Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Jáchym je úterý 16.08.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Marťas a Internet

Martin Fencl známý pod přezdívkou Marťas se na Internetu pohybuje asi rok. Za tu dobu toho ale už dokázal celkem dost. Nejenom, že má skoro stovku kamarádů, ale stihl napsat tolik různých článků, že je už pomalu ani nejde spočítat.

     Marťase začal Internet víc zajímat po tom, co objevil Majáky. O těch nám řekl náčelník našeho sdružení Míla, který se o nich dočetl v Zavináči. Majáky Marťase velmi zaujaly. Ostatně nebyl sám. Potkávali jsme se tam s kamarády často. Marťas si založil loď Ochránce, psal do Novinovníku a hlavně chodil do chatu Povídej, kde se kamarádil. Sbíral emailové adresy a dopisoval si s neuvěřitelným počtem lidí v poměrně velkém věkovém rozpětí - od 8 do 33 let. Od nich se dozvídal o dalších stránkách, kam začal chodit. Z nich ho asi nejvíc ovlivnil Xchat a samozřejmě i ICQ, kde má v kontaktlistu asi 20 kamarádů.
     Na Xchatu nechodil Marťas jedom do chatu, ale chodil i do Xfóra. Zde si založil fórum o webech pro děti, protože ty ho zajímaly. Marťas hodně čte, převážně knihy, ale občas si přečte i noviny. V jedné Mladé Frontě ho zaujal článek o výchově a tak na toto téma založil na Xchatu diskusní fórum. Když procházel ostatní diskusní fóra, zaujalo ho diskusní fórum o pedofilech. To bylo ovšem už mezi zrušenýma, protože zájem o něj opadl. Marťas si tedy založil fórum s tématikou, jestli můžou být pedofilové na Internetu nebezpeční. Obdobné fórum založil o hackerech. Na Xchatu má potom ještě privátní fórum pro své kamarády a fórum o řidičích, které vzniklo proto, že ve fóru o výchově, se část diskuse stáčela na řidiče.
     Marťase dost pobouřil článek pana Hlavenky Majáky.cz - blíž o jenom pokaženém projektu, který vyšel na Živě. Marťas se k tomuto článku vyjádřil v diskusi a napsal tam svůj názor, že jemu se Majáky líbí a že rozhodující je, že se líbí dětem, když jsou pro děti udělány. Marťas založil s pomocí Míly a Martyho anketu, jak se komu Majáky líbí. O té sice moc dětí neví, protože Marťas neměl moc velkou možnost ji propagovat, ale všechny ohlasy, které došly, byly kladné. To dále Marťase inspirovalo k založení fanklubu Majáků.
     Pro Majáky toho udělal Marťas dost a stále dělá. To ocenili i tvůrci Majáků a poslali mu za to tričko a samolepky. Marťas i sbíral názory lidí, které tvůrcům posílal. Třeba i upozornění na různé chyby, které tak mohly být odstraněny.
     Když se objevil Alík, šel Marťas i na Alíka. Marťasovým kladem je to, že dokáže jednotlivé weby posuzovat nestranně, aniž by jeden preferoval na úkor ostatních. Je jasné, že tam, kde má víc kamarádů, chodí častěji. Své názory na to, co by šlo zlepšit, ale dává všude, kde o to mají zájem.
     O Živě se tedy Maťas dozvěděl díky Majákům. Všiml si, že hledají autory, a tak tam napsal. Dnes na Živě píše pravidelně. Jeho články na Živě najdete zde. Z časopisů, kam Marťas píše, je Živě nejčtenější. Prvně ale psal do Zavináče, kde mu vyšel článek Majáky jsou super. Po prvním článku na Živě, přišly Marťasovy další nabídky na psaní. Jedna z nich do WebMagu, kam dnes taky píše pravidelně. O dalším magazínu, kam Marťas píše, se dozvěděl od Dana, který vydává Amonitor. Když s ním dělal rozhovor, zmínil se mu Dan, že o něm psal časopis Tady jsme.
     Marťas samozřejmě píše i do časopisu Tulácký Bratříček . Je to časopis střediska, v kterém je se svým klubem členem. Samozřejmě je i členem tohoto eMagazínu, kde má po šéfredaktorovi Mílovi nejvíce článků. Marťase psaní baví a díky tomu, že i hodně čte, dělá jen minimum pravopisných chyb. Má i velmi dobrý sloh.
     Přes všechny úspěchy zůstává Marťas skromný, kamarádský a přátelský. Rád poradí a pomůže. Písmáka třeba naučil část pravopisu. Když se někdo v chatu hádá, snaží se ho Marťas usmířit. Sám se dokázal za poměrně krátkou dobu výrazně změnit k lepšímu. Přesto, že je na Internetu poměrně často a dlouho, není z něj internetový maniak. Má i jiné zájmy, zejména svůj klub Ochránci, jehož je velitelem a který rozhodně nezanedbává. Rodiče vedou Marťase k samostatnosti a díky tomu si umí Marťas svůj volný čas sám účelně rozdělit.
     Věřím, že vás Marťas tímto povídáním o něm zaujal a tak, pokud toho chcete o něm vědět víc, podívejte se na jeho osobní stránku. Sami uznáte, že si 1* určitě zaslouží.

  • Autor: Lorenc David
  • Datum publikace: 29.07.2000
  • Článek zařazen do: 1*
  • Počet komentářů ke článku: 3
  • Článek si přečetlo 5605 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0044 sec. | Aktuálně máme v databázi 8168 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha