Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Darina je pátek 22.09.2023Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Nové studentské stránky na Internetu

V druhé půlce září se objevily na Internetu nové studentské stránky Jde o web navazující na Bazar učebnic, který vytvořil Vojtěch Horna a který byl oceněn v soutěži Juniorinternet 2000.

     Od 20. 9. se rozběhly nové studentské stránky. Jejich autorem je Vojtěch Horna, kterého znáte z Juniorintrnetu 2000, kde byl oceněn jeho Bazar učebnic v soutěži JuniorWeb, kde soutěžily děti do 15 let o nejlepší stránky na českém Internetu.
     Sám Vojta, kterému je šestnáct let, k svému projektu říká: "Mým cílem je v nejbližší době nabídnout studentům plnohodnotný servis, který jim bude sloužit od první třídy základní školy až po státní zkoušku na škole vysoké."
     Bazar učebnic pracuje na principech inzertního serveru. Kdokoliv si může prostřednictvím jednoduchého formuláře podat inzerát do některé z kategorií poptávky nebo nabídky. Změnou oproti původní verzi je, že zadaný inzerát se zobrazí okamžitě, jde tedy o on line službu. . Učebnice nejsou v posledních letech levnou záležitostí. Ročně za ně studenti utratí až několik tisíc korun a toto je právě jedna z možností jak studovat levněji. Původní verze stránek se těšila velkému zájmu, jak ze strany médií (Computer, Český rozhlas, Lidové noviny, Moderní obchod, Učitelské noviny a další), tak ze strany uživatelů, kteří pozitivně hodnotili její možnosti.
     Uživatel může vyhledávat knihy ve 34 kategoriích, od běžných, jako např. matematika až po speciální, jako např. kriminalistika. Pro zadání inzerátu do poptávky či nabídky, stačí vyplnit několik povinných údajů a odeslat. Takto podaný inzerát je zveřejněn po dobu 90 dní. V případě, že uživatele některý z inzerátu zaujme, má na výběr ze dvou možností, jak odpovědět jeho zadavateli. Buď ho kontaktuje sám nebo využije služby Bazaru učebnic "Odpovědět na inzerát". Na základě údajů vyplněných na stránce, která se zobrazí po kliknutí na název učebnice, je odeslán inzerentovi e-mail, obsahující všechny potřebné údaje k uskutečnění prodeje knihy či skript. Tato služba je pohodlná v tom, že není třeba se rozepisovat, ale stačí pouze vyplnit kontakt a už se není třeba dál o nic starat.
     Poněkud zavádějící může být název nové služby studentských stránek - "Bazar učebnic". Bazar není omezen pouze na učebnice, ale svůj prostor v něm najdou i vysokoškolská skripta.
     Za novými stránkami stojí dva studenti středních škol. Vojtěch Horna, který studuje Gymnázium Opatov, je autorem stránek a jejich šéfredaktorem. Na stránkách Bazaru učebnic s ním spolupracuje Jan Kobera, kterému je také16 let a je studentem Gymnázium Gutha Jarkovského. Ten má na starosti veškerou práci spojenou s programováním v PHP. Vojtěch navíc zajišťuje i propagaci stránek a styk s médii.
     Oba dva autoři jsou zároveň externími redaktory několika internetových a tištěných časopisů. Honza připravuje články o PHP pro Prognet a Vojtěch je již delší dobu přispěvatelem magazínu Novinky.cz a časopisů PC World a Up.
      Sponzorem studentských stránek se stala společnost
Contactel, s.r.o. Autorům bezplatně poskytla www prostor na svých serverech a zajišťuje jeho administraci. Dále se na tomto projektu podílí jako technický a designový konzultant. Tato společnost byla založena v roce 1999 jako společný podnik Českých radiokomunikací, a.s. a Tele Danmarku A/S. Cílem společnosti Contactel je stát se vysoce kvalitním a vyhledávaným telekomunikačním provozovatelem a od roku 2001 také největším konkurentem stávajícího monopolu na českém telekomunikačním trhu. Do liberalizace trhu v roce 2001, kdy se náplň činnosti rozšíří o poskytování dalších hlasových služeb, Contactel postupně uvádí na trh datové a internetové služby.
     Stránky pro studenty vám mohu doporučit. Skutečně zde najdete skoro všechno, bez ohledu na to, na kterou školu chodíte, jestli na základní, střední nebo vysokou. Můžete zde sehnat i literaturu pro své koníčky. Jde jenom o to, aby se bazar brzy zaplnil, protože inzerátů zde zatím mnoho není. To už ale záleží jenom na vás. Na to, že je v provozu necelé dva týdny, jich tu však je už relativně dost.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 01.10.2000
  • Článek zařazen do: Zajímavé stránky
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 3968 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0032 sec. | Aktuálně máme v databázi 8230 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha