Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Alan a Sylva je neděle 14.08.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Velké změny v klubovně TJ ORS

Když jsem se byl v pátek v klubovně podívat, tak jsem ji tentokrát ani nepoznal. Tak k velkým změnám v ní tentokrát došlo a vypadá to, že už je opravdu před dokončením.

      Když jsem byl v klubovně v půlce prosince, tak tam sice už nepracovali řemeslnící, ale byly tam vyrovnané stohy zaprášeného nábytku a věcí, všude byl ještě prach, podlaha byla jenom betonová. Dá se říct, že to bylo právě po dokončení nejhrubějších a nejšpinavějších prací. To dokumentovaly fotky v mém článku Co nového v klubovně turistů. Když teď vidíte poslední fotografie, kdy v klubovně už stojí nabytek, dáte mi jistě za pravdu, že je to velká změna.

      V zadní místnosti, která je jakousi kanceláří, či spíš zázemím pro vedoucí, je ještě hodně těsno. Byla to první dokončená místnost. Tady je položeno starší linoleum, není zde ani okno. Světla je tu ale díky zářivkovému tělesu s dvěma trubicemi dostatek. Díky docela malým akumulačkám je tu i dostatek tepla. Účelný prostor místnosti zvětšují čtyři závěsné skříňky. Jinak je tu lednice, která se ještě bude muset umýt. Věci ve většině poliček tu jsou narovnány zatím prozatímně.

     Hodně prokoukla od posledně i prostřední předsíňka. Ta byla hodně zarovnána nábytkem. Teď už tu je také světlo, na zemi koberec a v rohu kanape, kde si mohou vedoucí sednout a vyrelaxovat při kafi nebo čaji po schůzce či jiné akci. Tady je ještě druhá menší lednice a zatím ještě pár nevybalených krabic. Práce na příští týden je tu ještě dost.

     V hlavní místnosti, kterou je klubovna, je už taky koberec. Tady je nábytek z velké části už narovnán tak, jak patří. Stoly jsou sraženy po dvou u sebe a jsou umístěny pod dvěmi zářivkovými tělesy, které jsou na stropě.Po obvodě je dostatek židlí. Dvě nástěnky tu visí už delší dobu. Je tu ještě plechová skříň, knihovna, která ale přijde vedle, protože je celá prosklená a při hrách by se mohlo sklo rozbít.

     V rohu má své místo i pinkponkový stůl. Jeho postavení by ale asi bylo obtížné, protože s ohledem na dostatek místa, by se asi musel všechen nábytek naskládat vedle. Takže bych to viděl tak na minimálně půlhodinovou přípravu a následný půlhodinový úklid.

     Do konečné podoby se tu ještě přesune nějaký nábytek. Zápolí tu s místem, protože sem ještě přivezou některé věci, které jsou zatím složeny provizorně ve Viktorinově v internetstudiu. Většina toho drobnějšího přijde do zatím poloprázdných skříněk, ale rozměrnější stany se budou někde umísťovat asi těžko.

     Předseda TJ Míla Fuček by rád ještě získal nějaký prostor. Jeden kumbál je ještě volný v nedaleké Viktorinově ulici. Je to taková "nudle", která má necelé dva metry šířky a je pět metrů dlouhá. Jako sklad by ale stačil bohatě. Ostatně i ve Viktorinově ulici prý dost zápolí s místem. Vzhledem k tomu, že tam jsou ústředí dvou dětských organizací, bude přibývat papírů a bude třeba více místa. Druhou šancí je prý další volný prostor v domě přes dvůr. O ten se bude Míla také zajímat. Tam bude možná i více místa a šlo by tam třeba hrát i ten pinkponk. Mít dvě klubovny jenom přes dvůr by určitě nebylo k zahození.

     O tom, jak se to všechno vyvine a kdy se v klubovně rozběhne činnost, vás budu ještě informovat. Nábor do oddílů by měl proběhnout koncem ledna, aby se tu činnost rozeběhla od druhého pololetí školního roku. Do té doby tu přibude ještě nějaké vybavení. Dva počítače jsou ve Viktorinově, bude se sem kupovat i televize a video. Samozřejmě obojí bude z bazaru, protože peněz je teď málo. Rekonstrukce prý už stála hodně peněz. Vše není ještě zaplaceno, ale odhad je kolem 100.000,-- Kč. Nejdražší jsou prý stavební a elektrikářské práce.

      "Nábytek je už z většiny otřený a omytý, ale ještě nás čeká umývání dveří, mříží a závěsných skříněk. A potom vybalování a konečné uspořádání a pak znova yvbalování, až se přiveze to, co je zatím ve Viktorinově", říká na závěr Míla. Fuček. "To už je ale práce poněkud čistší a radostnější, ale bude ji ještě hodně."

  • Autor: Lorenc David
  • Datum publikace: 14.01.2001
  • Článek zařazen do: Volný čas
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 3795 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0033 sec. | Aktuálně máme v databázi 8168 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha