Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Valdemar je pátek 27.05.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Mistrovství republiky v knoflíkandě

V sobotu 9. prosince se hrálo v žateckém Domě dětí a mládeže Mistrovství republiky v knoflíkové kopané - Extraliga 2000.

     Na Extralize se scházejí ti, kteří si myslí, že by mohli patřit mezi nejlepší týmy v České republice a protože jde o nejvyšší soutěž této deskové hry, má i svojí vážnost a účast na ní je i ctí.

     V Žatci se sešlo celkem 13 týmů - z toho čtyři žáci, pět juniorů a čtyři senioři. Žákovská kategorie byla jednoznačnou záležitostí pro Honzu Kopence (FC Kopi Žatec), který neztratil jediný bod a vůbec neinkasoval. Druhou příčku si vybojoval Petr Jíra (Draci Žatec) a o posledním medailovém místě byl sveden tuhý boj. Lukáš Klán, který porazil v prvním zápase Davida Sedláčka 2:1 utrpěl v odvetě porážku se stejným výsledkem. Při celkovém sčítání výsledků měli oba dva hráči stejný počet branek a vzájemný zápas byl také stejný, rozhodovalo tedy skore a v něm se rozhodlo o jedinou jednu branku, že třetí příčku obsadí David Sedláček (Spawn Žatec) před Lukášem Klánem (Jazzmani Žatec).

     V juniorské kategorii byl sveden souboj hlavně mezi obhájcem trofeje Janem Vytiskou (Kobra Praha) a žateckým Vaškem Andrtem (Nekopnem si). Kobra ale ztratila zbytečně body s dalšími žateckými týmy a ve vzájemném duelu ukázal Nekopnem si svou sílu a po zásluze vyhrál. O třetí příčku bojovali žatecký Luděk Zedník (Maphia) s Tondou Bílkem (Sešívaní). První jmenovaný byl nakonec šťastnější a pro poraženého zbyly pouze prázdné chvilky přemýšlení, protože s prvními dvěma celky v odvetě neprohrál. Páté místo patřilo Miroslavu Velechovskému (Elefant).

      V seniorské kategorii patřilo finále pražským týmům. Vyhrál Jaroslav Jarušek (Wolf Praha) nad Vláďou Novákem (Ďáblové), který knoflíkandu hraje už několik desetiletí. Třetí místo získal Mistr Oblastní ligy Žatec Pavel Kvapil (Chmelnice) a čtvrtou pozici si vybojovala Edita Kopencová (Bubáci).

     Všem, kteří se zúčastnili je třeba poděkovat a doufat, že nezanevřou na tuto perfektní hru, i když jim mnohdy tekly slzy, když jim nevyšlo pořadí a od medaile byli jen tak maličko.

     Všichni zájemci o hru Knoflíková kopaná se mohou informovat v Žatci - DDM - každé úterý nebo na telefonním čísle 0606/923 718 (Pavel Kvapil). Informace lze získat i přímo u prezidenta ČLHKK Jardy Jaruška na telefonu 02/81931852 nebo 0607/959834.

     Nakonec ještě rekapitulace:
     MISTŘI REPUBLIKY pro rok 2000 v Knoflíkové kopané se stali:
     žáci: Jan Kopenec (FC Kopi Žatec)
     junioři: Václav Andrt (AC Nekopnem si Staňkovice)
     senioři: Jaroslav Jarušek (Wolf Team KK Praha).

     Dodejme, že na turnaji se podílela i naše redakce, která pořadateli dodala tři filmy jako ceny pro vítěze. Šlo o filmy, které nám pro tyto účely věnovala na vidokazetách firma Davay, které tím patří dík nejenom od členů náčelnictva SKSK ČR, ale i od naší redakce a samozřejmě i od účastníků Extraligy.

  • Autor: Kvapil Pavel - Delfín
  • Datum publikace: 16.12.2000
  • Článek zařazen do: Prima akce
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2701 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0031 sec. | Aktuálně máme v databázi 8132 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha