adresu icok@seznam.cz
     Dál jsem na stránkách ICD narazil na rozcestníky. Zatím je tu Lupa, Seznam, Atlas a Oko. Věřím, že brzo přibudou další, jako např. Centrum apod. Nepříliš zaplněnou rubrikou jsou oddíly, střediska a kluby dětských organizací. Zde jsou zatím jenom naše střediska. Pokud napíšete na výše uvedenou adresu, mohou zde být i odkazy na vaše stránky.
     Mezi informační podstránky patří Akce. Zde budou nabízeny srazy (zatím zde žádné nejsou) a školení, kurzy a semináře. Záleží jenom na vás, kdo něco pořádáte, jestli to nabídnete ostatním prostřednictvím stránek ICD. Možno je zde zveřejnit i povolenou sbírku, kterou zde má zatím SKSK ČR. Pak jsou zde přímé odkazy na projekty ICOKu Dětskou seznamku a Virtuální oddíl informatiky a přímý odkaz na náš magazín eKamarád, který provozuje Sdružení klubů správných kamarádů ČR společně s ICOK.
     Vzhledem k tomu, že návštěvnost stránek ICD není zrovna malá, tyto stránky si už našly své návštěvníky, je škoda toho nevyužít a nechávat některé rubriky prázdné. Proto vám doporučuju nejenom návštěvu těchto stránek, ale i využití možnosti zde nabízet vámi pořádané akce či zde mít odkazy na vaše stránky.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 05.08.2000
  • Článek zařazen do: Zajímavé stránky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 3484 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0029 sec. | Aktuálně máme v databázi 8086 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha