Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Zina je pondělí 29.11.2021Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Naše děti

Stránky Naše děti jsou na Internetu poměrně krátkou dobu, jsou však velmi zajímavé pro děti a jejich rodiče, protože jsou na ně pozvánky na různé akce, kterými lze vyplnit volný čas dětí.

     Stránky Naše děti přinášejí velké množství zajímavostí pro volný čas dětí a mládeže. Téměř každý den tu vycházejí krátké článečky, které jsou řazeny do rubrik: Zajímavosti, Kino, Divadlo, Televize, Nové knihy, Tip na výlety, Recepty, Hlídání, Zájmová činnost, Akce, pobyty, tábory, Pohotovosti a Legislativa.

     Navíc ude jsou rozcestníky, které jsou sice nadepsané Domy dětí a mládeže, ale nejadete zde i jiná sdružení, která dělají něco pro děti. Stránky mohou být zajímavé i pro ně, protože sem mohou poslat článeček o tom, co pro děti dělajía na pracně připravovanou akci přijde více dětí.

     Najdete zde i předpověď počasí, takže víte, jak se ten den obléci, aby vám nebylo ani horko ani zima, aby jste nezmokli apod. Nechybí tu ani diskusní fórum nazvané "Jen tak si ... kecněte". Je zde i vyhledávač programu, kde můžete zadat datum, region a dále typ programu podle kategorie Kino, Rádio, Televize a Akce pro děti.

     Protože jsem se chtěl o tomto projektu  dozvědět víc, než se dá vyčíst ze stránek, tak jsem požádal autora stránek Marka Burzu o rozhovor.   

      Jak vznikl nápad založit stránky Naše děti?

     Nápad vznikl tak, že s kamarádkou máme oba malé děti a jako rodiče občas musíme řešit problém vyplnění volného času. Odtud je k založení serveru jen krok - alespoň pro člověka, který má doma připojení a i v zaměstnání používá Internet k práci.

     Co všechno plánujete na tyto stránky umisťovat? Kolik lidi a v jakem veku na projektu spolupracuje? Delaji ho jenom dospeli nebo i deti?

     Hlavním cílem je získat centrální informace o tom, co se děje ve světě dětí. Dnes, po určité době fungování vidím, že slovo centrální je třeba dát do uvozovek, protože toto bude ještě běh na delší trať. Je totiž velký problém v tom, že například drtivá většina domů dětí a mládeže a dalších dětských organizací zatím nemá internetové stránky a když už je má, tak je neaktualizuje. V každém podobném baráku se totiž nenajde vždycky takový blázen, který by byl ochotný po nocích sedět doma u počítače a dělat trochu nad rámec svých běžných pracovních povinností. Snažíme se ale postupně tato centra kontaktovat a databáze akcí se přece jen začíná plnit

     Takže - co na stránkách bude? Jsou určeny v první řadě volně příchozím. To znamená, že by v první řadě měly přinášet program pro volný čas těm, kdo ho nemají ve své turistické či skautské organizaci. Součástí nabídky by ale zároveň měl být tip pro ty, kdo by se členem podobné organizace třeba časem chtěli stát

     Ostatní okruhy jsou vidět podle struktury rubrik, myslím, že ty ale začnou více žít, až se nám podaří získat nějaké spolupracovníky navíc. Zatím tento projekt děláme ve dvou až čtyřech lidech podle toho, jak kdo má čas a sílu a jsou to samí dospěláci. V současné době pracujeme taky na určitých úpravách struktury stránek a chystáme nějaké novinky, ale počítám, že to bude tak v horizontu první poloviny prázdnin.

     Z čeho tento projekt financujete?

     Co se týká peněz - zatím projekt financujeme sami, začínáme kontaktovat i nějaké sponzory, vše je zatím spíše v jednání.

     Spolupracujete s někým, kdo dělá na Internetu podobné projekty pro děti?

    A spolupráce? Rádi bychom si vyměnili tlačítka s podobnými servery jako jste třeba vy, všichni víme, že každá imprese navíc se počítá. Bohužel třeba u oficiálních zařízení centrálního typu, která mají práci s dětmi v popisu práce, narážíme zatím spíš na mlčení. Ale to se ještě uvidí časem.

     Stránky Naše děti určitě za návštěvu stojí a ne za jednu, ale za pravidelné navštěvování. Určitě se tam budu chodit nejenom dívat po zajímavých akcích, ale o nějakých zajímavých akcích našeho sdružení jim tam také napíšu.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 17.06.2001
  • Článek zařazen do: Zajímavé stránky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2849 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0034 sec. | Aktuálně máme v databázi 8131 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha