Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Darina je pátek 22.09.2023Novinky

Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Yo.cz - zajímavý server

Server Yo.cz mě zaujal velkým množstvím nabízených služeb a i tím, že je propojen s internet studiem, které nabídlo SKSK ČR zdarma přístup na Internet pro děti z dětských domovů.

     Server YO nabízí 10 základních poměrně zajímavých služeb, o kterých se zmínim podrobněji. První z nich je možnost získání emailu zdarma, ve tvaru jmeno@yo.cz, přičemž jméno je možno si zvolit libovolně. Emailová schránka má prostor 25 MB, což si myslím, že je celkem dost a podporuje POP3 a SMTP přístup, což je aspoň pro mě důležité, protože poštu stahuju zásadně prostřednictvím Outloku. Druhou zajímavou nabídkou je bezplatný webhosting, který nabízí www prostor s přístupovou cestou ve tvaru www.nazev.yo.cz nebo www.yo.cz/nazev. Prostor má 25 MB, což je myslím celkem dobrý průměr. K tomu všemu je FTP přístup, podpora PHP a na žádost i SQL. Je možno vytvářet vlastní adresáře a použít výměnný reklamní systém bannerů. Další zajímavostí je doména zdarma. Jde o doménu 2. řádu, kterou lze registrovat do 24 hodin. Registrační poplatky CZ-NIC však samozřejmě je nutno zaplatit.
     Mezi další služby patří možnost, poslat ze serveru SMS zprávu. Lze zde rovněž číst poštu ze serveru, takže ji můžete číst i z jiného, než ze svého počítače, na kterém máte svůj Outlok s přístupovými právy. YO má i svůj výměnný reklamní systém bannerů. Je zde i statistika přístupů TOPSITE.Ta vám umožňuje zjistit návštěvnost vašich stránek a rozlišit při tom, které přístupy byly unikátní a které opakované. Tady mě ale trochu zarazilo, že přesto, že na mě server dělá dojem, že je určen hlavně pro děti a mládež, byly ve chvíli, kdy jsem se na TOP díval, na druhém místě pornostránky.
     Zajímavá je určitě i seznamka, která je členěna do 6 větších rubrik: Vážné seznámení, Sexy (flirt) seznámení, Nechci jít sám(a)..., Cestujeme spolu..., Sport a Dopisování & přátelství. Každá z těchto základních rubrik je pak ještě členěna dále.
     Server má i svůj chat. Ten mě však příliš nenadchnul. Udělal jsem tři pokusy se zaregistrovat, abych viděl, jaké je to vevnitř. Vždy to končilo chybovou hláškou. Někde jsem udělal chybu, ale nevím jakou. Není zde napsano, co smí být v nicku ani jaká je jeho minimální délka. Takže nevím, zda jsem se strefil do nicku, který už někdo má nebo jsou použil nedovolený znak nebo byl můj nick příliš krátký. Takhle bych mohl zkoušet pěkně dlouho. Tolik času jsem bohužel neměl, a protože chodím už do dost jiných chatů, tak jsem to vzdal. Takhle si ale autoři nové chataře nezískají, přestože možná uvnitř to může být zajímavé.
     Na serveru jsou i další zajímavé nabídky, které sice mě zatím moc nezajímají, ale starší mládež určitě zauje nabídka a poptávka práce, nabídky cestování, koupě domů a bytů. Dobrým pomocníkem je vyhledávání a stahování programů a vyhledávač stránek. Samozřejmě je tu i rozcestník, který má několik větších podrubrik: cestování, kultura a umění, počítače a Internet, věda a technika, zábava, zdraví, instituce a organizace, obchod a služby, praktické informace, vzdělávání, zpravodajství a sport. Bohužel, odkazů tu zatím mnoho není. To je ale pochopitelné vzhledem k tomu, že server běží teprve od 15. června.
     Zajímavá je i soutěž, která slibuje tomu, kdo vydrží po dobu jednoho týdne na 1. místě v soutěži TOPSITE, mobilní telefon NOKIA. Vzhledem k tomu, že při mé návštěvě byl na 1. místě samotný YO server, připadá mi to ale trochu jako nerovná soutěž. Myslím si, že samotný portál, by měl mít vždycky větší návštěvnost, než sebezajímavější stránky.
     Na serveru nechybí FAQ, což jsou dotazy a odpovědi na problémy na serveru. Celkový dojem serveru bych označil jako dobrý, škoda jen, že je vše hodně pomalé.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 23.09.2000
  • Článek zařazen do: Internet
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2927 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0041 sec. | Aktuálně máme v databázi 8230 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha