Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Zina je pondělí 29.11.2021Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Po vraždě přišel k rodičům své oběti na kávu - Malou Moniku uškrtil strejda

Co vedlo mladého muže k tomu, aby uškrtil svoji neteř? Verzí koluje po městě několik.

     Úterý 16. ledna zůstane obyvatelům Moravského Berouna na Bruntálsku v paměti zapsáno černým písmem. Brutální čin, který se zde toho dne odehrál, nemá v historii města obdoby. Vladimír Bayer (25) nejprve unesl a posléze zcela bezcitně zavraždil svoji neteř, teprve sedmiletou Moniku Pavlicovou.

     Tělo dívky schoval do kůlny

     Malá Monika se ráno, stejně jako každý jiný všední den, vydala na cestu do školy. Mezi své spolužáky však už nikdy nedorazila. Před školou se setkala se strejdou, kterému se ji podařilo vylákat do svého bytu. To, co se v následujících minutách odehrálo za zdmi starého nažloutlého domu v Opavské ulici, zůstává zatím krutým tajemstvím. Tělo uškrcené a podle některých informací také zneužité dívky nalezli policisté ve středu ráno pohozené v kůlně za domem.

     Lidé požadují trest smrti

     Obyvatelé města jsou chladnokrevným činem šokováni a požadují pro vraha nejtvrdší trest. "Kdyby to bylo moje dítě, byl by pro mě přijatelný jedině trest smrti. Co je to za člověka, když může takto ublížit nevinnému dítěti? Taková hyena nemá právo žít mezi lidmi," rozčiluje se jedna z obyvatelek města Blanka Málková (32). Stejného názoru je také důchodkyně Jana Novotná (69). "Není to jeho první vražda. Před devíti lety, tehdy mu bylo teprve šestnáct, společně s dalšími kumpány okradl a ukopal starého pána ze sousední vesnice. Takový člověk si nic jiného než smrt nezaslouží," říká rozhodným hlasem důchodkyně Novotná. K požadavku tvrdého trestu se přidali také pedagogové školy, kde malá Monika navštěvovala první třídu. "Nepožadujeme trest smrti, ale napsali jsme dopis ministru spravedlnosti, aby se tomuto případu osobně věnoval," vysvětlil aktivitu školy zástupce ředitelky, který však odmítl říci své jméno. Výzvu ministrovi doposud podepsalo přes devadesát pedagogů a rodičů.

     Ve škole býval zakřiknutý

     Otřeseni činem Vladimíra Bayera jsou také jeho bývalí učitelé ze zvláštní školy. "Vladimír se do Moravského Berouna přistěhoval před patnácti lety. Na naší škole patřil k lepším žákům. Sedával v poslední lavici a byl poněkud zakřiknutý, se spolužáky však konflikty nikdy nemíval," hodnotí svého bývalého svěřence paní učitelka Marie Hanáková. Zmiňuje se také o Bayerových rodinných poměrech. "Doma to asi nebylo nejideálnější, máma hodně pila a často střídala partnery," říká Hanáková. Podle jejího názoru měl Bayer smůlu i při výběru kamarádů. "Vladimír se dostal do party darebáků a zlodějů. Tak se zapletl do vraždy starého pana Holubce. Tehdy měl štěstí, že byl nezletilý, dostal pouze sedm let," dodává Hanáková.

     "Je to zrůda," říká matka mrtvé dívky

     Co vedlo mladého muže k tomu, aby uškrtil svoji neteř? Verzí koluje po městě několik. "Říká se, že miloval matku zavražděné dívky a chtěl, aby se k němu nastěhovala. Když ho odmítla, unesl a zavraždil její dceru," seznamuje nás s nejvíce rozšířeným názorem jeden z vrahových sousedů. Ke skutečnosti, že dítě bylo použito jako prostředek citového vydírání, se přiklánějí také policisté. "Je to naprostá zrůda, šílenec, který si zaslouží smrt," hodnotí svého nevlastního bratra Moničina maminka Jaroslava Pavlicová. "Dva dny před vraždou k nám přišel a vyhrožoval, že pokud se do tří dnů nesblížíme s rodinou jeho bývalé přítelkyně, všechny nás pozabíjí. Do poslední chvíle jsem nevěřila, že by byl schopen něco takového udělat. V den vraždy k nám klidně přišel na návštěvu, dal si kávu a pomáhal nám Moničku hledat," dává se do pláče paní Pavlicová.

  • Autor: Flášar René
  • Datum publikace: 04.02.2001
  • Článek zařazen do: Zajímavosti
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 3621 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0042 sec. | Aktuálně máme v databázi 8131 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha