Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Miloslava je pondělí 17.02.2020Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Přijďte se poradit do Českých Budějovic

Celostátní velká výměna zkušeností (CVVZ) se leto skoná v Českých Budějovicích. Již několik let se na CVVZ scházejí vedoucí nejrůznějších dětských kolektivů z celé České rebubliky, ale i od našich zahraničních sousedů.

     CVVZ nemá žádný vrcholný orgán, právní subjektivitu, ani neaspiruje na to, aby "hovořila jménem hnutí". Přesto nebo právě proto je místem, kde se potkávají vedoucí desítek malých i velkých organizací, spolků a klubů v duchu Galénova "přátelství rozrůzněných" konfrontující své názory a zkušenosti. Zde se potkávají ti, kteří s dětmi pracují denně v terénu i bafuňáři, bez ohledu na "barvu šátků" z Čech, Moravy a Slezska, ze Slovenska i Polska. CVVZ je studnicí inspirace, nejlepší příležitostí pro "směřování hnutí", místem potkávání, CVVZ je ostrovem pozitivního myšlení.
     CVVZ se koná o víkendu od 10. do 12. 11. 2000 v areálu základní školy Máj v Českých Budějovicích na sídlišti Máj a v jejím okolí. Prezentace ve vestibulu školy bude otevřena v pátek od 17.00 hodin. Spaní bude jako obvykle ve třídách ZŠ ve vlastních spacích pytlích na vlastních karimatkách. Noční klid ve spací zóně bude od 24.00 do 6.30 hodin. Jídlo bude ve školní jídelně, začne sobotní snídaní přes oběd a večeři a končí nedělní snídaní nebo balíčkem na cestu. Po celou dobu budou k dispozici služby non-stop bufetů.
     CVVZ je určena všem, kterým je nejméně 15 let a kteří touží po poučení, je prioritně určena výměně zkušeností mezi vůdci, náčelníky a vedoucími.
     S sebou je třeba mít spacák, karimatku, přezůvky do školy a další oblečení a obuv dle své představy. Doporučujeme přivést i propagační materiály svého oddílu či sdružení a vzít si peníze na nákupy.
     Ke škole Máj se dostanete od hlavního vlakového i autobusového nádraží trolejbusy č. 3 a 17, vystoupíte na konečné Sídliště Máj. Stačí jízdenka za 8,-- Kč, studentům za 4,-- Kč. Z konečné dojdete podle směrovek. Pojedete-li autem, pak vězte, že škola je na severozápadu města. Od Prahy pojedete po silnici E55 a odbočíte u obchodního domu OBI podle směrovek na Plzeň a Strakonice. Přejedete přesVltavu v levém jízdním pruhu. Minete sjezd u mostu (pravý jízdní pruh - na zmíněnou Plzeň a Strakonice) a dojedete na konec ulice. Na semaforech zabočíte vlevo směrem na centrum. Na dalších semaforech vpravo a znovu vpravo směrem na Haklovy dvory. Za posledními paneláky odbočíte do ulice U rozvodny a jedete rovnou až do areálu školy.
     Pojedete-li od Plzně, ihned za cedulí České Budějovice odbočte doprava na starou příjezdovou silnici do centra. Asi po 2 km minete areál kasáren a na dalších semaforech vpravo a znovu vpravo směrem na Haklovy dvory. Za posledními paneláky odbočíte do ulice U rozvodny a jedete rovnou až do areálu školy.
     Od Brna a Třeboně i odjinud se budete snažit mířit na Plzeň a Strakonice. Dostanete se na křižovatku u obchodního domu OBI a odtud pojedete stejně, jako by jste jeli od Prahy.
     Účastnický poplatek pro předem přihlášené je 250,-- Kč a platí se při prezentaci. Obsahuje jak ubytování, tak stravu i nejrůznější materiály, které zde obdržíte. Termín pro přihlášky je do 3. 11. 2000. Pokud se přihlásíte po tomto termínu, je účastnický poplatek 320,-- Kč a pro ty, kdo se předem vůbec nepřihlásí a přijedou rovnou, je účastnický poplatek 400,-- Kč.
     Přihlásit se můžete poštou na adresu: CVVZ 2000, Dům dětí a mládeže, U zimního stadionu 1, 370 01 České Budějovice nebo emailem na adresu cvvz2000@volny.cz nebo faxem na telefonu 038/635 20 64. Řádně vyplněná je ta přihláška, z níž jsou patrné všechny údaje o účastníkovi: příjmení a jméno, adresa a rodné číslo.
     Program je velmi bohatý, proto z něj uvedu jenom malý výtah. Zajímá-li vás více, podívejte se na http://www.volny.cz/cvvz2000 .
     Diskusní fóra: CVVZ - jak dál, Březové lístky, Aréna, Bambiriáda, Řidičák na dítě, Stát a oddíly, Základní vojenská služba a NATO, Volnočasové aktivity, Duchovní výchova, Motivace činnosti, Státní koncepce výchovy, Co nás spojuje, Perspektivy hnutí.
     Semináře: Březové lístky, Dětské parlamenty, Propagace činnosti, Pravěk (jak si hrát na pravěk), Táborové hry, Zvláštnosti oddílové činnosti, Právní ochrana vedoucích, Zločiny při činnosti, Noční internetová show, Server Sídliště (protidrogový server), Výstroj a výzbroj 1 a 2, Deskové hry, Metodika her, Letní tábory, Problémy s hospodařením, Fundraising, Celoroční hry, Táborové stavby a zákon, Projekty a granty, Extrémní sporty, Improvizace při akci, Handicapované děti, Ekologie, Spolupráce s rodiči, Filozofie udržitelného života, Umění komunikace, Drogy, Hrajeme si na ..., Rituály, Hrajeme divadlo, Kroje, Psychologie, Státní správa a samospráva, Náš časopis.
     Dílny: Internet, Oddílové zvláštnosti, Deskové hry, Orientační běh, Refting, Bubny, Přežít, Fantasy hry, Magie, Indiáni, Lanové stezky, První pomoc, Pravěk, Lukostřelba, Pintball, Airsoftové válčení, Oheň, Ekonomická poradna, Ringo, Lakros, Středověk.
     Jiné programy: Přežijeme rok 2000, Potlach na VVZ, Burza táborů, Burza ubytování, Burza akcí, Literární den Wampumu, OSN, Hrajeme divadlo, Kufry, Oddílové archívy.
     Sami vidíte, že program je zajímavý a bohatý. Určitě bude z čeho vybírat a stojí za to do Českých Budějovic přijet a podělit se s ostatními kolegy o své zkušenosti.

  • Autor: Mejta Jakub - Stopař
  • Datum publikace: 25.10.2000
  • Článek zařazen do: Pozvánky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2508 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0043 sec. | Aktuálně máme v databázi 8068 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha