Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Filip je čtvrtek 26.05.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Genese - magazín na Internetu

Dalším zajímavým internetovým magazínem je Genese. Její redakce je hodně mladá, přesto je časopis velice zajímavý, poskytuje i doplňkové služby a další novinky plánuje i do budoucna.

     Internetový magazín Genese má poměrně bohaté menu. Mimo samotného denně aktualizovaného časopisu, zde najdete chat, fórum, SMS bránu a e-mail bránu. V rubruce O nás najdete složení redakce a nechybí zde ani nabídka reklamy za přijatelné ceny. Celý server je vytvořen v OHP.

     V chatu jsem bohužel nikoho nezastihl, fórum se zřejmě teprve rozbíhá. Vyzkoušel jsem i SMS bránu a poslal jsem zprávu svému kamarádovi. Bohužel mu zatím nedošla. Vyzkoušel jsem i e-mail bránu a poslal jsem kontrolní email sám sobě. Ten došel vpořádku.

     V Genesi najdete každý den nejméně dva články, které jsou řazeny do velkého množství rubrik. Mimo technických článků o Internetu a programování zde najdete třeba i poezii, články ze školního života a tak podobně.
     Abych se dozvěděl i něco ze zákulisí Genese, požádal jsem o rozhovor jejího šéferedaktora Petra Urama.

     Kdy vznikla Genese a koho to byl nápad? Jaké byly její začátky?
     
Genese vznikla v mé hlavě a to přibližně někdy v červenci až srpnu roku 2000. Ovšem nápad nebylo vše co stačilo k rozběhnutí projektu, takže Genese za svůj fyzický vznik vděčí ještě Honzovi Stawarczykovi, který server vytvářel se mnou. Začátky byly (jak jinak než) obtížné, bylo málo redaktorů, kteří ještě k tomu příliš často nepsali ;), ale za rozběhnutí pravidelné aktualizace vděčím hlavně našim přátelům z Diskmagu Engine a také redaktorům, které jsem "ulovil" ve svém okolí. Ze začátku jsme také neměli příliš velké zkušenosti s tvorbou velkých serverů na Internetu, takže grafika, sic se již serverovské blížila, byla stále spíše, díky našim předchozím zkušenostem s diskmagem Reality, diskmagová.

     Kolik lidí pracuje v redakci? Jaký je věkový průměr redakce? Kdo je v redakci nejstarší a kdo nejmladší? Má Genese i externí dopisovatele? Pokud ano, kolik?
     
V redakci je celkem 16 aktivních redaktorů. Věkový průměr se pohybuje kolem 16-17 let. Musím se přiznat, že s otázkou na nejstaršího a nejmladšího člena redakce si mne trochu zaskočil ;), ale nejmladšímu je 13 let a nejstaršímu je 28, a jelikož je Internet anonymní médium, tak jména uvádět nebudu :). Ano, Genese má svých stálých 10 externích dopisovatelů.

     Jaké jsou další zájmy členů redakce a jejich profesní zaměření?
     
Zájmy, ach jo, teď to bude vypadat, že jsme web o programování :). Zájmy jsou různé od programování (všeho druhu, máme u nás programátory, jak php, asp, JS, tak i VB), počítačová grafika, mobilní technologie, počítačové hry, psx hry, kultura, atd. Většina našich redaktorů stále studuje nějakou školu, takže o profesním zaměření asi (zatím!) nemá cenu hovořit:)...

     Jaké jsou plány magazínu do příštího milénia?
     
Rozhodně plánujeme zkvalitnit námi nabízené služby a rozhodně chceme přijít se službami novými. Mohu prozradit, že začátkem nového tisíciletí plánujeme spustit slovníček smajlíků (s dalšími vymoženostmi) a další 2 služby, o kterých zatím musím mlčet. Dále budeme rozhodně rozšiřovat náš TV program, který nyní obsahuje pouze 4 tv stanice, po drobném feca-liftu jich bude obsahovat na 20... V průběhu příštího roku je na plánu zřídit na Genesi free-mail a free-web hosting. Jinak bych chtěl na závěr popřát všem čtenářům veselé Vánoce, hodně dárečků pod stromečkem a šťastný Nový rok...

     Děkuju za rozhovor. Magazín Genese vám mohu doporučit, určitě by neměl uniknout vaší pozornosti.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 16.12.2000
  • Článek zařazen do: Zajímavé stránky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2553 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0033 sec. | Aktuálně máme v databázi 8132 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha