Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Zina je pondělí 29.11.2021Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Virtuální oddíl informatiky se chystá do nového školního roku

Stránky Virtuálního oddílu informatiky se před necelým týdnem zcela proměnily k nepoznání. Změna není ale jen vzhledová, ale částečně i v obsahu. Virtuální oddíl se prostě chystá na nový školní rok, kdy se chce od září naplno rozjet.

     Virtuální oddíl informatiky nejenom zcela změnil vzhled svých stránek, ale hlavně je též přestěhoval na podstatně rychlejší doménu ekamarad. Úvodní stránka prošla radikální změnou a je podstatně pestřější, což velkou měrou dělají fotografie dětí u počítačů. Kliknete-li myší na samotné logo oddílu, které je uprostřed, dostanete se dále.

     Na další stránce najdete přehledně rozděleny všechny další stránky, takže nemůžete nic přehlédnout. Jsou zde tři hlavní sekce - Základní informace, Činnost a O nás.

     V sekci Základní informace se dozvíte, co to vlastně je, čím se oddíl zabývá a jak se můžete do oddílu přihlásit. Najdete zde i bratrské projekty, kterých je osm. Oddíl chystá nábor nových členů, který vypukne koncem prázdnin. Členství bude pouze virtuální, pouze dospělí spolupracovníci, budou moct vstoupit též do Informačního centra oddílů a klubů, jehož je oddíl spoučástí, a stát se jeho řádnými členy..

     Sekce Činnost má celkem sedm odkazů. První pojednává o Bezpečnosti na Internetu, což je původné téma, které zůstalo z minula. Druhý odkaz je věnován aktuálním problémů a stále se zde ještě rozebírá problematika emailových schránek ve vztahu jejich vhodnosti pro děti. Samostatný odkaz je věnovám internetstudiu ICOK a je zde zmínka též o Centru volného času Kamarád. Neméně důležité jsou i Doplňkové aktivity, které slouží k tomu, aby děti neseděly jenom u počítače. Ostatně myšlenka tohoto oddílu je v tom, přivést děti přes Internet k aktivní činnosti.

     Nově zde přibyla rubrika Aktuálně, kde budou aktuální informace s dění Virtuálního oddílu informatiky. Ztaím je zde první informace, že má oddíl nové stránky, které jsou hezčí, přehlednější a hlavně rychlejší. Jedinou vyjímku co do rychlosti mají diskusní fóra, protože ty jsou převzaty z Hyperlinku. Proto také virtuální oddíl hledá spolupracovníky, kteří by mu dokázali naprogramovat vlastní diskusní fóra a vlastní skripty. To vše ale najdete v poslední sekci.

     V sekci Činnost ještě najdete odkaz Kam na Internetu. Nejdená se samozřejmě o vyčerpávající rozcestník, protože ten najdete na jednom z bratrských projektů, kterým je Informační centrum dětí. Posledním odkazem je Diskuse, kde jsou dvě diskusní fóra o tom, o čem by jste chtěli na stránkách diskutovat a o tom, co od těchto stránek očekáváte. Jak jsem s ejiž zmínil, jsou bohužel pomalá a v době, kdy nefunguje Hyperlink, nefungují ani tato fóra.

     V poslední sekci O nás se dozvíte pod odkazem "Kdo jsme" o tom, kdo projekt dělá. Najdete zde i cíle projektu, kontakt na autory a informace o možnostech spolupráce.

     Virtuální oddíl rozběhl svoji činnost už v červnu, kdy ve spolupráci s Fanklubem Majáků uspořádal první sraz Fanklubu Majáků, o kterém magazín eKamarád psal. Najdete o něm informace i na stránkách internetstudia ICOK. Na stránkách virtuálního oddílu ani Fanklubu Majáků o srazu zatím moc informací není, ale v dohledné době se tam prý objeví aspoň odkazy.

     Většinu činností, které se odehrávají v Internetstudiu totiž organizuje Centrum volného času Kamarád. To zatím své vlastní www stránky nemá, ale vzniknou. Tyto informace budou hlavně na nich a nyní se jedná o tom, v rámci kterých stránek tyto stránky vlastně budou umístěny. Možností je víc - mohly by být součástí nových stránek SKSK ČR - oblasti Praha nebo součástí stránek internetstudia ICOK a nebo součástí stránek Virtuálního oddílu informatiky. Možná to dopadne tak, že stránky budou umístěny úplně samostatně, ale ze všech těcho třech míst na ně zvcela určitě povede viditelný odkaz.

     Určitě vám doporučuju se na stránky Virtuálního oddílu informatiky podívat a začít je sledovat, protože už nyní o prázdninách se na nich něco dít určitě začne, i když nábor se chystá na konec prázdnin. Od vedoucího tohoto oddílu vím, že na přelom července a srpna zde chystají první překvapení. Jaké? No to se nechte překvapit. Hlavně dejte pozor, ať ho nepromeškáte a občas se raději na stránky podívejte, co je na nich nového.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 20.07.2001
  • Článek zařazen do: Zajímavé stránky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2105 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0032 sec. | Aktuálně máme v databázi 8131 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha