Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Maxmilián je neděle 29.05.2022Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Proč jsou aktualizace eKamaráda zpožděné

Všimli jste si, že v poslendích dvou týdnech jsou aktualizace eKamaráda poněkud zpožděné? Někdy probíhájí až o půlnoci, občas i chvíli po půlnoci. Zajímá vás, co je toho příčinou?

     V posledních 14 dnech skutečně jsou aktualizace eKamaráda zpožděné. Ve středu jsme je nahrávali většinou hned po 17. hodině, nejpozději pak po 20. hodině. V sobotu byly nahrávány hned ráno, tedy po 9. až 10. hodině. Nyní se stává, že k uvedenému datu, jsou aktualizace dostupné až těsně před půlnocí a jednou se nám stalo, že byly hotovy až hodinu po půlnoci. Proč?
     Důvody jsou dva a oba na to mají vliv. Prvním je ten, že v současné době připravuji k otevření internetstudio v Praze, o kterém jste se dočtli ve středu v samostatném článku. Během dne se tedy prakticky nedostanu k počítači před 17. hodinou. V současné době tedy nemám možnost chystat aktualizace už dopoledne, což je znát. Magazín eKamarád má už nyní přes 250 článků a je dělán zcela ručně, což znamená všechny články ručně posouvat o stránku dozadu a u každého znova nastavovat návratový hypertextový odkaz, který vás vrací na hlavní stránku, z které jste se na článek dostali (vyjímka je, pokud jdete na článek přes rubriku, autora, TOP10 či diskusní stránku). Část času zaberou i korektury a samozřejmě čas potřebuju i na napsaní svých článků. Takže příprava jednoho čísla v současné době mě zabere tak kolem 6 hodin. Tím pádem se k samotnému nahrávání dostávám až kolem 22. hodiny večer a nahrání takto rozsáhlého magazínu chvíli trvá.
     Ne, že by byl eKamarád extrémně velký. Jeho textová část se může pohybovat tak kolem 1MB, víc zabírají obrázky, ty se ale nemění, takže jsou nahrávány vždy jen nové. Nutno ale zohlednit to, že nahrávám přes telefonní linku. Moje telefonní linka je opravdovou "vizitkou" Českého Telecomu, protože rychlost při FTP přístupu dosahuje průměrně mezi 100 až 200 byte/sec. Nejde o překlep, napíšu vám to znova slovy: sto až dvěstě byte/sec. Zatím mi FTP nezobrazilo vyšší rychlost než 2 kbyte/sec. Je-li rychlost kolem 1 kbyte/sec, jsem nesmírně spokojený. Divíte se? Já se ze začátku taky divil, teď už jsem si zvykl. Realitou je i rychlost, která občas klesá až pod 50 byte/sec. Občas mi připadá, jestli si takhle Telecom nepřivydělává úmyslně. K tomu mě většinou ještě tak dvakrát během nahrávání svévolně odpojí.
     Situace by se měla zlepšit v 2. dekádě prosince, kdy je přislíbeno napojení internetstudia, které v té době snad již bude přichystáno k provozu, na Dattelkabel. Pak bude eKamarád aktualizovaný z internetstudia a a ktualizace vám budeme přinášet dříve. Do té doby je třeba vydržet. Bohužel, nahrání nové verze nejsem schopen stihnout za čas kratší, než dvě hodiny. V prosinci se též chceme zabývat možností on line redakčního systému v ASP. Uvidíme, jak to dopadne, zatím na to nemám čas, se tomu věnovat. Vzhledem k tomu, že se chystám se ASP teprve učit, reálný termín asi nebude od ledna, ale spíš v průběhu 1. čtvrtletí roku 2001.
     Přesto to vše ale už samotný rozběh internetstudia čtenáři poznají, protože budeme schopni dělat aktualizace i během dopoledne - nebudeme odkázáni čekat na levný ponocovací tarif. Mnohem se zjednoduší i veškerá moje práce, protože nebudu pracovat v provizorních podmínkách a dost mých činností se sjednotí a zjednoduší.

  • Autor: Fuček Miloslav
  • Datum publikace: 28.10.2000
  • Článek zařazen do: Internet
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2312 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0032 sec. | Aktuálně máme v databázi 8132 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha