Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Berta je sobota 23.09.2023Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Co.je.to

Pokud si tvoříte stránky a máte je někde umístěny, potřebujete využívat doplňkových služeb, které poskytují další servery. Mimo nutného počítadla je ještě třeba mít nějaký dobrý přesměrovávač, který vám může nahradit doménu.

     Co.je.to je server, který vám může poskytnout zajímavou službu. Dost lidí má svoje stránky umístěné na nějakém zajímavém serveru, který nabízí webhosting zadarmo. Jde o stránky nekomerční, které nepřinesou žádné peníze. Proto většinou ani nejsou peníze na to, si zaplatit vlastní doménu. Ta se dá plnohodnotně nahradit přesměrovávači.
     Zmíněný přesměrovávač nabízí v současné době sedm pseudodomén. Můžeme si z nich vybrat, když je pro naše jméno obsazená, můžeme zkusit jinou. V současné době jsou nabízeny tyto pseudodomény: holki.cz, keczy.cz, sf.cz, stb.cz, supersex.cz, virt.cz a zde.cz. Mě osobně se nejvíce líbí zde.cz. Dříve byla možnost ještě pseudodomén kdo.je.to/jmeno nebo co.je.to/jmeno. Tyto pseudodomény zůstaly v provozu, ale nově již nejsou dále nabízeny. Je to myslím škoda, dost mých kamarádů je využívá.

     Tento přesměrovávač má několik výhod. Jednoduše se na něm zaregistrujete. Napíšete svůj email, na který vám během chvilky přijde aktivační kód. Když ho potom potvrdíte, stane se přesměrování aktivní. Pokud nejste spokojeni s webhostingem svých stránek a stránky změníte a dáte na jiný server, pouze opravíte adresu v přesměrovávači. Nesmíte ovšem zapomenout heslo. Návštěvník vašich stránek si potom mnohdy ani nevšimne, že jste stránky přemístili jinam. Tato změna adresy trvá jen několik minut, funguje ihned. Přesměrovávač vám výrazně zjednoduší třeba i poměrně složitou adresu, jakou má například freeweb. Adresa formou pseudodomény se dobře pamatuje.

     Pokud se týká spolehlivosti, všiml jsem zatím dvakrát, kdy tento server nefungoval. Vždy šlo o poruchu, která trvala maximálně několik hodin. Nebyla tedy počítána ve dnech, jako to někdy bývá u některých serverů, které prostě nefungují a ten den se již jejich funkčnosti nedočkám.

     Přesměrovávač vám mohu doporučit. Varianta zde.cz je velmi podobná klasické doméně, pouze je sem vsunuto zde, např. moje stránka má adresu http://martas.zde.cz . Jediné, na co si tady musíte dát pozor je, že do adresy nesmíte psát www, protože to si přesměrovávač doplňuje do adresy sám a pak by jste to tam měli dvakrát a prohlížeč by požadovanou stránku nenalezl. Však si to vyzkoušejte, napíšete-li http://www.martas.zde.cz , tak se na moji osobní stránku nedostanete. Přes tu první adresu, která je bez www, se tam dostanete.

     Některé servery sice mají přímo pseudoménu u svého webhostingu, např. www.webzdarma.cz , který nabízí adresu ve tvaru např. jmeno.unas.cz nebo jmeno.aktualne.cz. Je to obdoba tohoto přesměrovávače, také máte svoji pseudodoménu. Má to ale nevýhodu v tom, že v případě, že se se serverem rozejdete, tak se vám adresa změní, protože ji nemůžete přesměrovat. Tím nechci snižovat kvality webzdarma.cz, o kterém se někdy později zmíním samostatně.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 22.11.2000
  • Článek zařazen do: Internet
  • Počet komentářů ke článku: 1
  • Článek si přečetlo 2828 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0036 sec. | Aktuálně máme v databázi 8230 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha